Son zamanların trend dekorasyon fikirleri arasında yer alan palet koltuk, evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir mobilya. Hem iç hem de dış mekanlarda sıklıkla kullanılan palet koltuk, bohem dekorasyon stilinden izler taşıyor gibidir. Bahar aylarının tadını çıkarırken balkon, teras ve bahçelerinizde şık ve konforlu bir oturma köşesi oluşturmak için palet koltuk nasıl yapılır öğrenmek için yazımıza buyurun!

Özellikle ahşap palet kullanımı, mobilya yapımında oldukça popüler bir seçenektir. Kolay ulaşılabilir malzemelerle yapılıyor olması elbette bu popülerliğin nedenlerinden sadece biri. Balkon, oda, bahçe hatta yatak odası gibi birçok farklı alanda kullanılabilecek hem şık, hem rustik hem de rahat bir ortam yaratmanızı sağlayan bir dekorasyon fikri. 

Palet koltuk yapmak için ise ihtiyacınız olan en önemli malzemeler, paletler (mekanınızın ve paletlerin boyutuna göre kaç tane palete ihtiyacınız olduğu değişiklik gösterir.) ve palet minderleri.

Kullanmak istediğiniz minderleri, ürünü yerleştireceğiniz alana göre seçebilirsiniz. İç mekanda kullanılan palet minderlerini etrafta kullandığınız diğer dekoratif eşyalarla uyum sağlamasına özellikle dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Özellikle açık alanlarda sıklıkla tercih edilen bu dekorasyon fikirleri, uygulandığı her alanın havasını değiştirir. Kolay temizlenebilme özelliği, bu ürünlerin açık alanlarda tercih edilmesinin sebeplerinden biridir. Ayrıca, klasik koltuk ve kanepe tasarımlarına alternatif arayan kişilerin ilgisini çeker. Bu tasarımların modern görünümü hem iç hem de dış mekanlara uyum sağlayacak şıklıktadır. 

Farklı renkteki minder tasarımları, tüm dekorasyon ürünlerine uyum sağlayabilecek çeşitliliğe sahiptir. Peki palet minderi nasıl yapılır

Hazırlanan paletlere şık ve gösterişli bir minder yapmak için için ilk adım, palet koltuk modelinizi yerleştireceğiniz alanı belirlemektir. Buna göre uygun bir kırlent kumaşı tercih etmek, işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Aynı zamanda palet koltuğun boyutuna uygun şekilde ölçü alınmalıdır. Ölçülerin doğru alınması, rahat ve düzgün bir oturma köşesi oluşturmak için oldukça önemlidir.

Palet minderinin içine yerleştireceğiniz süngerin kalınlığını da bu doğrultuda belirleyebilirsiniz. Uygun kumaşı, sünger kalınlığını ve ölçüleri belirledikten sonra geriye yalnızca dikim aşaması kalır. Bu aşamada bir terziden yardım alabilir veya kendi el becerinizle bu işlemi kolayca tamamlayabilirsiniz. Şık ve modern palet koltuklarınızın üzerini sayısız renkte kumaş seçeneğiyle uygun bir minderle süsleyebilirsiniz. 

Dikkat Çekici Palet Minder Kullanmanın Avantajları

Özellikle balkon ve bahçe dekorasyonunda yenilikçi bir fikir olan palet koltuk tasarımları el yapımı minderlerle süslendiğinde oldukça şık bir görünüm sergiliyor. Temizlik açısından oldukça pratik kullanım sağlayan palet minder modelleri kumaş özelliğine göre makinede veya elde yıkanabilir. 

Güneşte solmayan kumaşlardan yapabileceğiniz minderler, oldukça pratik bir yapım aşamasına sahiptir. Her anlamda kullanışlı ve avantajlı ürünler olan minder çeşitlerini, palet koltuğunuzun boyutuna göre seçebilirsiniz. Aynı zamanda iç veya dış mekanlar için farklı kumaş tercihlerinde bulunabilirsiniz. Bu anlamda son derece kullanışlı olan bu minderlerin rengi, güneşte solmaz. 

Bahçe, teras veya açık hava işletmelerinin vazgeçilmez kriteri olan su geçirmezliği, bu minder tasarımlarında bulabilirsiniz. Minder çeşitlerini kendiniz tasarlayarak ve üreterek değiştirmek istediğiniz mobilyalara ekonomik bir katkıda bulunabilirsiniz. Çünkü palet minder tasarlamak, oldukça uygun fiyatlara mal olur. Kolay ulaşılabilen dokuma kumaşlarla şık ve kaliteli yastıklar tasarlayabilirsiniz. Bu sayede ahşap palet koltuklarınızın şık görünümü, tam potansiyeline ulaşır. Bu açıdan palet bir kırlent yapmak, her açıdan kazançlı bir süreç olur. Yalnızca sünger ve kumaş gibi basit malzemelerle elde edebileceğiniz bu minderler, palet koltuk takımlarınızın vazgeçilmez süsleridir. 

Bu kırlent tasarımları, zararlı maddeler içermeyen dokuma kumaşlardan elde edilir. Bu sebeple birçok farklı dış ve iç mekan için tercih edebileceğiniz, güvenilir ürünlerdir. Kaliteli ve dayanıklı palet malzemenin üzerine yerleştirilen yastıklar, uzun ömürlü bir performans sergiler. Dolayısıyla bu ürünler, açık havada uzun yıllar kullanılsa dahi kolay kolay yıpranmaz. Aynı zamanda palet görünümü, dış mekan dekorasyonlarına farklı bir tarz katar. Aynı zamanda hafif ve portatif ürünler olması sayesinde bu modelleri dilediğiniz gibi hareket ettirmeniz mümkün olur. Bu durum, koltuk takımının yerini değiştirmek istediğiniz durumlarda size büyük bir avantaj sağlar. İşletme sahipleri için de ilgi çekici bir etken olan kolay taşınabilirlik, ahşap palet tasarımlarda mevcuttur. Palet koltukların üzerine yapılan minderler, özellikle kış aylarında sizi soğuktan korumak için oldukça elverişlidir. Tüm avantajlarıyla modern ve şık bir palet minder setini birkaç malzeme yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Palet Minderler ile Konforlu Bir Oturma Alanı

Yalnızca birkaç malzemeyi birleştirerek ortaya şık ve modern bir aksesuar çıkarabilirsiniz. Palet minder yapımı, bu açıdan çok pratik ve uygun fiyatlıdır. Palet, son derece kolay ulaşılabilir ürünlerdir. Bu sebeple bu ürünleri kullanarak kaliteli ve zamansız dekorasyon eşyaları elde edilebilir. Üzerine şık ve zarif kırlentler yerleştirilerek her ortamın havasını değiştirmek mümkün olur. Kırlentlerin üzerine aralıklı olarak düğme detayları ekleyerek tasarımın modern görünümünü artırabilirsiniz. Aynı zamanda bu tasarımınızda farklı desenli kumaşlar kullanmanız da mümkündür. Bu minderleri ev, ofis ve tüm açık alanlar için kendiniz tasarlayabilirsiniz. Oldukça rahat ve kullanışlı kumaşlardan üreteceğiniz bu yastıklar, palet koltuklarınıza şık ve zamansız bir hava katar. Aynı zamanda tüm misafirleriniz için konforlu bir oturma alanı yaratır. Kendinize ve ailenize konforlu bir yaşam alanı sunmak için şık bir kırlent yapımı sürecine başlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz ahşap palet koltukların üstünü bu ürünlerle süslemek, el emeğinizle unutulmaz bir deneyim olur. Tasarladığınız bu ürünler, yer ve bahçe minderi olarak da kullanılabilir. Bu sayede aileniz için farklı oturma alanları yaratılabilir. Oldukça hafif kumaşlardan tasarlanan kırlentleri, tatillerde dahi yanınızda taşıyabilirsiniz. Çocuklarınız bu kırlentler üzerinde doyasıya eğlenirken siz de tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Ahşap palet koltuk takımlarıyla kusursuz uyum sağlayan kırlent tasarımınız, özgün ve şık bir model olur. Su geçirmeyen kumaşlardan üretilen bu çeşitleri, kumsala dahi yanınızda götürebilirsiniz. Ürünü kullanacağız mekana göre süngerler ve çeşitli dolgu malzemeleri ile doldurabilirsiniz. Leke tutmayan bu tasarımlar, özellikle çocuklu aileler için idealdir. Bu ürünleri kolayca makinede yıkayabilir veya bir ıslak bez yardımıyla silerek temizleyebilirsiniz. Kırlent yapımında kullanılan dokuma kumaşlar; bu sebeple farklı ortamlara kolayca uyum sağlayabilir. Siz de kaliteli ve kullanışlı bir minder tasarımına imzanızı atabilirsiniz. 

Palet Minderler ile Şık Bahçe Dekorasyonları

Bahçe, birçok kişinin zaman geçirmekten keyif aldığı bir alandır. Bu alanın şık ve dekoratif bir görünüme sahip olması, özellikle işletmeler için önemli bir kriterdir. Şık bahçe dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan palet koltuk minderi modellerini siz tasarlayabilirsiniz. Hem işletme sahipleri hem de evinde bahçe bulunan kişiler, uygun fiyatlı bu dekorasyon fikrini değerlendirebilir. Dış faktörlerden etkilenmeyerek kolayca deforme olmayan bu ürünler, özellikle bahçe, teras ve balkon tasarımlarının vazgeçilmez parçalarıdır. Tüm koltuk modellerinin tamamlayıcısı olan minderler, ahşap paletten üretilen setlerin de süsüdür. Palet koltuk minderi, istenilen renk ve kumaş seçenekleriyle tasarlanabilir. Üzerine dikilen düğmenin rengine ve modeline karar vermek de oldukça kişisel bir tercihtir. Bulunan ahşap koltuk tasarımına uygun sarı, pembe, mavi, bordo gibi sınırsız kumaş renkleri arasından bir tercih yapabilirsiniz. Dokuma kumaşlar, çocukların hassas cildine zarar vermeyen materyallerden üretilir. Bu sebeple işletme sahipleri, herkesin sağlığını gözeterek mekanlarında bu tip kumaşlardan üretilen kırlentleri kullanır. İşletmelerin bahçelerinde bulunan çeşitli bahçe salıncağı gibi şık ve dekoratif ürünlerle uyum sağlayan minderler, şık ve modern tasarımlardır. Siz de bu tasarımların yapım aşamasında yer alarak düşük bütçeli bir bahçe dekorasyonu elde edebilirsiniz.