Moda tasarımcılarının tasarladığı kıyafetler dönemsel olarak değişiklik gösterdiği için moda trendleri de o yönde bir değişikliğe uğrar. Bu bakımdan sonbahar modasına da moda tasarımcılarının yön verdiğini söylemek mümkündür. Her sezon oldukça farklı trendler ortaya çıktığı için gardırobunuzu sürekli olarak değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda her sezon gardırop bünyesinde bulundurabileceğiniz zamansız parçaların bulunduğunu da söylemek mümkündür. 

Kotlar, bu zamansız parçalardan bir tanesidir. Her dönem görebileceğiniz kot parçalar, kombinlemesi kolay ve oldukça şık parçalar arasında yer alır. Dilerseniz şık dilerseniz de spor kombinler yapabileceğiniz parçalar arasında yer aldığı için son derece kullanışlı olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle şıklığı ve sporu bir arada kullanmak isterseniz, kot pantolon üzerine beyaz bir tişört giyebilir ve ayakkabı olarak stiletto tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça popüler bir kombin olmakla birlikte, neredeyse her bireyin dolabında bulunan parçalardan oluşur. 

Sonbahar ayları yaklaşırken moda trendlerinde oldukça büyük bir değişikliğe gidildiğini görebilirsiniz. Paris ve Milano gibi modanın kalbi olarak anılan şehirlerde yapılan defilelerde son derece çabasız şıklığın ön plana alındığını söylemek mümkündür. Sade ve doğal bir görüntü için daha az makyaj ve daha gündelik kıyafetler tercih edebilirsiniz. Özellikle makyajı abartmamak son derece önemlidir. 

Ne kadar çabasız o kadar şık kavramını ön plana alabilir ve gün içerisindeki tarzınızı bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz. Bu noktada farklı parçaları bir araya getirmeyi deneyebilirsiniz. Uyumsuz gibi görünebilecek parçalarla kombinler yapabilir ve alışılmışın dışına çıkabilirsiniz. Özellikle farklı renkleri aynı kombin içerisinde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde sokakta yürürken tüm gözleri üzerinizde toplamanız mümkündür. 

İlk bakışta kombininiz hakkında olumsuz düşüncelere kapılsalar da sonrasında oldukça ilgilerini çeker. Herkesten farklı göründüğünüz için tüm gözler üzerinizde olabilir. Bu bakımdan sonbahar trendinin farklı olmaktan korkmamak olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte kombinlerinizde sonbahar renklerinden de ilham alabilirsiniz. Bej, Kahverengi, gri, siyah ve soft renklerin sonbaharı çağrıştırdığını görebilirsiniz. 

Kombinlerinizde bu renkleri kullanarak dahi sonbahar modasına ayak uydurabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda tek renk kombinlerin yapıldığını görebilirsiniz. Son derece şık bir görüntü oluşturduğu için tercih edilirliği yüksektir. Dilerseniz tüm kombininizde bej tonlarından yardım alabilirsiniz. Bej bir kumaş pantolon üzerine boğazlı bir üst giyebilir ve trenchcoat ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda renk kombinasyonları da yapabilirsiniz. Bu noktada bej ve kahve tonlarını bir arada kullanmanız mümkündür. Renk geçişleri oldukça etkileyici olmakla birlikte tüm gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz. 

Sonbahar Aylarında Kombinlerinizde Kullanabileceğiniz Renk Tonları 

Sonbahar aylarında neredeyse her yıl popüler olan bazı renkler bulunur. Özellikle yaprakların döküldüğü bir mevsim olduğu için kahverengi ve tonlarının sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Bu noktada öncelikli olarak bej veya kahverengi tonlarında bir kaban tercihinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda mevsimlik bir ceket de tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz her tarz ile uyumlu olabilecek bir renk tonu olduğu için kolay bir şekilde kombin yapabilirsiniz. 

Dilerseniz tüm parçaları siyah renk olacak şekilde tercih edebilir ve kabanı ön plana çıkarabilirsiniz. Özellikle ayakkabı olarak loafer tarzı bir model tercih etmeniz halinde son zamanların tüm trendlerini bir arada kullanabilirsiniz. Böylece çabasız bir güzelliğe ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte kombinlerinizde beyaz renkli parçalar da tercih edebilirsiniz. Alt ve üst takım olacak şekilde beyaz bir kıyafet tercihinde bulunabilir ve üzerinize bej tonlarında bulunan bir trenchcoat giyebilirsiniz. Bu şekilde oldukça şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. 

Aynı zamanda renk kombinasyonları da yapabilirsiniz. Özellikle gri ve beyaz renk birleşiminin oldukça etkileyici bir görüntüye yol açtığını söylemek mümkündür. Bu noktada kaban rengi olarak gri tercihinde bulunabilirsiniz. Gri kabanla birlikte beyaz bir kumaş pantolon ve üzerine şık bir beyaz bluz giyebilirsiniz. Bu kombin ile dilerseniz bir organizasyona katılabilir dilerseniz de işe giderken kullanabilirsiniz. 

Sadece renk tercihini doğru yapmanız halinde sonbahar modasına ayak uydurabilirsiniz. Bununla birlikte klasik renkler yerine daha soft renkleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda soft yeşil kıyafelerin oldukça popüler olduğunu görebilirsiniz. Dilerseniz tek bir kıyafetinizde bu rengi kullanarak ön plana çıkabilirsiniz. Bu noktada trenchcoat ile ön plana çıkmanız mümkündür. Bu bakımdan soft yeşil bir trenchcoat tercih edebilir ve diğer parçaları daha sade renk tonlarından seçebilirsiniz. 

Özellikle bej ile soft yeşil uyumunun oldukça etkileyici olduğunu görebilirsiniz. Diğer parçaları bej renk tercih edebilir ve uyumlu bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte sonbahar trendleri arasında oversize parçaların ön planda olduğunu söylemek mümkündür. Bu bakımdan kombininizde kullandığınız bazı parçaları oversize kalıp şeklinde tercih edebilirsiniz. Son derece rahat parçalar olduğu için konforu da elde edebilirsiniz. Özellikle dışarıda uzun bir gün geçirecekseniz son derece kullanışlı olabilir. 

Bu noktada konforu ön plana almak isterseniz oversize bir pantolon tercihinde bulunabilirsiniz. Üzerinize dar kesim bir üst tercih edebilir ve tarz bir görüntü oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda kot pantolon giyerek de bu görüntüyü elde edebilirsiniz. Altınıza kot pantolon üzerinize de boğazlı beyaz bir kazak giyebilir ve trenchcoatu bu şekilde kombinleyebilirsiniz. 

Çanta tercihini de yine soft yeşil olacak şekilde yapabilirsiniz. Bununla birlikte sonbahar aylarında blazer modasının devam ettiğini söylemek mümkündür. Dilerseniz tüm kombinizi spor parçalardan tercih edebilir ve blazer ile spor şıklığı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda tüm kombini takım elbise tarzında oluşturabilirsiniz. Siyah bir kumaş pantolon ve siyah blazer ile bu görüntüyü yakalamanız mümkündür. Bu şekilde birbirinden farklı trendleri bir araya getirebilir ve kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. 

Sonbahar Modasının Popüler Desenleri 

Eylül ayı ile birlikte sonbahara adım atılır. Bu tarihten itibaren dolaplarınızda değişikliğe gidebilirsiniz. Özellikle sonbahar mevsiminin girmesi ile desenli kıyafetlere geçiş yapabilirsiniz. Pek çok farklı desen seçeneği arasından kişisel zevklerinize uygunluk göstereni tercih edebilirsiniz. Bu noktada çiçek desenlerinin oldukça fazla kullanıldığını görebilirsiniz. 

Japon kültüründe önemli bir yere sahip olan kamelyalar, oldukça etkileyici manzaralara yol açar. Ünlü modacıların defilelerinde kullandığı bu desenler oldukça tarz parçaların ortaya çıkmasını sağlar. Kamelya desenlerinin hem sade hem de gösterişli parçalarda kullanıldığını görebilirsiniz. Özellikle elbiseler tek parça olduğu için oldukça şık bir görüntü oluşturur. 

Son zamanlarda pembe renkli kıyafetlerin oldukça popüler hale geldiğini görebilirsiniz. Bu bakımdan pembe bir elbise üzerinde kamelya deseni kullanıldığına ilerleyen zamanlarda sıklıkla denk gelebilirsiniz. Aynı zamanda siyah bir elbise üzerinde sarı ve yeşil tonlarında kamelya çiçeği deseni kullanıldığını da görmeniz mümkündür. 

Sade ve şık bir tasarım olduğu için dilediğiniz her ortamda giyebilirsiniz. Bununla birlikte sonbahar ayı ile birlikte dantel desenli kıyafetlere de yönelebilirsiniz. Bugünlerde dahi oldukça popüler olmakla birlikte sonbahar mevsiminin girmesi ile tüm gözlerin dantel parçalara yöneldiğini görebilirsiniz. Bu bakımdan şimdiden kombinlerinizde dantel detaylara sahip parçalar kullanmaya başlayabilirsiniz. Modayı yakından takip etmeniz halinde tüm meraklı gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Özellikle dolabınızda bulunan klasik parçalara birkaç yeni sezon parça eklemeniz halinde sonbahar trendine ayak uydurabilirsiniz.