Perde Takma Aparatı Nasıl Kullanılır?

Perdeler, evlerde ve işyerlerinde farklı modelleri ile oldukça fazla kullanılan eşyadır. Perde çeşitlerinin çok olması ve tercihinize göre perde modeli bulmanı kolayken, perde takma işlemi oldukça sıkıcı ve düşündürücüdür. Kornişler yüksek olduğu zaman boy yetmeyebilir ya da perdeleri tek tek takma işleminde arada boşluk kalabilir. Hatta en kötüsü perdenin yanlış yere takılmasıdır. Bu durum söz konusu olduğunda maalesef perdeyi çıkarıp doğru yere takmak gerekir. Perdelerin boyutu büyüdükçe işlem daha da zorlaşır.

Perdeleri bu kadar olumsuzluklar arasında klasik yöntemlerle asmak yerine bazı pratik yöntemler geliştirilmiştir. Buna sonuç olarak perde takma aparatı üretilmiştir. Perde takma aparatları perdeleri kornişlere basit bir işlemle yerleştirmeye yarayan bir araçtır. Bu aparat sayesinde perdelerinizi kolay ve zahmetsiz şekilde asabilir, aynı anda zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Perde takma aparatı kornişmatik olarak da adlandırılır. Bu eşya sayesinde perde takmanız eziyet olmaktan çıkar ve çok rahat bir iş haline gelir. Perde takma aparatı ile masa, sandalye gibi eşyaların üstüne çıkmak zorunda kalmadan ve kimseden yardım istemeden perdelerinizi takabilirsiniz.

Perde takmak oldukça uğraştırıcı bir iştir. Ev işleri arasındaki en zor ve en sıkıcı iş olarak en başta gelir. Perde takma aparatı ile pratik kullanım, sağlam materyal ve zaman/efor kazancı gibi özelliklere sahip olabilirsiniz. Perde takmak sizin için bu ürün sayesinde hiç de zor değil. Aparat ile birlikte perdeyi yanlış raya takmak, perdenin arasında boşluk bırakmak gibi olumsuzluklarla karşılaşmanız mümkün değildir.

Perde Takma Aparatı Faydaları Nelerdir?

Ev işlerinin en zor kısmından biri yıkanmış perdelerin yerine takılmasıdır. Özellikle tavanı yüksek olan evler ile perde asmak iyice zor hale gelir. Kadınların iş böyle olunca perde yıkamaktan da soğur. Fakat bu olumsuzluğun önüne geçmek için üretilen kolay perde takma aparatı ile işlerinizi çok daha kolay ve pratik yapabilirsiniz. Perde takma aleti sayesinde diğer işlerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Bu sayede perde takmak için klasik yöntemler ile harcadığınız gereksiz zamandan kurtulursunuz.

 • Pratik perde takma aparatı uzun bir aparattır. Aletin ucunda perde düğmelerini takmanız için bir yer bulunur.
 • Bu yere perde düğmelerini taktıktan sonra yukarı kaldırarak aparatın perdenin kornişine geçmesini sağlayın.
 • Bu şekilde boynunuz herhangi bir zarar görmeden yukarı mesafelere uzanıp bel ağrısının önüne geçebilirsiniz.
 • Perdeleri kimseden yardım almadan kolay perde takma sistemleri ile rahatlıkla takabilirsiniz.
 • Perdelerinizi belirli periyotlar halinde yıkayarak hem kirlenmesini hem de yıpranmasını önlersiniz.
 • Toz ve pis perdeleri dilediğiniz zaman kolayca yıkayabilir ve ortamdaki kötü görünümü engellersiniz.
 • Perde takmak için aparat kullanıcılardan tam not almıştır ve kullanıcı deneyimi olarak maksimum performans göstermiştir.

Perde asmak oldukça zor bir iştir. Fiziksel olarak vücudunuz ağrır hem de kollarınızda derman kalmayabilir. Hem de yükseğe çıkmanız durumunda bazı olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz.

Perde Takma Aparatı Nasıl Kullanılır?

Perde takma aparatını kullanmak için kesinlikle profesyonel bir yardım almanız gerekmez. Stor perde takma aparatı nasıl takılır sorusundan önce birkaç önemli özelliğinden bahsedeceğiz.Ürün özelliklerini okuyarak karar verme hızınızı arttırabilir ve tercihinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

 • Perde asma aparatları kullan at ürünü yani tek kullanımlık ürün değildir.
 • Ürün ile sağlam kullanırsanız ömür boyu bir kullanım sağlarsınız.
 • Üretimde kullanılan malzeme oldukça kalitelidir ve plastik olarak üretilmez.
 • Perdelerin ağırlığı olsa hi perde takma aparatını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Şimdi perde takma aparatı nasıl kullanılır sorusuna cevap verebiliriz. Perde takma aleti ile yükseklere çıkmadan, kolunuzu yormadan  hatta oturduğunuz yerden perdelerinizi takabilirsiniz. Hem de hiç yardım almadan. Biritlerleri alete taktıktan sonra perde aparatını duvara paralel olacak şekilde biçimde, uçta bulunan tırnakları kornişe geçirip aşağıda bulunan itici çubuğu itmeniz gerekir. Bu kadar kolay bir işlem ile perdenizi takmış olursunuz.

Perdeyi takarken kullanacağınız perde takma aparatını kornişe takmak için takabilmeniz için aletin fark etmeyen bir serbest ucu ile duvar arasında sağ ya da sol tarafından 10 cm boşluk olmalı. Bu sayede malzemeyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Perde yıkama ev hijyeninin en başında gelir. Yıkanan perdeleri asmak ne kadar zahmetli ve zor olsa da hijyen için perdeleri sıklıkla yıkamak gerekir. Perde takma aparatı bu işlemleri kolaylaştırmak için vardır.

Perde Takma Aparatı Çeşitleri Nelerdir?

Stor perde modelleri tül perdelere göre daha çok tercih edilir. Bunun sebebi olarak ise kolay kullanım gösterilir. Stor perdeler ev, ofis ve restoran gibi ortamlarda daha çok kullanılır. Kullanım amacının ortamın daha modern olarak gösterilmesidir. Bu özellikteki perdeleri açmak ve kapamak kolaydır. Tek bir ip ile ya da eliniz ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Stor perdelerin kullanımı oldukça pratiktir ayrıca perde takma aparatları ile montajı hızlıca gerçekleşir. Kornişe sahip olan perdeleriniz perde takma aparatları ile rahatlıkla takabilirsiniz.

Perde takma aparatları korniş üzerine kurulumu hızlı ve kolay bir şekilde montajlanmasını sağlar. Herhangi bir vida veya çivi ile uğraşmanıza gerek kalaz. Sağlam ve kaliteli üretilen bu takmatik perde takma aparatı kornişe rahatlıkla geçer. Perde takma aparatları 35-45 mm olarak üretilir. 10, 12 ve 20 adet gibi çoklu gönderimler sağlanır.

Perde takma aparatı nerede satılır, sorusuna cevap vermek oldukça kolaydır. Perde takma aparatlarını internetten ya da perdecilerden rahatlıkla satın alabilirsiniz. Perde takma aleti satın alarak tam bir fiyat/performans ürününe sahip olabilir ve işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca perde takma aparatı fiyatı bütçenizi kesinlikle zorlamaz. Performan olarak bakıldığında fiyatı olabilecek en iyi seviyelerde olan ürünlerin başında gelir.

Perde Takma Aleti Kullanımı Kolay mı?

Perde takma aparatı kullanıcı yorumlarını incelerek kullanımının ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz. Perde takma aleti ile perde takma zehmetine son verebilirsiniz. Perde takmanın en kolay yolunu kornişmatik size sunuyor. Perdematik ya da kornişmatik olarak da adlandırılan perde takma aleti perde boyutu farketmeksizin işinizi kolaylaştırır. Perde takarken bazı rahatsızlıklar yaşayan insanlar vardır. Bunların başında bel ağrısı, kas yırtılması gibi sorunlar gelir. Hatta üstüne çıktığınız masa veya sandalyeden düştüğünüz zaman burkulma, kırılma gibi talihsiz olaylar ile karşılaşabilirsiniz. Perde takma aleti özellikleri sayesinde tüm bu tehlikelerden sizi korur. Sağlığınıza gelebilecek her türlü olumsuzluklara engel olur.

Perdelerinizi yıkamak için uzun süreler boyunca düşünmenize gerek yok. Tüllerinizi ve güneşliklerinizi sıkça yıkayabilirsiniz. Eşyalarınızı makineniz yıkasın size de perdelerinizi takma aleti ile kolayca yerleştirmek kalsın. Perdeyi takmak için uzun boylu birini aramanıza gerek yok. Ya da bir merdiven, bir sandalye olmasa da perdenizi pratik şekilde asabilirsiniz. Gün içinde yaptığınız ve hiç enerji harcamadığınız basit işleriniz gibi kasılmadan, gerilmeden perde takma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Perde takma aparatı yorumlarını okuduğunuzda ürünün size ne kadar da lazım olduğunu görebilirsiniz ve satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Perde çeşitleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz “Perde çeşitleri nelerdir? Hangi Perde Nerede Kullanılır?” yazımıza göz atabilirsiniz.