Sonbahar ve akabinde kış aylarının gelmesi ile beraber renkli dekorasyon ürünlerine veda edilir. Havaların soğuması ile beraber koyu renk tonlu dekorasyon ürünleri tercih edilir. Bu bakımdan siz de evinizde öncelikle renk değişimine gidebilirsiniz. Oldukça küçük bir dokunuş gibi görünse de dekorasyonu oldukça değiştirir. Özellikle yatak odası dekorasyonu son derece önemlidir. 

Günün büyük bölümünü yatak odasında geçirdiğiniz düşünüldüğünde göz zevkinize hitap etmesi gerekir. Dilerseniz sonbahar dekorasyon fikirleri ile yatak odanızı baştan oluşturabilirsiniz. Öncelikli olarak ışıklandırmayı değiştirerek başlayabilirsiniz. Genel itibarıyla sonbaharda daha loş ışıklar tercih edilir. Yağmurlu bir günde loş ışığın altında oturabilir ve sonbaharı iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. 

Özellikle mevsim değişimlerinde oldukça değişik ruh hallerine sahip olabilirsiniz. Yeni mevsim ile birlikte ruh haliniz, hava durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu bakımdan kapalı ve yağışlı bir günde evde oturmak ve güzel bir film izlemek isteyebilirsiniz. Yaz aylarında ise genellikle evde durmak istemeyebilirsiniz. Yaz aylarının vermiş olduğu enerji evde durmanızı engeller. 

Fakat sonbahar ve kış aylarında bu durum tam tersidir. İşleriniz haricindeki tüm vaktinizi evde geçirmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda hafta sonlarında yataktan çıkmakta zorluk çekebilirsiniz. Dilerseniz bu durumun keyfine varmayı deneyebilirsiniz. Yatak odası tekstili ile konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz. Güzel bir nevresim takımı, uyku kalitenizi oldukça fazla arttırır. Özellikle yumuşak dokulu ürünlerle konforlu bir uyku uyuyabilirsiniz. 

Sonbahar temasına uygun olacak bir ürün tasarımı tercih edebilirsiniz. Bu noktada sonbahar renklerinden yardım alabilirsiniz. Genel itibarıyla sonbahar aylarında toprak tonlarının kullanıldığını söylemek mümkündür. Dilerseniz siz de yatak odanızda toprak tonlarına sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Özellikle koyu kahverengi bir nevresim takımı tercihinde bulunabilirsiniz. Kahverengi, oldukça uyumlu bir renk olduğu için yatak odası dekorasyonunuza uygunluk gösterir. Bu şekilde sonbahar renklerinden yola çıkarak yatak odası güncellemeleri yapabilirsiniz. 

Sonbahar Temasına Uygun Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri 

Dönemin trendlerini takip ederek yatak odanızı baştan yaratabilirsiniz. Sonbaharın gelişi ile birlikte yatak odanızda bir değişikliğe gidebilirsiniz. Özellikle mevsim geçişleri yatak odası dekorasyonu için oldukça uygunluk gösterir. Uzun süren bir yaz mevsimi sonrası aşina olduğunuz dekorasyon ürünlerini değiştirmek sizin için oldukça yararlı olabilir. Duygu durumunuz açısından farklı bir ortamda bulunmak son derece faydalıdır. 

Bu bakımdan mevsim geçişini fırsat bilerek evinizde bazı değişikliklere gidebilirsiniz. Nevresim setleri satın alarak değişikliğe başlayabilirsiniz. Nevresim setleri içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünler bulunur. Böylece ekstra bir eşya almak durumunda kalmazsınız. Set halinde satışa sunulduğu için tüm ürünler aynı görüntüye sahip olur.  Farklı renk ve desen seçenekleri bulunduğu için dilediğiniz seçeneği tercih edebilirsiniz. 

Özellikle sonbahar renkli dokunuş fikirlerinden yola çıkabilirsiniz. Sonbahar renklerinden yola çıkarak yatak odanızı dekore etmeniz mümkündür. Yatak odanızın canlı renklerden oluşmasını isterseniz, sarı renkli bir nevresim seti tercihinde bulunabilirsiniz. Sarı, turuncu ve kırmızı gibi renkler sonbaharı çağrıştırır. Bu bakımdan nevresim seti tercihinde bu renklere yönelebilirsiniz. 

Dilerseniz desenli ürün seçenekleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Bu noktada sonbahar aylarını çağrıştıran desenlerden bir tanesi yapraktır. Nevresim seti tercihinde de yaprak desenli ürünleri seçebilirsiniz. Genellikle beyaz kumaş üzerinde yaprak deseni bulunan modelleri görebilirsiniz. Estetik bir görüntüye sahip olmakla beraber, sonbahar temasına oldukça uygunluk gösterir. Aynı zamanda turuncu, kahverengi, siyah, sarı ve yeşil renklerinin birleşiminden meydana gelen ürünleri de tercih edebilirsiniz. 

Sonbahar renklerinin hepsini bünyesinde taşıdığı için tek ürünle sonbaharı yatak odanıza taşıyabilirsiniz. Dilerseniz küçük dekoratif parçalar da ekleyebilirsiniz. Özellikle sonbaharda dökülen yaprakların resmedildiği tablolar bu konsept için birebirdir. Tek veya iki tane olacak şekilde satın alabilir ve yatak odanızın dilediğiniz duvarına asabilirsiniz. 

Büyük bir tablo da satın alabilirsiniz. Yatak başlığının tam üzerine olacak şekilde asabilir ve ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Komodin üzerine de birkaç adet mum eklemesi yapabilirsiniz. Bu gibi küçük detaylarla yatak odanızı sonbahara uygun olacak şekilde dekore edebilirsiniz. 

Sonbahar Mevsimini Yansıtan Renkli İç Mekan Önerileri 

Sonbahar mevsiminin kendine has bir konsepti bulunur. Tabir edilecek olursa sakin ve huzurlu bir ortam tam sonbahar mevsimini anımsatır. Sevdiklerinizle ev ortamında keyifli sohbetler ettiğiniz ve ruhunuzu dinlendirdiğiniz bir mevsimdir. Aynı zamanda bir içe dönüklük de söz konusudur. Bu bakımdan da ev dekorasyonu noktasında oldukça titiz davranılır. 

Doğanın güzellikleri baz alınarak yapılan ev dekorasyonları, son derece huzur veren bir ortam sunar. Dilerseniz siz de evinizde huzurlu bir ortam elde edebilirsiniz. Özellikle yatak odanızdan başlayabilirsiniz. Küçük detaylarla ilgilenmeyi seviyorsanız tercihinizi renkli yastık setleri yönünde kullanabilirsiniz. 

Büyük değişiklikler yapma noktasında zorluk çekiyorsanız değişime yastıklardan başlamak oldukça mantıklıdır. Öncelikle bir nevresim takımı alabilirsiniz. Nevresim setleri içerisinde iki adet yastık kılıfı da bulunur. Sonrasında dekoratif amaçlı renkli yastıklara yönelebilirsiniz. 

Yatak üzerinde fazladan birkaç tane yastık bulunması oldukça hoş bir görüntüye kapı açar. Siz de dekoratif amaçlı pek çok farklı renk seçeneğine sahip yastıklar tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz nevresim takımında bulunan yastıklar desenli ise dekoratif yastıkları o desenlerin rengine uygun olacak şekilde seçebilirsiniz. Böylece son derece uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Bununla beraber nevresim takımı içerisinde yer alan yastık kılıfları düz renk ise dekoratif yastıkları desenli olacak şekilde satın alabilirsiniz. Dilerseniz çiçek desenli ürünleri tercih edebilirsiniz. Canlı renk tonlarına sahip ürünler satın alarak yatak odanıza renk katmanız mümkündür. Ayrıca hayvan figürlü yastık seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Tüm yastıkların önüne hayvan figürlü yastığı yerleştirebilir ve tüm dikkatleri onun üzerinde toplayabilirsiniz. Etkileyici renklere sahip yastıklar arasından dilediğinizi seçerek sonbahar konseptli bir yatak odası dekore edebilirsiniz.

Sonbahar Konseptli Yatak Odası Güncellemeleri 

Ev tekstili ürünleri ile yatak odanızı sonbahar konseptine uygun hale getirebilirsiniz. Oldukça küçük bir dokunuş gibi görünse de büyük farklar yaratır. Dilerseniz öncelikle 

renkli iç mekan odaklı hareket edebilirsiniz. Bu noktada duvarları boyamakla başlayabilirsiniz. Yeni mevsimi yeni duvarlarla karşılamak enerjinizi yükseltebilir. Fakat burada kendi zevkinize göre bir seçim yapmanız gerekir. 

Özellikle ferah bir ortam elde etmek isterseniz, fil dişi veya beyaz tonlarını tercih edebilirsiniz. Böylece seçeceğiniz tekstil ürünleri de kendini daha fazla belli eder. Beyaz ağırlıklı bir yatak odanız varsa renkli bir yatak örtüsü tercihinde bulunabilirsiniz. Yeşil, sarı, mavi ve kiremit gibi renk tonlarına yönelebilirsiniz. Ayrıca yatak örtüsü ile uyumlu olacak şekilde bir perde satın alabilirsiniz. 

Yatak odanızda bulunan bazı parçaların aynı renk olması oldukça dikkat çekici bir görüntü oluşturur. Bununla beraber yatak odanızda bulunan bazı duvarları koyu renge boyayabilirsiniz. Bugünlerde duvarın bir kısmını farklı renge boyamak oldukça popüler olduğu için siz de evinizde bu trendi uygulayabilirsiniz. 

Özellikle tablo asmak istediğiniz duvarı koyu yeşile boyayabilirsiniz. Böylece yatak odanızda bağımsız bir köşe elde edebilirsiniz. Aynı zamanda boydan aynanız varsa, aynanın bulunduğu bölgeyi de farklı bir renge boyayabilirsiniz. 

Ayna üzerine LED ışık yerleştirerek oldukça farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Yatak odanızda fark yaratmak için satın almak istediğiniz tüm ürünleri Evidea bünyesinde bulabilirsiniz.