Sonbahar, en sevilen mevsimlerden bir tanesidir. Havanın hem sıcak hem soğuk olduğu ve büyüleyici manzaralara şahit olabileceğiniz bir mevsimdir. Dışarıda gördüğünüz renk cümbüşünü evinize taşıyarak sonbahar ruhunu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Dilerseniz öncelikli olarak yatak odasından başlayabilirsiniz. Yatak odası güne ilk başladığınız ortamdır. Bu bakımdan ruh halinizi belirleyici bir etkiye sahiptir. 

Yatak odası dekorasyonu ilgi çekici olduğu takdirde gününüzün iyi geçmesi mümkündür. Bu noktada sonbahar renklerinden yola çıkarak seçimler yapabilirsiniz. Sonbahar renkleri genellikle kahverengi tonlarından meydana gelir. Özellikle tekstil ürünlerinde bu tonları kullanmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle nevresim takımını değiştirmekle başlayabilirsiniz. Nevresim takımı seçenekleri içerisinde desenli ve renkli olmak üzere pek çok farklı ürün bulunur. 

Fakat bu noktada yatak odanızda hakim olan renk tonlarına uygun bir ürün bulmanız son derece önemlidir. Yatak odanızda beyaz mobilya ağırlıklı bir dekorasyon mevcut ise dilediğiniz pek çok nevresim takımını tercih edebilirsiniz. Genellikle beyazla her renk tonu uyum sağladığı için hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Dilerseniz turuncu, koyu yeşil, sarı, kahverengi, bej ve mavi gibi renk tonlarına sahip ürünleri satın alabilirsiniz. Özellikle birkaç rengin birleşiminden elde edilen ürünler yönünde tercihinizi kullanabilirsiniz.

Sade ve şık bir ürün arayışındaysanız, Lacivert ve bej tonlarına sahip çizgili modeli seçebilirsiniz. Sade tasarımı itibarıyla pek çok farklı yatak odası dekorasyonu ile uyum sağlar. Bununla beraber yeşil ve tonlarının yer aldığı nevresim takımı seçeneklerinin bulunduğunu da söylemek mümkündür. Yeşil, sonbahar renkleri arasında yer almakla beraber, bugünlerde popülerliği artmış olan renk tonlarından bir tanesidir. 

Bu bakımdan evinizin pek çok farklı alanında bu renge yer vermeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca desenli bir ürün isterseniz, yaprak desenli ürün seçeneklerine yönelebilirsiniz. Özellikle sonbahar renklerinden oluşan yaprak desenli ürün seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Böylece odaya girdiğiniz ilk anda sonbahar ruhunu oldukça fazla hissedebilirsiniz. Sonbahar temalı tekstil ürünleri oldukça çeşitlilik gösterdiği için farklı modelleri bulabilir ve yatak odanızı dekore etmeye başlayabilirsiniz. 

Minimalist Sonbahar İç Mekan Dekorasyonu 

Bugünlerde minimalist mantığı ile hareket edildiğini görebilirsiniz. Oldukça popüler bir akım olmakla beraber, az eşyayı baz alan bir mantıktır. Kıyafetlerde de bu mantıktan yola çıkarak düzenlemeler yapılsa da ev dekorasyonu noktasında oldukça baskın bir mantık olduğu söylenebilir. Dilerseniz siz de evinizde bu mantıktan yola çıkarak bir düzenleme yapabilirsiniz. 

Özellikle havaların soğuması ile birlikte hem sonbahar ruhunu hem de minimalist mantığı evinize yansıtabilirsiniz. Bu noktada öncelikle mobilya tercihinden başlayabilirsiniz. Oturma odası baz alınacak olursa oldukça az eşyanın bulunması gerektiğini söylemek mümkündür. Bu bakımdan oturma grubu, TV ünitesi ve tercihiniz doğrultusunda bir yemek masası kullanabilirsiniz. 

Sonbahar ruhunu ise oturma odası dekorasyonu ile yakalayabilirsiniz. Size sonbaharı anımsatacak dekorasyon ürünlerini oturma odasının bazı noktalarına ekleyerek oldukça estetik bir görüntü oluşturabilirsiniz. Özellikle yaprak desenli kırlent seçenekleri ile bu görüntüyü elde edebilirsiniz. Dilerseniz koltuk üzerinde birden fazla yastık kullanabilirsiniz. Yastıkların iki tanesini yaprak desenli diğerlerini bej renkli olacak şekilde tercih edebilirsiniz. 

Böylece hem minimalist hem de sonbaharı yansıtan bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Bununla beraber koltuk şalı da küçük dokunuşlardan bir tanesidir. Son zamanlarda dekoratif amaçlı kullanılmakla beraber, oldukça modern bir görüntü sunar. Koltuk şalına oranla biraz daha kalın yapıda olan bir modelini isterseniz TV battaniyesi seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Böylece hem oturma odasını dekore edebilir hem de televizyon karşısında üşüdüğünüzde üstünüzü örtebilirsiniz. 

Sonbahar dokuları arasında yer aldığı için sonbahar görüntüsünü de yakalamanıza olanak sunar. Aynı zamanda sonbahar iç mekan dekorasyonu önerilerinden de yola çıkabilirsiniz. Özellikle sonbahar aylarında ışıklandırma oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu bakımdan oturma odasına birkaç tane led ışık satın alarak ortamın havasını bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Ayrıca geceleri bu loş ışıkta oturabilir ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Oturma odası tekstil ürünleri içerisinden ihtiyacınıza yönelik bir seçim yapabilirsiniz. 

Konforlu Bir Uyku Çekmek için Yatak Odası Tekstil Seçenekleri 

Yorgun bir şekilde eve geldiğinizde güzel bir şekilde uyumak isteyebilirsiniz. Bu noktada nevresim takımı ve pike gibi tekstil ürünlerinin önemi bir hayli fazladır. Üzerinde yattığınız nevresimin kalitesi uyku kalitenizi de etkiler. Bu bakımdan oldukça önemli bir konudur. Ayrıca mevsim geçişi olduğu için pike kullanmak durumunda kalabilirsiniz. 

Pike, yaz ve mevsim geçişlerinde kullanılan ve gerektiğinde sıcak tutan bir üründür. Öncelikli olarak ürün konforuna dikkat edilse de sonraki süreçte ürün tasarımı oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle sonbahar temalı bir nevresim takımı ve pike tercihinde bulunmak isteyebilirsiniz. Sonbahar temalı pek çok farklı ürün seçeneği bulunmakla beraber, kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Dilerseniz sonbaharda dökülen yaprakların görüntüsüne benzeyen pike ve nevresim takımlarını seçebilirsiniz.. Böylece tek bir ürünle tüm odanın havasını sonbahara adapte edebilirsiniz. Aynı zamanda havaların soğuması ile birlikte yatak odası tekstil seçenekleri arasından yorgana geçiş yapabilirsiniz. 

Yorgan, havaların soğuması ile birlikte kullanılan bir ev tekstili ürünüdür. Üzerine dilediğiniz tasarıma sahip bir nevresim geçirerek istediğiniz görüntüyü oluşturabilirsiniz. Dilerseniz sonbahar renklerinden biri olan sarıya yönelebilirsiniz. Sarı ve gri birleşiminden elde edilen nevresim seçenekleri ile renkli bir oda elde edebilirsiniz. Ayrıca perde tercihinde de renkli modelleri seçebilirsiniz. 

Renkli tekstil ürünleri, güne daha enerjik başlamanıza olanak sunar. Ürün seçenekleri arasında beyaz, gri ve siyah gibi renk seçeneklerine de denk gelebilirsiniz. Özellikle sonbahar ruhunu dekoratif ürünlerle yakalamak isterseniz, bu renk tonlarına sahip nevresimleri tercih edebilirsiniz.

Büyüleyici Sonbahar Ev Tekstili Önerileri 

Sonbahar ev tekstili seçenekleri ile evinizi baştan yaratabilirsiniz. Özellikle oturma odasında yaptığınız küçük bir değişiklik dahi tüm evin dekorasyonunu değiştirmişsiniz gibi bir etki oluşturur. Bu noktada odada bulunan ve büyük alan kaplayan bir ürünü değiştirmekle başlayabilirsiniz. 

Halı, oldukça büyük bir alan kaplar. Bu bakımdan yatak odası veya oturma odasındaki halıyı değiştirerek büyük bir değişiklik yapabilirsiniz. Bohem bir görüntü oluşturmak isterseniz hasır halı seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Zamansız bir parça olmakla beraber, her mevsim kullanmaya uygunluk gösterir. Ayrıca oldukça modern bir görüntüye sahiptir. Fakat soğuktan korunmak adına daha kalın bir halı arayışındaysanız, tüylü modeller arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Ürün seçenekleri arasında bej, mavi, yeşil, gri gibi pek çok farklı renk tonuna sahip olan modelleri bulabilirsiniz. Renkler itibarıyla oldukça sade bir tasarıma imza atmanız mümkündür. Bununla birlikte, ev tekstili önerileri doğrultusunda da bir seçim yapabilirsiniz. Özellikle tamamen bir değişiklik yoluna gitmek isterseniz, koltuk kılıflarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. 

Dilerseniz perde ile uyumlu bir renk tercihinde bulunabilirsiniz. Koltuk ve perdeyi koyu, halıyı ise açık renk tonlarından seçerek oldukça estetik bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca tam tersi olacak şekilde de yapabilirsiniz. Halıyı koyu, perde ve koltukları açık renkli seçebilirsiniz. Sonbahar temalı dekoratif obje ekleyerek de sonbaharı her yönüyle evinize taşıyabilirsiniz. Sonbahar konseptine uygunluk gösteren pek çok farklı ev tekstili ürününü Evidea üzerinden satın alabilirsiniz.