Eylül ayı ile birlikte havaların biraz soğuduğunu hissetmeniz mümkündür. Bu da giydiğiniz kıyafetlerden, evinizde yaptığınız dekorasyonlara kadar bir değişikliğin söz konusu olması anlamına gelir. Özellikle kullanılan renklerin değişiklik gösterdiğini görebilirsiniz. Bu noktada ev dekorasyonunda kahve tonlarının kullanıldığını söylemek mümkündür.

Eylül ayı, sonbaharın başlangıcı olarak da bilinir. Sonbahar aylarında ise kahverengi ve tonları oldukça fazla kullanılır. Dilerseniz siz de evinize sonbahar ruhunu getirmek için ahşap mobilyalardan yardım alabilirsiniz. Özellikle vintage tarzı mobilyaları tercih ederek bu havayı elde edebilirsiniz. Öncelikli olarak oturma odasında bir orta sehpanız yoksa veya değiştirmek istiyorsanız, değişikliğe oradan başlayabilirsiniz. 

Ceviz ağacından veya gürgen ağacından yapılan orta sehpa seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu ağaçlardan yapılan mobilyalar son derece dayanıklı olduğu için uzun süreli kullanıma uygunluk gösterir. Bununla birlikte orta sehpa üzerine de dekorasyon ürünleri yerleştirebilirsiniz. Özellikle birbirinden farklı kokulara sahip olan mum seçeneklerini tercih edebilirsiniz. 

Gün içerisinde kitap okurken veya kahvenizi yudumlarken mum yakabilir ve sonbahar ayının vermiş olduğu miskinliği yaşayabilirsiniz. Dilerseniz şamdan satın alarak mumları onun içerisine yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde oturma odasında farklı bir hava elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sonbahar ayı demek yaprakların dökülmesi anlamına gelir. Bahçenizde veya herhangi bir yerde dökülmüş olan kahverengiye dönmüş yapraklardan toplayabilir ve bir vazo içerisine yerleştirebilirsiniz. 

Eylül ve ekim ayında pek çok yerde bu yapraklara denk gelebileceğiniz için sürekli olarak vazo içerisindeki yaprakları değiştirebilirsiniz. Dilerseniz bu yaprakları bir ipten geçirerek duvara da asabilirsiniz. Ayrıca üzerlerine LED ışıklar yerleştirerek geceleri loş ışıkta oturabilirsiniz. 

Dilediğiniz odada kullanabileceğiniz bir dekorasyon fikri olduğu için yatak odasında dahi bu yaprakları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle yatak odanızda bir boy aynası bulunuyorsa onun üzerine koyabilirsiniz. Bu şekilde güzel fotoğraflar da çekilebilirsiniz. 

Eylül ayında dekorasyon değişikliğine gitmek size oldukça iyi gelebilir. Bu bakımdan birbirinden farklı dekorasyon fikirleri arasından bir seçim yapabilir ve evinizi bambaşka bir görüntüye ulaştırabilirsiniz. 

Evinizin Havasını Değiştirecek Eylül Ayı Dekorasyon Önerileri 

Eylül ayı bol bol yağmurların yağdığı ve yaprakların döküldüğü, büyüleyici manzaralara şahit olabileceğiniz aylardan bir tanesidir. Bu bakımdan gün içerisinde yürüyüşler yapabilir ve akşamları evinizde kitabınızı okuyabilir veya sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. 

Özellikle eylül ayında kahve ve kitap ikilisinin oldukça popüler olduğunu görebilirsiniz. Bu durum yağmur ve güzel manzaralar ile açıklanabilir. Bu noktada evinizi dekore ederek sonbaharın başlangıcına merhaba diyebilirsiniz. Pek çok farklı dekorasyon önerileri arasından bir seçim yapabilir ve dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Özellikle balkon, teras veya bahçeye sahipseniz oldukça farklı şekillerde dekore edebilir ve günün büyük kısmını orada geçirebilirsiniz. Bu noktada ışıklandırmalardan yardım alabilirsiniz. 

Eylül ayında LED ışık kullanımın oldukça fazla olduğunu görebilirsiniz. Sarı ışık seçenekleri bulunmakla birlikte, farklı renk seçeneklerine sahip led ışıkları da tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte abajur tarzı ışıklandırmalar da son derece idealdir. Abajurlar küçük boyutlara sahip olmakla birlikte, lambader seçenekleri daha büyük boyutlardadır. Bu bakımdan ihtiyacınız dahilinde bir seçim yapabilirsiniz. 

Özellikle balkonunuzda oturma grubu varsa, lambader tercihinde bulunabilirsiniz. Balkon lambasını açmak yerine lambaderi kullanarak daha loş bir ışık elde edebilirsiniz. Dilerseniz yapay bitkiler satın alarak balkonunuzda bir kış bahçesi görüntüsü oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte ev içerisinde de bu ortamı yakalamanız mümkündür. Özellikle evin hol kısmını boş bıraktıysanız o alanı güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz. Bu noktada duvara bir adet yuvarlak ayna monte edebilirsiniz. 

Dilerseniz ahşap bir ayna tercihinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde sonbahar renklerini kullanmış olursunuz. Sonraki süreçte daha minimalist bir görüntü oluşturmak için aynanın altına ahşap duvar rafı yerleştirebilirsiniz. Özellikle anahtar koymak için anahtar kasesi tercihinde bulunabilirsiniz. Anahtar kasesi, hem hoş bir görüntü oluşturur hem de son derece kullanışlıdır. 

Evinizin hol kısmı küçükse bu şekilde dekore etmek son derece mantıklıdır. Bununla birlikte mutfağı da eylül ayına uygun olacak şekilde dekore edebilirsiniz. Mutfağınızda da yine ahşap mobilyalardan destek alabilirsiniz. Dilerseniz mutfak masasının üzerinde kahve tonlarında supla kullanabilirsiniz. Kişi sayısına uygun olacak şekilde mutfak masasına yerleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda masanın orta kısmına ahşap bir kase koyabilirsiniz. İçerisine sevdiğiniz meyveleri koyarak gözünüzün önünde bulunabilirsiniz. Bu şekilde meyve tüketimini arttırmanız mümkündür. Dilerseniz masanın üzerine balkabağı görüntüsüne sahip biblolar da ekleyebilirsiniz. Sonbahar aylarının sembollerinden biri olduğu için dekorasyon ürünlerinde oldukça fazla kullanıldığını görebilirsiniz. Işıklı modellerinin dahi bulunduğunu söylemek mümkündür. Pek çok farklı dekorasyon ürünü içerisinden kişisel zevklerinize uygun olanı tercih edebilir ve evinizin görüntüsünü değiştirebilirsiniz. 

Eylül Ayının Moda Favorileri 

Eylül ayında evinizin görüntüsünü değiştirebileceğiniz gibi kendi tarzınızı da değiştirebilirsiniz. Özellikle Eylül ayı moda favorilerini tarzınıza uygulayarak modayı yakından takip edebilirsiniz. Yaz sıcaklarında genel itibarıyla daha salaş ve serin tutacak kıyafetler tercih edilir. Bu da yaz boyu kot pantolonlardan uzak kaldığınız anlamına gelir. 

Eylül ayının girmesi ile birlikte kot pantolonlarınızı dolabınızın ön kısmına alabilirsiniz. Kot pantolon, modası hiç geçmeyen parçalar arasında yer aldığı için her yıl yeniden popüler hale gelir. Son derece kullanışlı olduğu için kolay bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Dilerseniz bir bluzla dilerseniz de bir tişört ile kombin yapabilirsiniz. Özellikle eylül akşamlarında bir sweatshirt ile kombinlemeniz mümkündür. Bununla birlikte üzerinize giydiğiniz kıyafetin rengi de son derece önemlidir. 

Eylül ayının renkleri arasında bej, kahverengi, turuncu ve gri yer alır. Ayrıca son zamanlarda soft yeşil de oldukça popüler renkler arasında yer alır. Bu bakımdan kombinlerinizde bu renkleri kullanarak dahi eylül ayının tarzına ayak uydurabilirsiniz. Bununla birlikte bol kumaş pantolonlar giymeyi de tercih edebilirsiniz. 

Gri bir kumaş pantolon ile beyaz gömleği kombinleyebilir ve eylül şıklığını yakalayabilirsiniz. Dilerseniz altına loafer ayakkabı giyebilir ve son zamanların modasını kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tek renk kombinler yapmayı da deneyebilirsiniz. Son derece modern bir kombin olmakla birlikte, şık bir görüntü de sunar. 

Özellikle tüm kombininizi beyaz renk olacak şekilde yapabilirsiniz. Beyaz renk her dönem ön planda olduğu için zamansız bir kombin yapmanız mümkündür. Dilerseniz tüm kombininizi siyah renk de tercih edebilirsiniz. Neredeyse herkesin dolabında siyah parçalar bulunduğu için ulaşılabilir bir tercihtir. Aynı zamanda son derece kurtarıcı bir kombin olduğunu söylemek de mümkündür. 

Sabahları ne giyeceğinizi bilemediğiniz günlerde tüm kombininizi siyah renk parçalardan tercih edebilirsiniz. Böylece hızlı ve pratik bir şekilde şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Gri renk kıyafetlerin de oldukça kurtarıcı olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler bir renk olmakla birlikte, eylül ayında da son derece kullanılan renklerden bir tanesidir. 

Dilerseniz gri renk modasını yırtmaçlı etek modası ile birleştirebilirsiniz. Gri renk yırtmaçlı bir etekle beyaz tişört kombini yapabilir, spor şıklığı elde edebilirsiniz. Bu şekilde pek çok farklı trend parça olmakla birlikte, kombinlerinizde kullanabileceğiniz parçalar da çeşitlilik gösterir. Bu bakımdan eylül ayı ve sonrası için oldukça farklı kombinler yapabilir ve modaya ayak uydurabilirsiniz.