Havaların iyice soğuduğu ve vaktin çoğunun iç mekanlarda geçtiği günlerde dekorasyon da kışa uyum sağlamaya başlıyor. Yumuşak dokuların hemen kullanıma geçtiği kış mevsiminde, dekorasyonda da kış temasını öne çıkarmak için temel bazı fikirleri sizin için derledik. Kullanabileceğiniz kış dekorasyon ürünleri ve uygulamaları için önerilerimize göz atın.

Soğuk mevsime sıcak sofralar

Kış mevsimini dekorasyona taşımak için en güzel fırsatı davet sofraları sunuyor. Yaz mevsiminde herkesin farklı yerlerde olmasının aksine, kışın herkes rutin yaşamlarına dönmüş oluyor. Siz de bunu bir fırsat olarak görebilir ve kışın gelişini sevdiklerinizle kutlamak için bir sofra hazırlayabilirsiniz. Kış sofraları hazırlarken konsepti belirlemek ise özellikle bu mevsimde oldukça kolay! Dikkatinizi doğaya çevirin ve kış mevsiminde yapraklarını döken ağaçların dal ve yaprakları, yapraklarıyla kalan çam ağaçlarının dökülen parçaları, sıcak içeceklerin eşlikçisi tarçın renginin tonları ve kar beyazlığı bir araya geldiğinde kış konseptini harika bir biçimde yansıtıyor. 

Cam çaydanlık ve fincanlar

Cam çaydanlık, uzun yıllardır mutfaklarımızda olan ve zaman zaman moda olan eşyalardan biri. Sağlıklı kış çayları hazırlamak için son zamanlarda oldukça revaçta olan cam çaydanlık, bambu gibi doğal malzemelerden yapılan kapaklı bir cam kupa ile birlikte kullanıldığında iyi bir takım oluşturuyor. Gerçek şu ki kış çayları, cam içinde sergilenip tüketildiğinde ortamda tamamlayıcı bir görünüm sağlıyor. Cam demliğin yanı sıra, emaye çaydanlık gibi mutfak gereçleri de soba üzerinde demlenen çayları hatırlatan nostaljik bir görünüm veriyor. Süzgeçli demlik ise soğuk algınlığından koruyan kış çaylarınızı yapmak için hem pratik hem de şık bir seçenek. İçeceği gösteren cam, çayın mekânda görsel olarak da yer bulmasını sağlıyor.

Kar küresi ile neşeli bir atmosfer

Ev aksesuarları, biblolar ve hediyelik eşyalar arasında en sevilen ürünler arasında kar küresi yer alıyor. Her yaştan kişinin evinde severek yer bulacağı kar küreleri, büyüklü küçüklü boylarıyla ortamda yer buluyor. Çeşitli temalarıyla hem yeni evli çiftlere hem de bebek hediyesi olarak sunulabilecek kar küreleri, özellikle kış mevsiminde hediyelik eşya arayanlar ve dekorasyonda kışı kutlamak isteyenler için hoş bir seçenek.

Mumlar ve aydınlatma ile görüntüyü tamamlayın

Kış atmosferini iç mekanlara ve ev dekorasyonuna taşımanın en ışıltılı yolu, aydınlatma sağlayan dekoratif aksesuarlar kullanmaktan geçiyor. Kar yağmasa bile, örneğin kar desenli mumları etrafa serpiştirmek veya beyaz bibloları, koltuk örtülerini kullanmak kış mevsimini iç mekanlara taşıyor. Karanlık kış günlerinde aydınlığı sağlamak için sadece beyaz ve tonlarında eşyalar kullanmak da şart değil. Altın varaklı şamdan mumlar, altın renginde supla gibi davet dekorları veya bardak altlığı gibi gündelik mutfak eşyaları ile ışıltıyı evinize taşıyabilirsiniz. Renk olarak altını öne çıkarmak hem yumuşak dokuları dengeler hem de ışıltılı bir hava getirir. Dekoratif eşyalarda altının yanı sıra bakır da sıcak bir görünüm sağlamak için ideal seçim.