Her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü, hayatımızdaki önemi ve değeri kıyaslanamaz olan annelerimize ayrıca teşekkür etme fırsatı sağlayan en önemli günlerden biri. Anneler Günü’nün yaklaşmasıyla birlikte herkes için anneleri mutlu edecek özel bir hediye arayışı başlar. Tabii ki anneler için en özel hediye çocuklarının sevgisidir ama yine de bu özel günde ona kendini özel hissettirecek bir hediye sunmak sevginizi göstermenin en güzel yolu olacaktır. Bunun için pahalı hediyeler almanız da gerekmez. Kendi el emeğinizle yapabileceğiniz hediyeleri annenize sunarak da bu özel günü kutlayabilirsiniz. Anneniz için ne hediye alabilirsiniz ya da el yapımı hediyeleri nasıl hazırlayabilirsiniz merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız anneler günü hediyesi fikirleri yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Anneler Günü Hediyesi Ne Alınır? 

Söz konusu anneler günü olduğundan birbirinden farklı birçok hediye seçeneğiyle karşılaşabilirsiniz. Bu kadar çok seçenek olması kafanızın karışmasına ve karar vermekte zorlanmanıza sebep olabilir. Aslında bu seçenekler arasından tercih yaparken annenizin ihtiyaçlarını, uğraşlarını, hobilerini ve beğenilerini göz önünde bulundurarak en ideal hediyeye ulaşabilirsiniz.   

Anneler Günü Hediyesi Ne Alabilirim? 

Unutmayın, annenizi sizden iyi kimse tanıyamaz! Bunun için annenize özel bir hediye seçerken mutlaka onun zevkine ve beklentilerine uygun bir tercih yapmanız gerekir. Anneler günü hediyesi olarak annenizin bir ihtiyacını karşılayabilirsiniz. En sevdiği ve sıklıkla kullandığı parfümü bitmek üzereyse aynı parfümden alarak annenize hediye edebilirsiniz. Aynı durum kişisel bakım ürünleri için de geçerlidir. Her kadın gibi annelerin de en çok beğeneceği hediyeler arasında bulunan kozmetik ve kişisel bakım malzemelerini onun zevkine, tarzına ya da sürekli kullandığı ürünlere göre seçim yaparak satın alabilirsiniz.  

Bir diğer sıklıkla tercih edilen hediye seçeneği olarak mücevher almayı düşünebilirsiniz. Mutlaka pahalı ve gösterişli bir mücevher almanıza da gerek yok. Bütçenize uygun birbirinden şık modeller arasında seçim yapabilir ve bu özel günde annenizi sevindirebilirsiniz. 

Eminiz ki annenizin giyim tarzına ve kıyafet konusundaki beğenisine en iyi siz hakimsinizdir. Bu açıdan kıyafet seçenekleri arasında oldukça kolay bir şekilde annenize uygun seçimler yapabilirsiniz ya da son zamanlarda almak istediği bir kıyafet var mı öğrenip şaşırtıcı bir sürpriz yapabilirsiniz. 

Tercih yaparken annenizin uğraşlarını göz önünde bulundurmanın size büyük yardımı dokunacaktır. Birbirinden lezzetli yemekler hazırlamaktan büyük keyif alan aynı zamanda şık sunumlarla misafir ağırlamaktan hoşlanan bir anneniz varsa işiniz oldukça kolay olacaktır. Mutfakta ona yardımcı olacak elektrikli mutfak aletleri de Anneler Günü için ideal hediye seçeneklerinden biri. Göz alıcı şıklıkta sofralar ya da sunumlar hazırlamasını sağlayacak olan yemek takımı modellerini de tercih edebilirsiniz. 

Anneler dokundukları her şeyi güzelleştirdikleri gibi evleri de şık bir şekilde dekore etmesini bilirler. Özellikle bazı kadınlar için tutku halini alan ev düzeni ve dekorasyonu anneler günü için de sınırsız seçenek sunar. Annenizin zevkine uygun bir şekilde seçebileceğiniz birbirinden şık ev dekorasyon ürünleriyle annenizin bu hobisine katkı sağlayabilirsiniz.    

Anneler Günü Hediyesi Ne Yapabilirim? 

Sayısız alternatif sunan anneler günü hediye seçeneklerinden birini satın almak yerine kendi emeğinizi ve hayal gücünüzü kullanarak annenize, sadece ona özel olan bir hediye sunabilirsiniz. Emin olun böyle bir hediye sunmanız annenizi pahalı hediyelerden daha çok mutlu edecektir. Bu tarz bir hediye hazırlamak için öncelikli olarak ne yapmanız gerektiğine karar vermeniz gerekir. Karar aşamasında el becerilerinizi göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Bu doğrultuda ister çok basit isterseniz de oldukça özen ve emek isteyen birçok hediyeyi ellerinizle yapabilirsiniz.  

Anneler Günü Hediyesi Nasıl Yapılır? 

Becerileriniz doğrultusunda nasıl bir hediye yapmak istediğinize karar verirken malzemelerin kolay ulaşılabilir olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Günümüzde el yapımı hediyeler ya da eşyalar yapmak için gerekli olan malzemelerin birçoğunu rahatlıkla temin edebilirsiniz. Hediyenize karar verdikten ve gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra yapım işlemine başlayabilirsiniz. Mumlar, sabunlar, kokular, dekoratif süs eşyaları, takılar, kıyafetler gibi birçok hediye seçeneğini evde pratik bir şekilde yapmanız mümkündür. 

Anneler Günü Hediyesi El Yapımı Nasıl Yapılır Kolay? 

Anneler günü hediyesi el yapımı hediye seçeneklerinden hangisini hazırlayabileceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız sizin için derlediğimiz, her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle hazırlanabilen, yapımı basit hediye alternatiflerinden yararlanabilirsiniz. 

Annenize Özel Albüm

Geçmişten günümüze annenizle geçirdiğiniz özel anları ölümsüzleştiren fotoğraflardan oluşan bir albüm hazırlayabilirsiniz. Tabii bu albümü hazırlarken anneler gününe özel olması için biraz yaratıcılığınızı kullanmanız gerekir. Öncelikle bir fotoğraf albümü ya da sert kapaklı spiralli bir defter satın alarak işe başlayabilirsiniz. Defter ya da albümün kapağının düz olmasına dikkat edin; çünkü bu alanları da annenize özel siz dolduracaksınız. Daha sonra annenizle birlikte yer aldığınız fotoğrafları seçin; bu fotoğrafları daha özel bir hale getirmek için çeşitli düzenlemeler yaparak yeniden bastırabilirsiniz. Kronolojik olarak fotoğrafları sayfalara bir yapışkan yardımıyla yapıştırın. Bunu yaparken her bir fotoğrafın yanına o günü anlatan güzel bir not ekleyin. Ayrıca fotoğrafın konseptine uygun olarak minik kurutulmuş çiçekler, el işi kağıtlarından yapılmış kalpler ya da kendi çizimlerinizin yer aldığı resimleri eklemeyi de unutmayın. Son olarak albüm kapağını da bir keçe kalem yardımıyla annenize özel süsleyerek albümünüzü tamamlayabilirsiniz.  

Fotoğraflı Vazo

Bu şık vazoyu hazırlamak için öncelikle ihtiyacınız olan şey bir adet kavanoz. Farklı ebatlarda olan kavanoz çeşitlerini vazo yapımında kullanabilirsiniz. Ancak içine çiçeklerin sığabileceği büyüklükte olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca içine yapıştıracağınız fotoğrafın düzgün görülebilmesi için üstünde kabartmaları olmayan düz bir kavanoz tercih etmenizi öneriyoruz. İkinci malzeme olarak sprey boya satın almanız gerekecektir. Vazonuzu hangi renk yapmak istiyorsanız o tonlarda bir sprey boya seçebilirsiniz. İsterseniz farklı renkleri bir arada kullanarak rengarenk bir vazo da hazırlayabilirsiniz. Kavanozun içine koymaya uygun minik bir fotoğraf seçin. Bu fotoğrafta tek başınıza, kardeşinizle ya da annenizle birlikte yer alabilirsiniz. Tercih tamamen siz kalmış durumda. Fotoğrafın ölçülerine uygun olarak bir şablon hazırlayın. Şablonun kenarlarını düz ya da kıvrımlı bir şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz şablon olarak kalp şeklini de kullanabilirsiniz. Bu şablonu kavanoza yapıştırıp sprey boyayla kavanozu boyamaya başlayın. Boyama işlemini kapalı alanda yapmamaya dikkat edin. Aksi halde kokudan rahatsız olabilirsiniz. Boya kuruduktan sonra şablonu çıkarın ve silikon yardımıyla fotoğrafınızı vazonun boyanmamış tarafına gelecek şekilde kavanozun içine yapıştırın. Vazonun içine rengarenk çiçekler yerleştirmeyi unutmayın. Yalnız bu el emeği şık vazoyu su doldurmadan sadece yapay ya da kurutulmuş çiçekleri koymak için kullanmaya dikkat edin.   

Mesajlı Kalp Çikolatalar

Bu güne özel elinizin lezzetini katabileceğiniz bir çikolata hazırlamaya ne dersiniz? Bunun için parça çikolata alıp benmari usulü eritmeniz gerekir. Daha sonra erimiş çikolataları kalp şeklinde olan çikolata kalıplarına dökün ve buz dolabında soğumaya bırakın. İsterseniz farklı şekil seçenekleri bulunan çikolata kalıbı çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Soğuyan çikolataları kalıplarından çıkarın ve bir kat folyoya sarın. Minik bir kağıda yazdığınız annenize özel sevgi mesajlarını folyonun üzerine sarın. Son olarak çikolatayı bir kat daha folyoya sarın. İşte annenize özel mesajlı kalp çikolatalarınız hazır!