Az ve şık dekorasyon malzemesi kullanmaktan yanaysanız hasır sepetler tam size göre. Böylece hem yumuşak hem de zarif dokunuşlarınız ile evinizi değiştirebilirsiniz. İrili ufaklı, farklı renkleri de olan hasır sepetler için kesenize göre bir araştırmaya girmeye ne dersiniz?

Öncelikle evinizdeki en uygun yeri hatta yerleri keşfedin ve sepet alışverişine bırakın kendinizi. Hem evinizi kısmen de olsa toparlayacak hem de gözünüze hitap edecek sepetler edinin. Birbirinden farklı boylarda ve şekillerde hasır sepetler evin her köşesinde hatta bahçede bile farklı fonksiyonlarıyla yuvanıza sıcaklık katacak. Peki sepetleri evin neresinde, nasıl kullanabilirsiniz? İşte cevabı…

Salonda hasır sepet kullanımı

Sonbahar ve kış aylarında en sevdiğiniz diziyi izlerken ya da kahvenizi yudumlayıp kitabınızı okurken üzerinize alacağınız, peluş battaniyenizi sarıp koymak için yan yatıracağınız bir hasır sepet salonunuzda ayrı bir hava estirecek.

Mutfakta düzen için

Tezgahınızın üzerine koyacağınız hasır bir sepeti evdeki meyvelerle doldurun. Böylece hem görsel ziyafet yaşayın hem de meyve tüketiminiz artsın. Peçeteleri koymak, baharatları düzenlemek, poşetleri muhafaza etmek de alternatif olabilir.

Banyoda havlular için

Banyoda hasır sepetin en sık kullanımı elbette daha az yer kaplamasını istediğimiz havluların rulo halinde düzenlenmesi şeklinde. Minik sepetlerden iki tane yan yana düzenleyip tek kullanımlık el havlularının temiz ve kirli olanın ayrımını sağlamak için de tercih edebilirsiniz. Havlularınızın temizliği için bu yazımıza göz atabilirsiniz Ayrıca daha köşeli sepetlerle kremleriniz, losyonlarınızı düzenleyerek hoş bir hava yaratabilirsiniz.

Yatak Odasında da kullanılıyor

Yatağınızın ucunda sandık şeklindeki sepetler çok hoş olacaktır. Ya da üzeri kapaklı silindir şeklindeki sepetlerde istediğiniz şeyleri muhafaza etmek güzel bir seçenek olabilir, sizce? Başucu kitaplarınızı koymak için yanınızdaki komodinin üzerindeki bir hasır sepet kitap okuma sevginizi artırabilir.


Evinizin girişindeki şıklık

Kapıdan girince gözünüzü okşayabilecek sepet detayı ile havanızı değiştirebilirsiniz. Büyük sepetlerle boşlukları en şık biçimde doldururken minik sepetleri anahtarlarınızı, cüzdanınızı organize etmek için tercih edebilirsiniz. Ayrıca bir sepetin içinde kuru çiçekler, kozalaklar doldurup minik led ışıklarla evinizin aurasını değiştirebilirsiniz.

Çocuğunuzun odasını toplamak için

Düzenlenmesi en zor oda burası olabilir ama çözüm zor değil hayvan şekilli sepetlerden edinip hem çocuğunuza işbirliğini öğretmek hem de oyuncaklarının bir arada olmasını sağlamak işinizi oldukça kolaylaştırır.