Çocuklu ailelerin, yeni gelen bireyle birlikte evdeki düzenleme ihtiyacı genellikle artar. Yeni bireyin giysileri, bakımı için gereken ürünleri, oyuncakları, kitapları vs. derken artan eşya miktarına yeni çözümler gerekecek. Çünkü evdeki düzenlenmesi en zor alanlardan biri herhalde çocukların alanı.  Minik minik giysileri hazırda bulundurmak, parçaları görünür kılmak gerçekten zor iş. Bir de çocuklar yürümeye başlamışsa artık ortalığı düzenlemek mecburi hale geliyor, çünkü düzenlenmemiş her şey yerlerde ya da ummadığınız yerlerden çıkabilir.

Bir yandan küçülen giysilerini kaldırmak, bir yandan kullandığı giysileri ve çamaşırları organize etmek özellikle küçük metrekareli evler için oldukça güç. Çözüm üretmenize yardımcı olabilmek için bu yazıyı hazırladık, bakın minik giysileri nasıl daha iyi organize edebilirsiniz…

Çocuk Giysi Askısı

Minicik giysilerini ütüledikten sonra askıya dizi dizi asıp kolayca alabilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır, eminiz. Hem belki askıyı çocuğunuzun boyuna göre ayarlanandan edinip giysilerini kendi kendine seçmesini sağlayabilirsiniz. Dekorunuza göre oluşturacağınız köşede oldukça şirin duracağından emin olabilirsiniz.

Dolap İçi Düzenleyiciler

Çocuklara ait minik parça çamaşırlar dolap içlerinde de sizi uğraştırıyor mu? Cevabınız evetse dolap iç düzenleyici önerimize göz atmanız faydalı olabilir.  Kolay kurulumu sayesinde de yer değiştirme olanağınızı artırır. Kazaklar, t-shirtler, hırkalar gibi giysileri asmak yerine katlamayı tercih ediyorsanız bu organizatörler sayesinde dolabınızda yer açma ve aradıklarınıza kolay ulaşma olanağına kavuşabilirsiniz.

Çekmeceler İçin Organizatörler

Çekmeceler, çocuklarımızın giysilerini düzenlemek için en çok tercih ettiğimiz şeylerden biri olmalı. Fakat özellikle bebeklerin minicik tulum, çorap, havlu gibi parçaları ayırmak için işlevselliği oldukça yüksek. Bebeklerin bezlerine kolayca ulaşmak için de iyi bir seçenek olabilir. Evinize gelen paket paket bezleri koyacak yer bulmak sizi krize sokmadan düzenlemek isteyebilirsiniz.

Duvara Monte Edip Yer Kazanabileceğiniz Düzenleyiciler

Evinizde yer konusunda sıkıntı yaşıyorsanız duvara asabileceğiniz raflar ve sepetler sayesinde çözüm kolay olabilir. Rulo şeklinde sarabileceğiniz minik tulumlarını sepete dizip elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz. Ya da böyle sepetlerin ya da duvara asılabilen rafların üzerinde bezleri dizebilirsiniz. Böylece bez kullanmayı bıraktığında da çamaşırları için yeriniz hazır olmuş olur.

Kirli Çamaşır Sepetleri

Kirlileri kolayca ayırt etme konusunda en büyük yardımcımız olsa gerek bu sepetler. Üstelik minik çamaşırları evdeki diğer bireylerin çamaşırlarıyla aynı kirli sepetine atmak, çocuğunuzun çamaşırlarının kaybolmasına sebep olabiliyor. Onun için ayrı çamaşır sepeti ayrı programda yıkamayı tercih ettiğiniz için kolaylaştırıcı olabilir. Bunu dolap içi sepetlerle, duvara asılan hasır sepetlerle ya da kutularla da yapabilirsiniz, tercih size kalmış.