Siyah beyaz bir banyo fikrine ne dersiniz? Bu renklerle hem çok klasik hem de bir o kadar modern bir banyonuz olması çok da zor değil. Üstelik, bu renklerle kendi kişiliğinizin damgasını banyonuza vurabilir; birçok kişiden farklı bir banyoya merhaba diyebilirsiniz.

Zıtların uyumunu yakalayın

Birçok kişi bu konuda hem fikirdir diye düşünüyoruz: Siyah ve beyaz birlikte mükemmeldir. Siyah ve beyaz farklılıkların uyumuna en iyi örnektir. O nedenle bu kombinasyon banyonuzda gerçek bir etki yaratmak için mükemmel bir seçimdir.

Banyoya hem şık hem de lüks bir hava vermek istiyorsanız işe belirli ürün gruplarını tek renk yapmakla başlayın. İşe parlak beyaz renkli klasik armatürlerle başlayın ve oda tasarımınızı öne çıkarmak için çarpıcı siyah duvar kağıdı, banyo fayansları veya dolapları seçin. Siyah ve beyazı böyle keskin bir karşıtlıkla kullanmanız mükemmel bir uyumu da beraberinde getirecektir, göreceksiniz. Bir önerimiz daha var: Siyah beyaz renklerden oluşan duvar resmi ya da mozaik bir döşeme ile banyonuza sıra dışı özellikler de eklemek elinizde.


Klasik siyah ve beyaz bir görünüm için desenli duvar kağıdı yanı sıra banyonuza şık siyah bir mobilya da koymak da iyi bir fikir olacaktır.

Siyah-beyaz banyolar için öneriler

Siyah ve beyaz banyolar farklı, etkili ve bir o kadar da dramatik bir etki yaratıyor. Ancak özellikle siyah renkler banyolarda çok tercih edilmiyor. İlk kez siyah rengin etkin olduğu bir banyo düşleyenler için bu nedenden ötürü kısa kısa öneriler derledik.

• Siyah beyaz banyolardaki minik ayrıntıları kırmızı ile güçlendirin.
• Işıltıyı sevenlerdenseniz parlak ve sim içeren banyo karolarını kullanın.
• Siyah banyolardaki en riskli noktalardan biri de temizliktir. Temizliğin sorun olmasını istemiyorsanız lavabo ve küveti mutlaka beyaz tercih edin. Siyahı diğer ayrıntılarda kullanın.
• Daha şık bir görüntü için mum, yeşil bitkiler ve vazo içinde çiçekler kullanın.
• Aydınlatmada gümüş tonlarını tercih edin.