Mumlar deyince sizin de aklınıza romantik bir akşam yemeğinde, masanın ortasında, çiftin birbirine bakışını loş biçimde aydınlatan yönü geliyordur, muhtemelen. Ama mumlar bundan çok daha fazlasını ifade ediyor. Evin her köşesinde hatta banyoda bile mumları dekorasyonunuzun parçası olarak kullanabilir, sıcaklığı ile içinizi ısıtmasına izin verebilirsiniz.

Salonda, sehpalarınızın süsü; yatak odanızda, özel gecelerinizin şahidi; mutfakta, bereket etkisi sağlayıcı; banyoda, terapist etkisi yakalamak; balkonlarda, sohbetlerinizi şenlendirmek; evinizin girişinde, ortamı aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Sizler için mumların dekorasyonda kullanımını detaylandırdık.

Salonda mum etkisi

Sehpalarınızın, konsolun üzerinde, resim çerçevelerinizin önünde ufak bir aydınlatıcı olarak pekâlâ şıklık yaratabilir. Dekorasyonunuza uygun renkler, zıt renkler de buna dâhil, tamamlayıcı unsura dönüşebilir. Bunun yanında suda yüzen mumlar, başka objeye gerek kalmaksızın, şahane bir köşe yaratabilir. Evinizin tüm duvarlarına asabileceğiniz mumluklarla, aplik etkisini teknik detaya gerek kalmaksızın sağlayabilirsiniz.

Evin girişini mumlarla aydınlatın

Kapının tam karşısına koyacağınız mumlar, eve adım atar atmaz sıcaklığını size yansıtabilir. Yanına koyacağınız tütsü kokusuyla evinizi içinize çekmenize yardımcı olacaktır. Girişte mum kullanmak isterseniz büyük, yere konabilen kalıp mumlar altına alacağınız şık mumluklar sayesinde asil, havalı bir görüntü yakalayabilir.

Mum romantizmi

Ateş enerjisiyle birlikte, sıcacık sarılmalara şahitlik edecek mumlar, çoktan yerini almalı evinizin bu köşesinde. Burada kullanacağınız mumun renklerinin pembe ya da kırmızı olmasını tavsiye ederiz. Bunun yanında yalnız başınıza uyuyacağınız bir gecede sizi en yumuşak biçimde uykuya teslim edecektir. Mumları uykudan önce kullanmaya başlayacağınız alanlarda korunaklı mumluk kullanmayı, tehlikeleri bertaraf etmeyi lütfen unutmayın.

Banyoda SPA etkisi

Gerçek bir terapi etkisi için spalara, masajlara ihtiyaç duymadan kendiniz ödüllendirmeniz mümkün. Duşakabinin, küvetin yanlarına, koyacağınız mumlar sayesinde loş ışık ve su etkisi üzerinizdeki tüm negatifliğin atılmasına yardımcı olacak, bundan eminiz. Siz yalnızca uzun sürecek bir banyo için zaman ayırın, kendinizi şımartacağınız bir gün belirleyin. Banyoda kokulu mum kullanımı da her gidip çıktığınızda, mumlar yanmıyor olsa bile, sizi rahatlatacak, göz zevkinizi okşayacaktır.

Mumlarla mutfağın bereketi artsın

Mum kullanımı, genellikle elektrik kesintisine önlem olarak tercih edilir ama duyduğumuza göre ocağın yakınlarına koyup, yakacağınız mumlar evinizdeki bereket enerjisi için etkiliymiş. Bu görüntü yemek yapmayı, kahvaltı hazırlamayı sevenler için de eminiz ruhu besleyen bir şey olacaktır. Mutfak dekorasyonunuzda mumların kullanımını genişletin. Mutfaktaki masada yemek yerken, sadece mum ışıklarıyla yiyeceğiniz sadece makarnanın bile etkisinin değişeceğinden eminiz.

Yaz akşamlarında mumlar

Mum kullanımı ılık yaz akşamlarında, derin bir sohbetin ortasında, düşlerinizi aydınlatan nesneler olarak yansıyabilir. Eşinizin, dostunuzun keyfini katlayacak, saatleri unutturacak sohbetlerde kelimelerin parlamasına yardımcı olacak nesneler mumlar. Üstelik balkona koyacağınız çiçek saksılarının içinde, hem balkonu hem içinizi açacak efektler yaratabilirsiniz.