Her nesnenin yaydığı enerji varlığı ve o enerjinin bize yansıdığı kesin. Nesnenin bulunduğu yere yaptığı etki evimizin genel haline de katkı sağlıyor, doğal olarak. Bu konuda çeşitli akımlarla da doğru eşyaları, objeleri doğru yerde kullanmanın önemi anlatılıyor, uzun zamandır.

Yazılan onlarca kitap vardır herhalde eşya seçimi, objelerle ilgili. Bunlardan bir tanesi de Meltem Güner’in Sırlar Bohçası kitabı, önemli bir kaynak ve oldukça yararlı bilgilerle donatılmış. Objelerin seçimi, renklerin belirlenmesi, figürlerin karşılığı hatta dövme yaptırmak isteyenlerin hangi seçimde daha fazla yarar bulabileceği gibi pek çok konuda bilgi var kitapta. Biz de sizler için en pratik olanları, en sık kullanılabileceklerden bilgileri derledik.

Kapıya Baykuş Figürü

Böylece evin içine sızma ihtimali olan, size çengel takabilecek enerjileri baykuşun gözlerine teslim etmiş oluyorsunuz. Dış kapıya asacağınız bir kapı süsü ya da kapı önüne koyacağınız bir baykuş sayesinde artık enerji güvenliğini sağlamış bulunuyorsunuz.

Evli Olanlar İçin Biblolar

Birbirini seven çiftlerin hayalidir elbette muhabbet içinde, sadakati bol, uyumlu bir ilişki. Çift olarak en çok gördüğünüz ortak alana bu mesajı işlemek hem şıklık hem güzel enerji verebilir. Mesela beyaz kuğular, güvercinler;  birbirine sarılmış bir çift bibloları oldukça pozitif etkiler yaratabilir.

Narın Bereketi

Yılbaşı da yaklaşırken yeni yıl masalarındaki konumu ile ünlenen nar biblolarını aslında her zaman kullanıp bereketi, çoğalmayı evinize kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Kırmızı, parlak bir ya da birden çok nar biblosu ile sade ve net bir enerjiye açılabilirsiniz.

Portakal

Meltem Güner’in kitabında da zenginlik, iyilik ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkması gibi oldukça güzel etkileri destekleyen portakalı ya da portakal çiçeğini yaratıcı çalışmalar yapılan, çalışma odaları, gibi alanlarda kullanmanın faydayı artırabileceğinden de bahsediyor, Güner. Ayrıca portakalın renginin büyüsünden etkilenmemek mümkün mü acaba?

orange lily on windowsill

Aynalar

Aynaların büyüten ve geri bildirimde bulunan etkisi nedeniyle aynaları tam da bu etkiyi yaratmasını istediğiniz alanlara asmanızı öneririz. Bu konuda Meltem Güner de aynanın kapıyı görmemesinin daha iyi bir tercih olabileceğini belirtiyor. Bizden bir öneri olarak yemek masanızın yanına asacağınız bir ayna hem sofranızın hem misafirlerinizin bereketine katkı olabilir.

Tablolar

Soyut ya da somut olması fark etmeksizin kim istemez güzel bir tablonun büyüsüne kapılmayı. Güzel bir aplikle ya da mumla aydınlatabileceğiniz tablolarınız göz zevkinizi okşayabilir, hoş etkilere köprü olabilir. Üstelik tabloları da evin her köşesinde rahatlıkla kullanmanız mümkün, banyolar, koridorlar da dâhil olmak üzere.