Evimiz hepimizin kıymetlisi… Onun için en güzelini yapmak istiyoruz. Ancak bunun için bütçemize uygun tercihler de bulunmamız gerekiyor. Hele ki aydınlatma söz konusu ise… Ekonomik, estetik aydınlatma önerilerini duymak ve kullanım şekillerine görmek isterseniz bu yazımız tam size göre…

Ledler

Led aydınlatma, ampul ekonomisi açısından en avantajlıdır. Renk seçimleriyle, tavanda, abajurda, lambaderde kullanabilirsiniz. Evinize uygun rengi ve formu seçmeyi unutmayın.

Pilli ledler

Pilli ledler, hayatımıza daha çok çocuk odalarıyla ve çam ağacı süslemeleriyle girdi. Peki siz bu pilli ledleri salonunuzda, mutfağınızda, balkon veya bahçenizde kullanmaya ne dersiniz?

Mumlar

Çoğumuz için mumlar, romantiklik göstergesi olsa da; en ekonomik ve en ortamı ısıtan, ortamın havasını değiştiren aydınlatmadır. Farklı boy ve formlardaki mumlarla şık alanlar oluşturabilirsiniz. Gözünüzü ve bütçenizi yormayan bu aydınlatmayı kullanmak hayatınıza da romantizm katacaktır.

Abajurlar

Tavan aydınlatmaları, ortamı aydınlatsın diye çok ampullü veya yüksek voltajlı ampullü olarak tasarlanıyor. Abajur ise, tek ampulle ortamı kararınca aydınlatacağı için ekonomik olmasının yanı sıra çok da estetiktir. Birkaç dekoratif ürünle, ekonomik aydınlatmadan çıkar; estetik köşenize dönüşür; unutmayın.

Lambaderler

Ayaklı aydınlatma olarak bilinen lambader, abajur gibi az ampulle ortamı aydınlatır. Harcadığı elektrik ekonomiktir, kendisi estetiktir. Her bütçeye uygun olarak lambader temin etmeniz mümkün.