Saat, hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri. Üstelik, ev dekorunun ideal bir tamamlayıcısı. Hareket halindeyken hızlıca göz atarak zamanı öğrendiğimiz duvar saatleri, tüm dekorasyon trendleriyle uyum sağlayabiliyor. Duvar saatlerinin farklı kullanımlarını sizin için derledik.

Zamana vurgu

Salonunuzda fazla eşya yoksa ancak çarpıcı bir dekor ortaya koymak istiyorsanız duvar saatini bir araç olarak kullanabilirsiniz. Duvarlarınız boşsa, olabildiğince büyük bir tanesini kullandığınızda göz dolduran bir görüntü elde edersiniz. Olabilecek en büyük saati bulun ve mobilyanıza oranla nasıl göründüğünü değerlendirin. Şaşırtıcı bir şıklık elde edebilirsiniz.

Dünya saati konsept

Sık seyahat eden biriyseniz veya farklı kültürlere, dünya başkentlerine ilgi duyuyorsanız size bir fikrimiz var: Tek bir duvarda birden fazlasına yer verin. Evet, hem de farklı çeşitlere! Bu sayede ilgi duyduğunuz ülkelerin başkentlerinde saatin kaç olduğunu öğrenmekle kalmaz, çok beğendiğiniz farklı çeşitlere de yer verme şansınız olur. Yurt dışında yaşayan bir yakınınız varsa, onun yaşadığı zaman dilimini takip etmek için de harika bir çözümdür.

Dekorasyonun tamamlayıcısı

İster metalik ister ahşap olsun, odaya hâkim olan her tarz malzemeye uygun bir saat bulmak mümkün. Çarpıcı duvar aksesuarlarıyla ve süslemelerle dolu bir odada bu ürüne yer vermeyi sakın unutmayın. Duvarların baş tacı saatler her dönemin tarzına ve dekorasyon stiline uyum sağlar.

Odanın baş tacı

Güzel tasarımlı bir saat, odanın merkezinde yer almayı hak eder. Etrafındaki mobilyalarla uyumlu renk ve malzemeden yapıldıysa, kendine has bir tarzının olmasında hiçbir sakınca yoktur. Modern mobilyalarınız arasında vintage veya eskitme bir model kullanabilir ve modern görünümü yumuşatabilirsiniz. Başlı başına bir dekoratif öğe olarak övgüyü hak ediyorlar.

“Günaydın” demek için

Onların yer almadığı bir yatak odasını hayal etmek zor! Her ne kadar sabahları uyanmak için baş ucumuzda yer alan dijital modelleri veya cep telefonlarımızı kullansak da hızlıca göz atmak için kişisel zevkinize uygun ve odanın renklerinde bir taneye yer vermeniz güzel olur.

Net tavır

Örneklerini sıkça gördüğümüz metalik duvar saatleri hem dekorasyon trendlerini yakalamak için fırsat sunuyor hem de çarpıcı ve net bir görüntü sağlıyor. Özellikle ev-ofis ortamlarında, endüstriyel tarzın ön planda olduğu veya televizyon ve TV ünitelerinin yer almadığı mekanlarda merkeze bir obje koymak iyi bir fikirdir. Odada bir merkez belirlemek ve zamana vurgu yapmak için duvar saatleri en iyisidir.