Evinizde sanata göz kırpan bir duvar dekorasyonu istiyorsanız sanat eleştirmeni veya iç mimar olmanız şart değil! Birbirinden farklı tablo ve poster seçenekleri ile işe başlayabilirsiniz. Peki, tabloları ve posterleri dekorasyonda nasıl kullanabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? Önerilerimize göz atın.

Renklere vurgu

Salon dekorasyonundan başlayarak tüm evin dekorasyonunda, kullandığınız renkleri vurgulamak için tablo ve posterlerden daha iyi bir araç düşünülemez. Hem seçmesi zevkli hem de dekoru tamamlayıcı olarak bunlara ister koltuk, yastık, kırlent ve koltuk örtüsü gibi kumaşlarla ve dokularla, isterseniz sandalye ve büfe gibi mobilyalarla uyumlu halde yer verebilirsiniz.

Sadeliği tamamlayıcı

Sade, minimalist ama çarpıcı bir dekorasyon istiyorsanız desenleriyle öne çıkan bir tablo veya poster kullanabilirsiniz. Dijital baskı ile sade bir çerçeveye sahipse, dekorasyonu tamamlayıcı olarak oldukça işe yarar. Merak uyandıran ve derinliği olan bu tarz bir örnek, mekânın genelinde de dengeleyici olur.

Birden fazla yan yana

Geniş bir odanın duvarında tek bir tablo kullanmak yerine, alanı bölümlendiren birkaç tanesini yan yana kullanmak iyi fikirdir. Dengeli bir yerleşim yapmak için odanın orta noktasına ve tablonun önünde yer alacak olan kanepe gibi objelerin genişliğine göre belirleyebilirsiniz. Diğer duvarlarla olan mesafeyi de hesaba kattıktan sonra her birinin aralıklarını hesaplamak kolay hale gelir. Böylece dengeli ve dinamik bir görünüm ortaya çıkar.

Kendi sanatınızı konuşturun

Boyanabilir kanvas posterleri duydunuz mu? Güncel dekorasyon trendlerinin en güzel sürprizlerinden biri olarak, içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkacak olan kanvas üzeri çizimler duvarlarda hayat buluyor. İster bu ürünlerden edinin ve istediğiniz gibi boyayın, isterseniz bir duvarınızı panoya dönüştürüp kendiniz renklendirin, eseriniz evinizle harika bir uyum yakalayacak!

Modern görünüm

Öğrenci evi, genç odası, ev-ofis köşesi veya evin herhangi bir yerinde modern bir görünüme kavuşmak isterseniz tablo ve posterler tam size göre. Bunlar, endüstriyel dekorasyon tarzı içine katmak istediğiniz renkler için de pratik araçlar. Mesaj içeren ve mekâna karakter katan bir şeyler arıyorsanız tam size göreler!

Ev-ofisleri şık hale getirmek için

Home-ofis çalışıyorsanız, minimalist bir yemek odası, oturma odası ve çalışma odanız varsa, şık birkaç detay eklemek isteyebilirsiniz. Ev-ofisinizin duvarlarını genel tarzla aynı çizgide güzelleştirmenin en iyi yolu, mobilyalarla uyumlu bir tablo seçmektir. İşe odaklanmanızı bozmayacak bir şeyler katarak duvarlara hareket getirebilirsiniz. Özellikle de beyaz duvarlara hareket getirmek istiyorsanız, mobilya renklerini içeren bir resim doğru seçimdir.

Doğa temasını arttırmak için

Yeşilliklerden uzak bir yerde yaşıyor ve doğaya özlem duyuyorsanız, bitkilerin rahatlatıcı renklerini evinize taşımak çok kolay. Evde canlı bitkilere ve saksı çiçeklerine yer vermenin dışında, doğal dekorasyon temasına uygun resimler kullanarak evdeki yeşil tonları ve bitki görselliğini arttırabilirsiniz. Yaprak desenli posterlerden güzel seçenekler bulmak mümkün.

Mevcut temayı vurgulamak için

Salonunuz, yemek odanız veya mutfağınızda kır evi gibi bir tema uyguladıysanız, bunu vurgulamak için kullanılan bir resim, görselliği tamamlar. Özellikle kanvas tablolar, birbirinden farklı çeşitleriyle her tarzı öne çıkaran altenatifler sunar. Renk uyumu aramanız şart olmasa da oda ile bütünleşmesini isterseniz, üzerinde yer alan renklere dikkat ederek seçebilirsiniz.