Sonbahar mevsimine merhaba demek için evinizde değişiklikler yapmayı deneyebilirsiniz. Özellikle büyük değişiklikler yapmak yerine küçük değişikliklere gidebilirsiniz. Bu noktada ev tekstiline yönelmek oldukça mantıklı tercihler arasında yer alır. Küçük çaplı ev tekstili değişiklikleri ile evinizin havasını oldukça fazla değiştirebilirsiniz. Bu sayede ekonomik açıdan daha mantıklı bir alışveriş yapabilirsiniz. 

Günün büyük bir kısmını evde geçirdiğinizi düşünecek olursanız, evinize yatırım yapmak son derece mantıklıdır. Böylece evinizde daha fazla vakit geçirmek isteyebilir ve geçirdiğiniz vakti daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz değişikliğe öncelikle yatak odanızdan başlayabilirsiniz. Yatak odası, güne ilk başladığınız bir alan olduğu için günün geri kalanında enerjinizin nasıl olacağı burada belli olur. Bu bakımdan güzel ve bakımlı bir odada uyanmak enerjinizi oldukça fazla yükseltebilir. 

Bu noktada nevresim takımı değişikliğine gitmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle sonbahar mevsimine uygun olacak bir nevresim takımı tercih ederek, yeni mevsime yeni örtülerle merhaba diyebilirsiniz. Dilerseniz sonbahar renklerinden ilham alabilirsiniz. Sonbahar ayları denildiği zaman akıllara öncelikli olarak turuncu, kahverengi, sarı ve koyu yeşil gibi renk tonları gelir. Siz de nevresim takımı tercihinde bulunurken bu renklerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. 

Özellikle minimalist bir yatak odası görünümü isterseniz, tercihinizi sade renk tonlarından yana kullanabilirsiniz. Bu şekilde odanın büyük bir bölümünü kaplayan yatağın, odanızın tarzını oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Nevresim takımlarını sade tutmanız halinde odanın geri kalanını dekorasyon ürünleri ile dekore edebilirsiniz. Genel itibarıyla nevresim takımlarının abartılı olması halinde dekorasyon ürünlerinin az tutulması gerekir. Bu sayede minimalist bir görüntüye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bununla birlikte yatak örtüleri de oldukça önemli bir yere sahiptir. Sabah uyandığınızda ilk iş olarak yatak örtülerini düzeltmekle başlayabilir ve odanın düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı yatak örtüsü seçenekleri arasından kişisel zevklerinizi ön planda tutarak bir seçim yapabilir ve odanın ruhunu bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Bu sayede sabah uyandığınızda daha pozitif bir güne başlayabilirsiniz. Pek çok farklı yatak örtüsü seçenekleri arasından dilediğinizi tercih edebilir ve sonbahar modasını yatak odanıza taşıyabilirsiniz.

Sonbaharı Oturma Odasına Taşımak için Dekorasyon Önerileri 

Günün büyük çoğunluğunu oturma odasında geçirmeniz mümkündür. Bu bakımdan oturma odasını dekore ederek gününüzü daha keyifli hale getirebilirsiniz. Oturma odasında kullanabileceğiniz birbirinden farklı dekorasyon ürünü bulunduğu için kendi tarzınızı kolaylıkla evinize yansıtabilirsiniz. 

Özellikle ne giderek başlayabilirsiniz. Oturma odasına girdiğiniz anda gözünüze perdelerin çarpması mümkündür. Bu bakımdan perdeleri değiştirmek küçük çaplı bir değişim gibi görünse de oldukça farklı bir ortam oluşturmanızı sağlar. Bu noktada öncelikli olarak açık mı yoksa koyu tonları mı tercih edeceğinize karar vermeniz gerekir. 

Sonbahar aylarının bol yağışlı geçtiğini düşünecek olursanız, günün büyük bölümünü bu odada geçirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Dilerseniz sonbahar renklerini perde seçiminde kullanabilirsiniz. Odanın daha aydınlık ve ferah görünmesini isterseniz sarı renk tonlarına yönelebilirsiniz. Sarı, açık bir renk olduğu için odanın daha aydınlık bir hal almasını sağlar. 

Gün içerisinde zaten beyaz renkli güneşliği kullanacağınız için oldukça ferah bir ortam oluşturmanız mümkündür. Bu noktada duvar ölçüsü ile uyumlu bir perde seçmeniz son derece önemlidir. Aksi takdirde dağınık bir görüntüye sebebiyet verebilirsiniz. Bu bakımdan perde satın almadan önce duvar ölçüsünü iyi bir şekilde aldığınızdan emin olmanız gerekir. Bununla birlikte küçük desenlere sahip perdeleri de tercih edebilirsiniz. 

Dilerseniz beyaz perde üzerine işlenmiş küçük çiçek detaylarına sahip olan modellere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda karanlık ortamlardan hoşlanıyorsanız koyu yeşil renk seçenekleri yönünde tercihinizi kullanabilirsiniz. Bazı bireyler loş ortamlardan oldukça fazla hoşlanır. Böyle bir ortam yaratmak için perdeyi koyu renkli tercih edebilir ve kokulu mumlar ile bu loş ortamı elde edebilirsiniz. 

Özellikle hava karardıktan sonra mumları yakabilir ve sevdiklerinizle keyifli bir sohbet edebilirsiniz. Dilerseniz kahvenizi yapabilir ve güzel bir kitap eşliğinde yudumlayabilirsiniz. Mum ışığının yetersiz kaldığı anlarda led ışık takviyesi yapabilirsiniz. Özellikle sarı led ışık seçenekleri ile oldukça hoş bir ortam elde edebilirsiniz. Odanın dilediğiniz alanına led ışıkları yerleştirebilir ve akşamları lamba yerine bu LED ışıkları kullanabilirsiniz. 

Son zamanlarda oturma odasını dekore etmek için de TV battaniyesi seçeneklerine rağbet olduğunu görebilirsiniz. Koltuğun  yarısını kaplayacak şekilde örtebilir ve farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu şekilde farklı dekorasyon fikirleri ile oturma odanızı dekore edebilir ve tüm gün vakit geçirdiğiniz alanı göz zevkinize hitap edecek araya getirebilirsiniz. 

Sonbahar Aylarında Uygulayabileceğiniz Ev Dekorasyonu Fikirleri

Sonbahar ruhunu evinizin her alanına taşıyabilirsiniz. Mutfak, oturma odası, yatak odası ve çocuk odası olmak üzere evinizin her alanını sonbahara uygun olacak şekilde dekore edebilirsiniz. Özellikle yeni mevsimi, dekore edilmiş bir evle karşılamak sizi oldukça fazla tatmin edebilir. Dilerseniz değişime mutfaktan başlayabilirsiniz. 

Sonbahar stili tekstil ürünleri ile mutfağınızı oldukça farklı bir görüntüye ulaştırabilirsiniz. Bu noktada küçük detaylar mutfağınızın değişmesi için yeterli olabilir. Özellikle mutfak havlularını sonbahar modasına uygun olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Pastel tonlarda mutfak havlularını tercih ederek bu görüntüyü yakalamanız mümkündür. 

Mutfağınızda hakim olan renk tonlarından bir seçim de yapabilirsiniz. Fakat sonbahar modasını ele almak isterseniz, turuncu beyaz çizgili mutfak havlularından yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Turuncu, sonbahar aylarında oldukça fazla kullanılan renklerden bir tanesidir. Bu bakımdan herhangi bir ev tekstil ürünü ile bu görüntüyü elde edebilirsiniz. Bununla birlikte yemek masası örtüsünde de bir değişikliğe gidebilirsiniz. Dilerseniz mutfak masasında yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz.

Özellikle yeşil tonlarının kullanıldığı desenli ürünlere yönelebilirsiniz. Bu sayede mutfağa her girdiğinizde enerjinizi yükseltebilirsiniz. Oturma odasında da ev dekorasyonu fikirlerinden yardım alabilirsiniz. Oturma odasına bir tablo asarak dahi odanın havasını oldukça fazla değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda TV ünitesine birkaç biblo yerleştirebilirsiniz. Özellikle sonbahar aylarında balkabağı figürlerinin oldukça fazla kullanıldığını görebilirsiniz. 

Dilerseniz şeklinde tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte kurumuş yaprak görüntüsüne sahip dekorasyon ürünlerini de satın alabilirsiniz. Bu şekilde satışa sunulan led ışıklarının dahi bulunduğunu söylemek mümkündür. Yatak odasında da bu led ışıkları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle yatak odanızda boydan ayna varsa onun üzerine yerleştirebilir ve estetik fotoğraflar çekebilirsiniz. Aynı zamanda duvara monte şeklinde de kullanabilirsiniz. 

Ürünü konumlandırdığınız odaya birkaç adet mum ekleyerek akşamları sadece bu ışıkları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte koltuklarınızı yeni almış gibi göstermek isterseniz, koltuk üzerinde bulunan yastıkların kılıflarını değiştirebilirsiniz. Küçük bir detay gibi görünse de oturma grubunuzun bambaşka bir görüntüye ulaşmasına sebebiyet verir. 

Bej, turuncu, kahverengi, sarı ve yeşil gibi sonbahar renklerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda desenli ürün seçeneklerine de yönelebilirsiniz. Bu şekilde küçük ve ekonomik dokunuşlarla evinizi sonbahara hazır hale getirebilirsiniz. Farklı ve özgün tasarımlara sahip dekorasyon ürünlerine Evidea üzerinden ulaşabilir ve avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.