Hangi mevsimde olursa olsun kamp yapmanın keyfi bir başka! Ev konforunu kamp ortamına taşımak içinse birkaç temel eşyaya ihtiyacınız var. Havalar soğuk da olsa doğanın keyfini çıkarmayı sevenler için gereken şeylerin neler olduğunu listeledik.

Katlanır kamp sandalyesi

Konforlu bir kamp etkinliği için çadır ne kadar önemliyse, çadırın dışında geçirdiğiniz zamandaki rahatlığınız da ayrıca önemli. Kamp ateşi yakarak etrafında oturmanın çok eğlenceli olduğunu herkes bilir. Kamp ateşi çevresinde olmanın dışında, çadırın önünde veya seçeceğiniz farklı bir alanda, belki bir ağacın altında oturmak da ayrı bir keyif. İşte bunun için katlanır kamp sandalyeleri, olmazsa olmaz eşya olarak kampların baş köşesine kuruluyor.

Bu sandalyelerin en büyük avantajı, hafif ve kolay taşınabilir olmaları, kolayca katlanıp açılabilmeleri ve leke tutmamaları. Soğuk zeminle aranızda bir koruma sağlayan, içine rahatça yerleşeceğiniz tasarımıyla sizi dinlendiren kamp sandalyesi, sadece kamp ve pikniklerde değil balkonlar ve bahçelerde de sevilerek kullanılıyor.

Şarjlı kamp lambası veya fener

Evlerde kullandığımız ışıldak, özellikle elektrik kesintileri yaşanması durumda kurtarıcı oluyor. Her evde bulunması gereken ışıldak, açık hava aktivitelerinde özellikle günün kısaldığı sonbahar ve kış mevsimlerinde mutlaka ihtiyaç duyulan gereçlerden biri. Kampa katılacak herkesin bir el fenerinin olması önemli. Pil bitmesi endişesi taşımadan uzun süre kullanılacak bir fener arıyorsanız, şarj edilerek kullanılan şarjlı kamp lambası gibi çeşitler tam size göre. Çocuklarla kampa gidecekseniz, onların karanlıkta ve loş ortamlarda kendilerini güvende hissetmeleri için ışıklandırma özellikle önemli. Evden çıkmadan önce sırt çantalarını kontrol edin ve gerekirse herkesin kendine özel renkte bir el fenerinin olmasını sağlayın. Daha sonra maceranın keyfini çıkarın!

Çelik termos

Açık hava aktivitelerinde, kamplarda ve pikniklerde içecekleri taşımak ve saklanmalarını organize etmek oldukça mühim. Özellikle sıcak içecekler, serin havada içimizi ısıtıyor ve termos, sıcak içecekleri saklamak için ilk akla gelen ürün. Suyu sıcak halde muhafaza etmek ve pratik kamp yemekleri pişirmek için de termoslar gerekli. Seyahatler için termos kupasıyla bir arada bulunan çeşitler de sıcak çayınızı veya kahvenizi istediğiniz yerde içmenizi sağlıyor. Dayanıklı ve pratik bir çelik termos, her kampçının ve piknikçinin çantasında olması gereken bir ürün.

Katlanır piknik masası

Yemek keyfi ve sofra eğlencesini sadece evlerde yaşamak şart değil! Doğada vakit geçirmeyi seviyor ve açıkhavada olmanın rahatlatıcı yanlarını yaşamak istiyorsanız yemek keyfinden ödün vermenize de gerek yok. Masada yemek yemek sağlık yönünden de daha iyi olduğu için nerede olursanız olun yanınızda götürebileceğiniz katlanır bir masa sayesinde güzel sofralar kurabilirsiniz.

Üstelik katlanır piknik masası olarak yanınızda getirdiğiniz masa, sadece sofra kurmak için değil, kutu oyunları oynamak ve benzeri eğlenceli aktiviteler için de merkez oluşturur. Nemli havalarda bazı eşyaları yere koymak yerine masa üzerinde muhafaza edebilir, pratik şekilde katlanması sayesinde istediğiniz zaman masayı diğer eşyalarla birlikte toparlayabilirsiniz.

Ayaklı barbekü seti

“Kışın barbekü ve mangal olur mu?” dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak karlar üzerinde ve kurumuş yaprakların dekoratif görüntüsüyle yakılan bir mangal ateşiyle pişen etlerin tadı bambaşkadır. Açık havadaki öğle veya akşam yemeklerini bir şölene dönüştürmek için bir barbekü seti yeterli. Etrafta kurumuş dalları toplamak, kamp masasında sofra kurmak, sıcak termosta saklanan çay ile öğünü tamamlamak paha biçilemez bir keyif…