Bebeğiniz için en rahat ve kullanışlı mobilyalar kullanarak hayalinizde konsepti gerçekleştirmeye var mısınız? Bebeğiniz yeni bir hayata merhaba diyecek ve bunda en çok katkısı olacak kişi siz olacaksınız. Gözünü açtığı yer her ne kadar hastane de olsa evi onun ilk yaşam alanı olacaktır. İşte tam da bu yüzden onun yaşam alanını unutulmaz kılmak ona hatıralarında güzel anılar bırakmanızı sağlayabilir. Bu süreç ebeveynler için oldukça heyecan verici eğlenceli bir süreç haline gelir. Bebek odası dekorasyon ürünleri küçük ve şık dokunuşlar yaratarak bebeğinizin odasını istediğiniz konsepte uygun şekilde tasarlanmanıza olanak tanır. Tasarımın başlıca hedef noktalarından birisi de bebeğinizin odasını dekor ederken gelişimine uygun mobilyalar seçmenizdir. Güvenli ve sağlam bir ortamda büyümesini izlemek isteyeceğiniz bebeğinizin, mutlu ve rahat olmasını sağlayacak hem şık hem de renkli dekorasyonlar ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu rahat ve güvenli önlemlerin düşünülmesi hem sizi hem de bebeğinizin konforunu artıracaktır. 

Güvenlik önleminin öne çıkmasındaki en önemli kriter de bebeğinizin hareketlenmeye başladığı dönemdir. Bu yüzden bebek odası dekorasyon ürünlerinden seçimlerinizi her zaman en güvenilir olanlardan yana kullanabilirsiniz. Bebek odası mobilyalarının sivri yerlerinde kullanılan bebek koruyucular da bir nevi dekorasyon ürünlerinden biri olarak karşınıza çıkabilir. Bebek odası dekorasyon objeleri içinde ahşap ebeveynlerin öncelikli tercihi haline gelir. Hem sağlıklı hem de bebeğiniz için güvenli olan bu ahşap ürünlerden birisi de ahşap kutu olarak karşınıza çıkan çok amaçlı organizerlerdir. Birçok renk ve desenleriyle size ve konseptinize uygun olan modeli anında bulabilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebeğinizin odasını düzenlerken istediğiniz tek şey onun ihtiyaçlarına en hızlı şekilde karşılık vermek olacağı için Evidea’nın bu benzersiz ürünleri ile bunu sağlamak oldukça kolay olacaktır. Hem şıklığı hem de konforu beraberinde getiren bu dekorasyon ürünleri ile bebeğiniz masalsı ve benzersiz bir yaşam alanın içinde kendini çok mutlu hissedebilir. Bebeğinize huzurlu bir oda tasarlamanız için uygulanabilecek bazı püf noktalar bulunur. Bunlardan biri küçük mekanlar için yaratıcı çözümler bulmaktır. Bunun için bebeğinizin en huzurlu olduğu ve güzel bir uyku çekmesi için tasarlanan beşiği ve beşik yanındaki bebek odası dekorasyon ürünleri onu sakinleştirerek hızlı bir şekilde uykuya dalmasına olanak sağlar. Büyüyen karyola kullanarak odada hem kullanışlı hem de rahat bir alan yaratabilirsiniz. Çünkü bebeğiniz çocukluk çağına geldiğinde beşik yerine rahat bir yatak tercihi öncelikli hale gelecek ve sizde bunu şimdiden karşılamış olacaksınız. Aynı zamanda bebeğinizin bakımını üstlenen ebeveyn içinde konforu elden bırakmadan onun için de bir çözüm olacak küçük bir berjer ile bunu sağlamış olacaksınız. Bu odayı tasarlarken kafanızda oluşturduğunuz herhangi bir konsepte uygun duvar rengi seçiminiz bile bebeğinizin sağlığını önemli ölçüde etkiler. Bu yüzden seçeceğiniz duvar boyasının su bazlı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Duvar kağıtlarının da bulunduğu farklı konseptteki birçok desen ilginizi çekebilir. Karşınıza çıkan farklı alternatifleri inceleyebilir böylece bebeğiniz için güzel bir oda tasarlayabilirsiniz. Bir diğer dekorasyon ürünü olan bebek odası halısı seçiminde size tavsiyemiz bebeğiniz büyüdüğünde oyunlar oynayabileceği bir oyun halısı seçimi yapmanızdır. Ve gelelim perde seçimine! Perde odanın tamamen bir tamamlayıcı unsuru olarak karşınıza çıkar. Renk ve tonları her ne kadar renkli içerik de tercih edecek olsanız da bebeğinizi öğlen uykusuna yatırırken karanlık ortamı sağlayabileceğiniz bir renk seçimi yapmanız gerekir. 

Küçük Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde artık bebek odası dekorasyonları bebeğin cinsiyetine göre tercih edilmeyebilir. Yani kız bebekte pembe ya da erkek bebekte mavi kullanılır diye oluşan algının son zamanlarda tercih edilmediğini görebilirsiniz. Renk konusunda kararsız kalırsanız dekorunuzu beyaz üzerine kurabilirsiniz. Her iki cinsiyet içinde kullanılabilen beyaz renk saflığın ve masumluğunda sembolü olarak bilinir. Sade renklerle kurulan huzurlu ortamlarda bebeğiniz sakin ve konforlu bir uyku çeker. Duvarlarda kullanacağınız sade renkler, farklı tasarımdaki objelerle uyumlu olarak tamamlanır ve tasarımınızı ışıklandırmalarla renklendirebilirsiniz. Küçük bebek odası dekorasyon fikirlerleri olarak karşımıza çıkan diğer bir hedefte, küçük alanlar da pratik fikirlerle odayı daha geniş bir halde göstermek ve konforu sağlamak öncelikli hale gelir. Özellikle bebek emeklemeye başladıktan sonra her şeyi keşfetmek isteyebilir. Bu yüzden ona birşeyler katan bir oda yaratmanız ve rahat kullanım alanı sağlamanız gerekir. Keşfetme ve farklı becerilerinin gelişimini destekleyen nesnelerin varlığı bebek odasının vazgeçilmez unsuru haline gelir. İşte burada Evideanın bu benzersiz dekoratif objelerine göz atmanızda fayda vardır. Böylece istediğiniz objeleri satın alıp, bebeğinizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gelişimini destekleyen bu obje ve kullanışlı mobilyalar ile hayalinizdeki odayı tasarlamanız daha kolay olabilir. Çocuklar için eğlenceli bir fikir önerisi olan duvara monteli yazı panoları da çocuğunuzun gelişimi için çok faydalı olacaktır. Ya da masal kitaplarını koyabileceği bir duvara monteli kitaplığı ile onları her an bir etkinliğe davet edebilirsiniz. Hepsinden önce odayı dekore etmeden kafanızda bir tema belirlerseniz bütün fikirler ardı ardına aklınıza düşecektir. Gecenin ve gökyüzünün verdiği huzurdan yola çıkarak oluşturulacak bir tema da fikir önerisi olarak kulağınızda yer edinmesini şiddetle tavsiye ederiz. 

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek odası dekorasyon fikirleri hem sizi hem de bebeğinizi mutlu edecek tarzda sade ama konforu da beraberinde getiren farklı temaları ile karşınıza çıkar. İster maceracı ruhunu ortaya çıkaracak temalar isterseniz de sakinliği ile huzur veren dekorasyon tasarımı seçiminiz ile odanıza en güzel dokunuşu objeler ile sağlayacaksınız. Dolap, şifonyer ya da etijerleriniz için temanıza ayak uyduran mobilya kulpları ile minimal bir şıklık oluşturabilirsiniz. Tasarımlarıyla farkını ortaya koyan bu kulplar oldukça sağlam ve kullanışlı malzemeden üretilir. Yine bebeğinizin sağlığı herşeyden öncelikli olduğu için ahşap ve sağlıklı malzemeden üretilir. Linke tıklayarak farklı renk ve seçeneklere göz atabilir alternatif ürünlere göz atabilirsiniz. Bir diğer doğal öğrenme ile tasarım sağlayacak olan odalarda kullanılan bulut, dağ, ağaç gibi kavramların kullanımı çocuğunuzun özel yaşam alanında bu kavramları öğrenmesine aşina olmasına olanak verir. Resim ve şekil kullanmaktan kesinlikle kaçınmadan tasarlanan odalar çocuklarınızın hem yaratıcılığını geliştirir hem de hayal dünyasını zengin hale getirir. Şifonyer üstünde kullanılan neyin nerede olduğunu gösteren resimler çocuğunuzda sorumluluk bilincini geliştirir bu fikre de kulak vermenizi şiddetle tavsiye edebiliriz. Bir diğer ayrıntıdan da son olarak bahsetmek gerekirse, bazı bebeklerin uyku derinliği diğerlerinden biraz farklıdır ve en düşük desibeldeki seslere bile kulak kabartabilirler. Bu yüzden kapı mandalına ihtiyaç duyabilirsiniz böylelikle bu obje ile ses sorunununda önüne geçmiş olacaksınız. Unutmadan hatırlayacağımız bir diğer bilgide renklerin çocukların kişilik gelişiminde katkısı olduğudur. Pamuk şeker rengi hem kız hem de erkek çocuklar için sakin ve dingin bir kişilik oluşumu sağlayan huzur veren bir renk olarak öne çıkar.