Rattan malzeme kullanılarak üretilen mobilyalar, Asya ve Afrika’nın tropikal bölgelerinde bulunan bazı ağaçlardan yapılır. Bu malzemenin kullanılmasının bazı temel avantajları vardır. Kullanılan ahşap, tropikal iklim nedeniyle daha fazla nem içerdiğinden diğer bölgelerdeki ahşaba göre daha esnek ve kolay şekillenebilen bir yapıya sahiptir. Uzun ve ince ahşap parçaları dokunarak yapılan rattan malzemli mobilyalar, egzotik görünümü ve dayanıklılığı nedeniyle tercih edilir. Bu esnek ağaçlardan pek çok farklı ürün yapılabilir. Bahçe ve teras dekorasyonuna uygun olan şık görünümlü rattan mobilyaların dış mekanlarda sıklıkla tercih edilmesinin nedeni nemden ve farklı hava koşullarındanmalzemelerin kolayca etkilenmemeleridir. Bütün bunların yanında bu ürünler aynı zamanda iç dekorasyon için de uygundur. Ev dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen rattan malzemeden yapılmış mobilya modellerinden biri de rattan sehpa çeşitleridir. Bu malzemeden yapılmış olan sehpalar diğer benzerlerine göre çok daha uzun ömürlüdür. Doğal görünümü ile kullanıldığı yaşam alanına oldukça farklı bir hava katar. Dokuma sehpa zarif, şık ve ince görünüm sunar. Tüm bunlara ek olarak bu sehpa çeşitlerini avantajlı kılan bir diğer şey ise yüksek ağırlıkları bile taşıyabilmesidir. Malzemenin esnekliği nedeniyle normal bir mobilyanın kaldırabileceğinden çok daha fazla ağırlığa karşı rahatça dayanabilir. Bütün bu avantajlı özellikleri ile rattan sehpa, her  evin gözdesi haline gelen farklı model çeşitlerine sahiptir. Dilerseniz rattan bahçe sehpası modelleri ile balkonlarınızda şıklı yaratabilir, dilerseniz de yatak odalarınızda kullanabileceğiniz çeşitler ile en özel anlarınızı yaşadığınız alana doğallık katabilirsiniz. Bu ürünler yaşam alanlarınız için minimalist bir aura ve ferahlık katan zarif bir seçimdir. Sehpalar sayesinde sevdiklerinizle birlikte keyifli sohbetlerin tadını çıkarabileceğiniz şık bir görünüm sunar.

Evinize Şıklık Katacak Rattan Sehpalar

Asya ve Afrika’nın tropikal ormanlarından gelen rattan ahşap, zaman içerisinde farklı kıtalarda ve evlerde yerini almaya başladı. Rattan sehpa markaları günümüzde birçok farklı zevke hitap edebilmek için çok çeşitli ürünler üretir. Bu ürünler farklı tasarımları, boyutları ve renkleriyle birbirinden farklılık gösterir. Rattan orta sehpa  modelleri ile salonlarınıza şıklık katabilirsiniz. En popüler modellerden biri olan bu ürünler her zaman kişisel zevklerinizin temsilcisi olabilir. Markaların her beğeniye uygun farklı orta sehpa modelleri sayesinde salon takımlarınız daha şık ve dekoratif durabilir. Bu orta sehpa modelleri şık görünümlerinin yanında fonksiyonel kullanım özellikleri ile de dikkat çeker. Mobilyaları dilerseniz eşya koymak dilerseniz de kitap okuma köşenizi daha benzersiz kılmak için kullanabilirsiniz. Oturma yerinin yanı sıra dekorasyon olarak da kullanılan bu ürün, sağlam yapısı ile normal bir sehpa görevi de görebilir. Rattan görünümlü sehpa modelleri ile her zaman şıklığı ve işlevselliği yaşam alanlarınıza dahil edebilirsiniz. Markalarda yer alan özel tasarımlı rattan ürünler kolay taşınabilen tasarımı sayesinde yatak veya oturma odasında çay, meyve, tatlı veya kahve servisi yapmak için rahatlıkla kullanılabilir. Markaların kaliteli malzemeler kullanarak ürettiği ürünler sayesinde uzun yıllar boyunca mobilyaları kullanabilirsiniz. En ince detayına kadar konfor sunan rattan mobilyalar her zaman sizlerin rahatını sağlayabilir. Her beğeniye hitap etmek adına farklı renkleri bulunan bu ürün, doğallığı evinde arayan kişilerin daima tercihi olmuştur. Genellikle sabit kullanıma uygun olan bu modellerin alt kısımları kitaplık veya çiçeklik, üst kısımları ise sehpa olarak kullanılabilir. Rattan malzemeden üretilen çeşitler evdeki her odaya kolaylıkla uyum sağlayan zamansız mobilyalar olmakla beraber farklı yaşamlarının dekorasyonunda da sıklıkla kullanılır.

Yaşam Alanlarının Yıldız Parçası Rattan Sehpalar

Yaşam alanlarınız için farklı özellik ve tasarıma sahip rattan yüksek sehpa çeşitlerine bütçenize uygun fiyatlar ile kısa sürede sahip olabilirsiniz. Hayatın çeşitli alanlarında kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde dekorasyon şıklığına çaba sarf etmeden sahip olabilirsiniz. Rattan yan sehpa modellerini masası hem ofiste hem de evde kullanılabilir. Kaliteli ve dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü olan bu malzeme sayesinde uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Rattan büyük sehpa sayesinde kalabalık misafirleriniz geldiğinde de kurtarıcınız olabilir. İç mimari ve dekor isteklerinize bağlı olarak farklı renk çeşitlerinde ürünleri Evidea satın alabilir, güvenli ödeme yöntemleri ile kapınıza kadar teslim ettirebilirsiniz.  Evidea’da her beğeniye uygun olan kare, dikdörtgen ve yuvarlak sehpa çeşitleri oldukça fazladır. Farklı ölçülerde üretilen bu modeller sabit veya katlanabilir olabilir. Farklı tasarımlardaki sehpalar ile salonunuzun ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Rattan tasarımlı sehpa modelleri, kullandığınız ortamlarda ayrıcalıklı bir görüntü oluşturur. Bu tarz ürünleri seven kişiler, vintage görünümlü sehpaları çok sever ve tercih eder. Markaların kaliteli ve dayanıklı sehpaları ile evinizin tarzını yaşam tarzınıza göre oluşturabilirsiniz. Dar alanların kurtarıcısı olan katlanabilir sistemler, kalabalık partilerde açabilir, hafta içi kapalı tutarak yerden tasarruf edebilirsiniz.  Markalar, sizlerin yaşam standartlarını karşılayan yüksek kaliteli malzemelerden ürünler geliştirir. Kompakt tasarımı sayesinde sehpalar mutfağınız için tercih edebileceğiniz bir model olabilir. Mutfağın yanı sıra balkon veya teras gibi eğlence alanlarında da kullanım imkanı sunduğu için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Bu ürünlerle beraber kullanabileceğiniz Evidea vazo modelleri ile evinizde otantik bir hava yaratabilirsiniz.

Her Bütçeye Göre Rattan Sehpa Çeşitleri

Kısa sürede uygun fiyata daireniz için farklı fonksiyon ve modellere sahip şık rattan sehpalara sahip olabilirsiniz. Hayatın çeşitli alanlarında kullanılan bu ürünler sayesinde iç mekanlarda konforu ve şıklığı elde edebilirsiniz. Uzun ömürlü kaliteli malzemesi ve dayanıklı yapısı sayesinde rattan mobilyaları uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çeşitli şekillerdeki sehpalar ile oturma odanızın ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Rattan sehpa modelleri pek çok farklı tasarıma sahipken aynı zamanda fiyat noktasında da çok geniş bir çeşitlilikte sunar. Ürünü yapmak için kullanılan ahşabın alanı ve tasarımdaki farklılıklar gibi birçok faktör rattan sehpa fiyatlarını etkileyebilir. Fiyatları doğrudan etkileyen ilk faktör ise rattan sehpada kullanılan ahşabın geldiği bölgedir. Rattan sehpalar, bambu gibi tropik iklimlerde yetişen ağaçlardan yapılsa da, bu ağaçtan yapılan tüm rattanlar yüksek kalitede değildir. Bu nedenle, yeterli oranda nem  ve  elastikiyete sahip bambu ağacından yapılmış yüksek kaliteli bir rattan sehpa takımı diğerlerinden daha uzun bir ömür sunduğu için daha pahalı olabilir. Rattan sehpa fiyaları ayrıca ürünün dokuma yöntemi ve tasarımından da etkilenir. Tasarıma bağlı olarak gözlü, cepli ve tekerlekli de olabilen rattan mobilya modelleri, daha basit çeşitlerine göre daha pahalı olabilir. Ancak klasik dokumadan farklı olarak kafes şeklinde boşluklarla dokunan rattan modelleri  diğerlerinden çok daha uygun fiyatlı olabilir. Bu detaylara dikkat ederek beğenilerinize uygun olan bir rattan sehpa ürününü satın alabilirsiniz. Bu ürün yıllar geçsede popülaritesini kaybetmeyen bir tasarıma sahiptir. Şık görüntüsü ve yüksek dayanıklılığı sayesinde evlerin dekorasyonunun bir parçasıdır. Aradığınız kalitede ürünleri size sunan Evidea ile kısa sürede yaşam alanlarınıza şıklık katabilirsiniz. Otantik ve vintage tasarımı bir arada sunan rattan sehpalar ile her zaman farkınızı yaşam alanlarınızda da gösterebilirsiniz. Her bütçeye uygun fiyatlar sunan Evidea ile uygun fiyatlara bu ürünlere sahip olabilirsiniz.