Okula dönüş dönemi çocuklu ailelerin en heyecanlı zamanı! Yaşı kaç olursa olsun, evinizde bir öğrenci varsa sonbahar geldiğinde evde telaş başlar. Bu yoğun dönem ve okul zamanında evi düzenlemek için bazı fikirlerimiz var. Faydalanmak için yazımıza göz atın.

Ders çalışma alanı sağlamak

Bazı öğrenciler küçük evlerde veya kalabalık ailelerde ders çalışacak alana sahip değildir. Evdeki öğrenci farklı yerlerde çalışabiliyor olsa da ona ayrı bir alan sağlamak faydalı olur. Çocuğunuzun ayrı odası yoksa bile evdeki mobilyalara uygun bir çalışma masası edinerek ders, ödev ve proje hazırlıkları için ona özel bir alan sunabilirsiniz. Bu tarz ürünler, büyüklü küçüklü ebatlarda, köşe masa olarak da satın alabileceğiniz birçok çeşitle fonksiyonel mobilya çeşidi olarak dikkat çekiyor. Raflı, çekmeceli çalışma masaları, bilgisayar masaları gibi birçok seçenek bulunuyor. Meşe, ceviz gibi farklı ağaçlardan, ahşap veya metal ayaklı, ayrıca siyah, beyaz gibi farklı renklerden lake çeşitlerle her zevke uygun bir tane bulmak mümkün. Trend tasarımlara sahip birçok seçenek bulunuyor, göz atmakta fayda var!

Haftayı planlamak

Evdeki öğrencilerin haftalık programlarını takip etmek hele ki birden fazla çocuğunuz varsa oldukça önemli. Bunun için haftalık ders ve aktivite programını göz önünde bulundurmak oldukça işe yarar. Eğer dekoratif bir çözüm arıyorsanız, panolar tam size göre! Kara tahta panolar okul ortamına esprili bir gönderme yapar. Mantar panolar ise hem not kağıtlarını hem de ders programı gibi basılı materyalleri sergilemek için oldukça uygun. İrili ufaklı not kağıtlarını düzenlemek ve takip etmek için panoları hem işe yarar hem de dekoratif! Bu panoları sadece çocuğunuzun odasında değil, mutfak veya kapı girişi gibi alanlarda da kullanabilirsiniz.

Dokümanları düzenlemek

Yaz boyunca bir önceki okul döneminden kalan ödev kağıtları, kitap ve defterler ayıklanmış olur. Yeni okul dönemi için kâğıt kalabalığı oluşmadan önce tedbir almak en iyisi. Neredeyse her gün okuldan gelen ödev kağıtları, projeler, dosyalar, sınav kağıtları biriktikçe sonradan ayıklamak da zorlaşıyor. Bunlar için masa üzeri düzenleyiciler pratik bir çözüm getiriyor. Hem masa üzerinde hem de duvar rafları üzerinde kullanabileceğiniz düzenleyiciler derli toplu bir görünüm sağlıyor. Fazla alanınız yoksa duvarları da mümkün olduğunca kullanabilirsiniz. Bunun için çeşitli geometrik şekillerde ve renklerde kitaplıklar ve duvar rafları hem iş görüyor hem de dekoratif!

Okul kıyafetlerini toparlamak

Her okul dönüşünde kirlenen okul formaları ve spor giysileri evde sürekli bir çamaşır telaşına sebep oluyor. Evde herkes için ayrı bir kirli sepeti bulundurmak buna bir çözüm olabilir. Okuldan veya spordan gelir gelmez giysilerini kirli sepetine atmaları için çeşitli oyunlar teşvik edici olur. Sık sık çamaşır yıkandığı için evde çamaşır kurutmaya yönelik ürünlere daha çok ihtiyacınız olur. Ütülenmeyi bekleyen çamaşırlar da çok olacağı için dolaplı ütü masası gibi dekoratif ürünlere göz atmanızı öneririz.