Evin olmazsa olmazı, eşyalarınızın makyajı; aydınlatmalar. Çok seçeneği olan, evin farklı yerlerini ışıl ışıl şölen alanına dönüştüren ışıklar deyince aklınıza ilk ne gelir? Elbette; lambaderler… Üstelik lambaderler evinizi aydınlatırken gözleri de yormaması ile bilinir. Bu yazıda lambaderler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt bulacaksınız.Evinizin salonunda en çok kullanılan aksesuarlardan biri de lambaderlerdir. Dönüştürmeye çalıştığınız yeri anında değiştiren lambaderlerle evde harika bölümler yaratmak da mümkün. Elektrik tesisatına, düğmelerine ihtiyaç duymadan bunu yapmak da mümkün olunca nasıl bölümler yaratabiliriz gelin birlikte bakalım.

Lambaderle okuma köşesi oluşturun

Lambaderle, okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Üstelik kocaman bir eviniz olmasına da gerek yok.. Yer ve okuma lambaderi olarak bulabileceğiniz bu lambaderlerle kitaplığınızın yanı başında yeni dünyalara doğru yol almak mümkün. Bu tarz lambaderler hem dekoratif olarak şık durur hem de okuma kolaylığı sağlar. Ayrı ayrı açılıp kapanma özelliği ile isterseniz sadece aydınlatma görevi için isterseniz de okuma lambası olarak kullanmanız mümkün.

Romantik anlar için lambader

Sevgilinizle vakit geçirebileceğiniz romantik ve teknolojiden uzak bir alan ve mekandan soyutlanan bir alan yaratabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette lambaderlerle… Gün ışığı renginde ampullerle son derece romantik bir ortam yaratabilirsiniz.

Odalardaki lambaderler

Lambader deyince daha çok salonda ya da oturma odasındaki kullanımı akıllara gelir. Peki lambaderi mutfakta kullanma fikrine ne dersiniz? Mutfağa girip çıktıkça ışığı açmamak için mutfakta köşede zarif bir lambader havanızı değiştirebilir. Bir deneyin, hoşunuza gideceğine eminiz.  


Odanın içinde kendinize ya da çocuğunuza çalışma alanı yaratmak için de lambader kullanabilirsiniz. Özellikle çocuğunuzun odasında lambader kullanmanın faydaları da var. Çocuğunuzun küçük yaşlarından itibaren masa basında geçireceği vakitlerde lambader kullanımı onun için güzel alışkanlıklara vesile olabilir. Üstelik lambader ışığı gözü de yormaz. Bu nedenle özellikle ders çalışırken ya da yatak odasında kitap okurken göz sağlığınıza da zarar vermemiş olursunuz.