Üniversite, hayatınızın belki de en hızlı aktığını düşündüğünüz zaman dilimlerinden bir tanesidir. Arkadaşlarınızla gülüp eğlendiğiniz, keyifli aktiviteler yaptığınız ve hayatınızın geri kalan kısmında gülümseyerek anımsayacağınız bir zaman dilimidir. Bu bakımdan oldukça verimli bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. Özellikle ilk üniversiteye başladığınızda bir yurda yerleşseniz de yeni arkadaşlıklar edindikçe bir eve çıkmak isteyebilirsiniz. 

Kısıtlamaların olmadığı ve dilediğiniz saatte giriş yapabileceğiniz bir eve sahip olmak üniversite zamanlarında oldukça kıymetlidir. Bu noktada öğrenci evinizin de tarzınızı yansıtmasını isteyebilirsiniz. Zevkinize uygun olan eşyalarla dekore etmek için uzun uğraşlar vermeniz mümkündür. Öğrenci evi ihtiyaçları hiç bitmese de bir yerden başlamayı deneyebilirsiniz. Öncelikle en önemli ihtiyaçları edinmekle başlayabilirsiniz. Bu noktada mutfak eşyalarının öncelik taşıdığını söylemek mümkündür. 

Dilerseniz bir adet yemek takımı alabilirsiniz. Set içerikleri adet sayısına göre değişkenlik gösterdiği için ihtiyacınız dahilinde bir seçim yapabilirsiniz. Özellikle bir ev arkadaşı ile birlikte yaşıyorsanız 14 parça yemek seti sizin için yeterli olur. Fakat misafir ağırlamayı seviyorsanız, 24 parça yemek seti seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Bu durum ev kalabalıklığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bununla beraber kişisel zevkleriniz doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz. 

Desenli ve sade renklere sahip ürün seçenekleri bulunduğu için göz zevkinize hitap eden bir ürünü satın alabilirsiniz. Özellikle sade tasarımlardan hoşlanıyorsanız düz beyaz renkli bir ürün tercihinde bulunabilirsiniz. Modası hiç geçmeyen bir takım olduğu için ilerleyen dönemlerde kendi evinizde de kullanabilirsiniz. Tabi ev arkadaşınızın yemek takımına ortak olması durumunu da göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Beğendiğiniz bir parça varsa ikili set halinde satın alarak bölüşme kısmında çıkabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Dilediğiniz öğrenci evi eşyaları ile evinizi düzmeye başlayabilir ve kendinize aile evi sıcaklığında bir yuva oluşturabilirsiniz. Ayrıca öğrenci dostu mutfak önerileri ile dengeli ve sağlıklı beslenme fikirleri edinebilirsiniz.

En Temel Öğrenci Evi İhtiyaçları 

Öğrenci yaşantısı genellikle oldukça hareketlilik içerir. Gün içerisinde okul ve gezme arasında bir sürecin varlığı söz konusudur. Bu bakımdan evde geçirilen zamanın oldukça kısıtlı olduğunu söylemek mümkündür. Evde pek fazla vakit geçirmeyi planlamıyorsanız en temel ihtiyaçları satın alarak tüm yılı kapatabilirsiniz. Özellikle tencere, tava, kaşık çatal takımı, nevresim takımı, battaniye ve tabak gibi temel ihtiyaçları almakla başlayabilirsiniz. 

Öncelikli olarak nevresim takımı satın alabilirsiniz. Yemeği dışarıdan yeseniz dahi gün sonunda eve gelip uyumanız gerekir. Bu bakımdan bir adet nevresim takımı satın almanız oldukça önemlidir. Aynı zamanda yorgan ve pike gibi ürünler de satın alabilirsiniz. Okulun ilk zamanları havalar sıcak olduğu için öncelikle pike almakla başlayabilirsiniz. Birkaç ay içerisinde havaların soğuması ile birlikte yorgan satın alabilirsiniz. 

Güzel bir nevresim takımı tercihinde bulunabilir ve yorganı nevresim içerisine koyabilirsiniz. Böylece öğrenci evi gibi değil de daha ziyade bir aile evi gibi bir görüntü elde edebilirsiniz. Yatak odanızı ev arkadaşınızla paylaşıyorsanız, benzer renklerde bir nevresim takımı almayı deneyebilirsiniz. Bu sayede son derece uyumlu bir dekorasyon elde etmeniz mümkündür. Genellikle öğrenci konutu oldukça küçüktür. Bu bakımdan da az eşya koymakta yarar vardır. Dilerseniz yatak odanızda kullanmak üzere bir adet boydan ayna satın alabilirsiniz. 

Okula giderken güzel bir kombin yapabilir ve ayna önünde fotoğraf çekilebilirsiniz. Aynı zamanda küçük dekorasyon ürünleri de ekleyebilirsiniz. Özellikle yatağınızın yanında bir komodininiz varsa onun üzerine kokulu mumlar ekleyebilir ve hava karardıktan sonra yakabilirsiniz. Dilerseniz komodin üzerinde abajur tercihinde de bulunabilirsiniz. Ayrıca öğrenci evi gereçleri arasında masa lambası da yer alır. 

Vize ve final dönemlerinde geceleri sabaha kadar ders çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ev arkadaşınızla sınav günleriniz uyuşmayabilir. Bu bakımdan onu rahatsız etmeden çalışmanız gerekir. Böyle günlerde masa lambasının ışığı ile sabaha kadar ders çalışmanız mümkündür. Temel ihtiyaçlara sahip olmanız halinde bütün bir yılı sorunsuz geçirebilirsiniz. 

Üniversite Öğrencileri için Ev Dekorasyon Önerileri 

Öğrenci yaşamı her ne kadar tempolu geçse de sınav dönemlerinde evde fazlaca vakit geçirmeniz gerekebilir. Bu noktada ev dekorasyonunun güzel olmasını isteyebilirsiniz. Dilerseniz küçük detaylarla evinizi oldukça şirin bir hale getirebilirsiniz. Özellikle evinizde kitaplık yoksa küçük bir kitaplık almakla başlayabilirsiniz. 

Kitaplığı satın alırken ortak almak yerine bir kişinin alması daha mantıklıdır. Böylece okul bittiğinde kitaplığı evinize götürebilir ve orada kullanmaya devam edebilirsiniz. Ahşap kitaplıklar oldukça dayanıklı olduğu için söküp tekrardan monte etmeniz halinde bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Bu bakımdan oldukça uzun bir süre kullanmanız mümkündür. 

Dilerseniz ev arkadaşınızla ortak alarak okul bitiminde satabilirsiniz. Ev arkadaşınızla beraber kitaplarınızı kitaplığa yerleştirebilir ve küçük objelerle kitaplığı süsleyebilirsiniz. Özellikle kitaplığı saracak şekilde yapay sarmaşıklar satın alabilirsiniz. Son derece estetik bir görüntü oluşturmak ile birlikte, evinizi oldukça modern dekore etmeniz noktasında yardımcı olur. 

Bununla beraber birkaç adet gerçek çiçek alarak onları güzel bir saksı içerisine yerleştirebilirsiniz. Evin dilediğiniz bölümünde kullanabilir ve ev dekorasyonunu etkileyici bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca çiçek yetiştirmek duygu durumunuzu da olumlu yönde etkiler. Balkonunuz varsa orada da yetiştirebilirsiniz. Balkonunuzu daha güzel bir hale getirerek güzel havalarda arkadaşlarınızla birlikte keyifli anlar yaşayabilirsiniz. 

Güzel yemekler hazırlayabilir ve yurtta yaşayan arkadaşlarınızı evinize davet edebilirsiniz. Özellikle öğrenci evinin olmazsa olmazlarından biri olan okey takımını satın alarak balkonda arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Kahve eşliğinde güzel sohbetler edebilir ve üniversite anılarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz. Öğrenci evinde yapılması gereken tüm aktiviteleri yaparak sonraki süreçte geriye döndüğünüzde, aklınızda hiçbir pişmanlığın kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Aile Evi Konforunu Aratmayacak Öğrenci Evi Gereçleri 

Öğrenci evi her ne kadar aile evinin yerini tutmasa da öğrenci evi ekipmanları ile nispeten bu havayı yakalayabilirsiniz. Özellikle kahve makinesi satın almayı deneyebilirsiniz. Dilerseniz Türk kahvesi dilerseniz de filtre kahve makinesi alarak aile evi konforunu öğrenci evinize taşıyabilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber güzel bir kahve eşliğinde sohbet edebilir ve huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. 

Aynı zamanda göz zevkinize hitap eden bir fincan takımı da satın alabilirsiniz. 6 ve 12 kişilik olmak üzere farklı adet sayısına sahip olan fincan takımları bulunduğu için evinize gelen kişi sayısına uygun olacak şekilde bir seçim yapabilirsiniz. Bununla beraber öğrenci evi zorunlulukları arasında süpürge ve ütü yer alır. Bazı evlerde ütü ve süpürge bulunmadığı için ekstra olarak satın almanız gerekebilir. Bu bakımdan öncelikli olarak onu satın almakla başlayabilirsiniz. 

Evin büyüklüğüne uygun olacak şekilde bir süpürge tercihinde bulunabilirsiniz. Aile evindeki kadar büyük olmasına gerek duyulmaz. Aynı durum ütü için de geçerlidir. Size yetecek özelliklere sahip bir ütü tercih edebilirsiniz. Bununla beraber banyo için satın almanız gereken ve önceliği bulunan ürünler vardır. Özellikle havlu bunlardan bir tanesidir. El, vücut ve saç havlusu olmak üzere birkaç tane satın alabilirsiniz. 

Dilerseniz bornoz tercihinde de bulunabilirsiniz. Ayrıca banyoda kullanmak üzere sabunluk gibi ürünlere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu gibi malzemeleri satın almanız halinde aile evi konforunu biraz da olsa elde etmeniz mümkündür. Keyfi ve temel olmak üzere tüm öğrenci evi ihtiyaçlarınızı Evidea üzerinden satın alabilirsiniz.