Küçük banyosu olanlar banyosunu iyi değerlendiremediğinden veya güzelleştiremediğinden yakınır. Oysa banyonuz küçük olsa da harika ve şık görünmesini sağlamanız elinizde.

Duvarlarda açık renk etkisi

Duvarda ve zeminde kullanılan açık renkler, alanı büyütür ve tavanı yüksek gösterir. Alanı, açık renklerle büyütmek en kolay gerçekleştirebileceğiniz uygulama. Banyonuzu nasıl değiştirdiğini görünce şaşıracaksınız.

Köşeleri kullanın

Köşeleri kullanmak, size düşündüğünüzden fazla alan kazandırır. Nasıl mı? Küçük banyolar, köşeleri değerlendirilerek alan olarak faydalı hale gelir ve ortadaki kullanım alanı daralmamış olur. Lavabo, ayna, duşa kabin gibi ana ürünleri ve aksesuarları köşe kullanımlarında düşünebilirsiniz.

Her alanı değerlendirin

Her duvar, her alan kullanılabilir; nasıl demeyin… Banyonuzda, incecik bir duvar bile değerlenebilir. Alacağı yük, tahmininizden çok olacaktır. Küçük alanlarda maksimum kullanım için tüm duvar ve köşeleri incelikle değerlendirin.

Küçük lavabo tercih edin

Lavabo ölçülerinizi, standardın bir altındakilerden seçerseniz, banyonuzda kullanım alanınız çok artacaktır. Üstelik bu ürünlerin kullanım zorluğu da yok. Bu sayede alandan da tasarruf edersiniz.

Sade olun

Küçük alanlarda, renkli, karışık desenli, büyük ve çokça aksesuar kullanılmayın. Katmak istediğiniz farklılığı, banyoda kullanılacak dolap, raf veya çekmecenizle katabilirsiniz.