Kim istemez ki günün yorgunluğunun ardından şöyle ayaklarını uzatmak… Belki elinizde kitap, evde yayılan -en sevdiğiniz- şarkının notaları ya da televizyonda en sevdiğiniz filmi izlerken upuzun oturarak. Veya tüm günün yorgunluğunu atacağınız kısma yani uykuya geçmeden önce evde olmanın tadını çıkarırken telefonunuz, kitabınız, çayınız, kahveniz yakınınızda olursa eminiz konforunuz artar. Hem yorgun ayaklarınız için hem de elinizin altında tutmak istedikleriniz için konforu puflarla sağlayabilirsiniz, hatta daha fazlasını…

Minimalliği önemseyen, kullandığı eşyalarda fonksiyonelliği önceleyen, evindeki düzenin, konforun tadını çıkarmak isteyenlerin sık sık tercih ettiği puf koltuklarla ilgili dosyamızı sizler için hazırladık. Puflar eskisi gibi tek modelde olmak zorunda değil, alanlarında onlara epey özgürlük sağlanmış durumda. Mobilyanız, evinizin tarzı nasıl olursa olsun istediğiniz gibi bir pufa sahip olmanız mümkün.  Peki, puflarla neler yapabilirsiniz?

Konfor aracı olarak puflar

Yazının girişinde de belirttiğimiz gibi günün yorgunluğundan sızlayan ayaklarınızı uzatıp kendinizi şımartabileceğiniz bir araç puflar. Galiba en eski görevlerinden biri de bu. Uzanmayı seçtiğiniz koltuğun önünde sizi bekleyen bir puf fikri günün motivasyonu olabilir.

Makyaj masasının altına

Size uygun bir makyaj masasının altını boş bulundurup oturarak makyaj yapma keyfini rahatlıkla sürmek böylece davetlere giderken ya da günlük makyajınızı yaparken tadına varabilmek için o boşluk için edineceğiniz bir puf kolaylaştırıcı olabilir.

Orta sehpa gibi

Televizyonun önüne ufak tefek eşyalarınızı koyabilmeniz için orta sehpa işlevi yapabilmesi için bir puf edinebilirsiniz. Böylece kumandalarınızı, okuyacağınız kitabı, içeceğinizi koyabileceğiniz şık bir görüntü yaratabilirsiniz.

Çiçeklerinizi koyabileceğiniz bir sehpa

Pencerenizin önünde koyacağınız genişçe bir puf çiçekleriniz için sehpa işlevi görevi görebilir. Çiçeğiniz yoksa bunun yerine mesela yeniyıl öncesi süslü objelerle dolu bir tepsi hazırlayabilirsiniz. Ya da belki antika merakınız varsa onunla ilgili parçaları koyabilirsiniz.

Çocukların odasında puflar

Çocuklarınızın odası için edineceğiniz yumuşacık örgü puflar hem güvenlikleriniz sağlarken hem de sehpa gibi kullanılabilmesi ile fonksiyonel ve güvenilir bir alan yaratacaktır. Üstelik miniğinizin en küçücük anından itibaren uzun yıllar kullanmanız da mümkün.

Tüm bunların yanında yeni model puflar birbirinden güzel, şık, modern. Mesela, tığ işi, renkli pufları evinizde daha sade bir köşede renklendirmek için tercih edebilirsiniz. Daha parlak, kadife kumaşları salonunuzda kullanıp modern görüntüyü vurgulayabilirsiniz. Ahşap ayaklı pufların ayaklarını dekorunuza uygun biçimde boyatabilirsiniz. Bunun yanında artık metal ayaklı puflar da oldukça popüler.  Bu pufları da metal ağırlıklı mobilyaların olduğu herhangi bir alanda kullanmanız mümkün. Bunun yanında yuvarlak, kare, dikdörtgen farklı şekillerde puflar edinmek de dekorunuza ahenk katacaktır.