Banyoları, kullanacağınız tekstil ürünleri canlandırır ve size ait bir yer haline getirir. Banyo tekstili deyince akla önce şu ürünler geliyor.

  • Havlu ve bornoz grubu
  • Banyo paspas takımı
  • Banyo terliği
  • Banyo perdesi ve Duşakabin perdesi
  • Klozet takımları

Havlu ve bornoz seçimi

El havlusu, banyo için havlu veya bornoz, saç havlusu, küçük misafir havlusu gibi birçok havlu çeşidi mevcut. Peki bu ürünleri seçerken nelere dikkat etmeli? Öncelikle ıslağı çeken özellikte olan ürünleri seçmeye özen gösterin. Daha pamuklu ürünleri bu noktada seçmenizde fayda var. Bir de havluları mümkün olduğunca nemli bırakmamaya özen gösterin.

Banyo paspas takımı

Banyo tekstilinin en önemli ürünlerinden biri de banyo paspasları. Banyonun görüntüsünü, tarzını banyo paspasları ile değiştirmeniz mümkün. Banyo paspas seçiminde güzellik kadar güvenliğe de önem verilmesi gerekiyor. Altı kaydırmaz olanı tercih ederseniz kazalara karşı da önlem almış olursunuz. Banyo paspas takımını yıkarken size minik bir püf noktası vermek isteriz. Paspası eski bir yastık kılıfının içine koyarak makinede yıkarsanız alttaki kaydırmaz tabanın yıpranmasını engelleyebilir, ömrünü uzatabilirsiniz.

Ayak dostu banyo terliği

Banyo tekstilinde bir ihtiyaç olan banyo terliği, banyo sonrası ayağınızın nemini alan, kolay kuruyan, sert zemine basmanızı engelleyen, kaymanızı engelleyen bir parçadır. Banyo sonrası kullanmayı sakın unutmayın.

Perde deyip geçmeyin

Banyo perdesi de banyonun önemli aksesuarlarından biri. Bu perde, üç göreve hizmet eder; havalandırma, ışık ve gizlilik. Perde seçiminde bir de ıslaklığa ve neme dayanıklı ürün seçiminize dikkat etmeye özen göstermelisiniz. Banyo tekstili kalemlerinden duş perdesi, en sık yenilenmesi gereken üründür. Fazla su, sabun gibi ürüne maruz kalacağı ve nemi tutacağı için sık sık yıkanmasında fayda var. Hatta sıkça da yenilemek de iyi bir fikir olarak göze çarpıyor.

Nostaljik ve favori

Takım sevenlerin özellikle tercih ettiği, klozet takımlarını klozet önüne, üstüne gibi alternatiflerle bulmanız mümkün. Her ne kadar nostaljik bir ürün olsa da halen evlerin favori ürünleri arasında yer alıyor. Banyonun büyüklüğünü, kullanım şeklinizi düşünerek tercih etmelisiniz. Kolay temizlenebilir ve yıkanabilir ürünler işinizi kolaylaştırır. Unutmayın.