Doğada yalın halde bulunan ve herhangi bir işleme maruz kalmamış taşların tümüne doğal taş denir. Bu taşlar yaydıkları titreşim ve enerji ile insan yaşamında önemli bir yer edinmiştir. Yüzyıllardır kullanılan bu doğal taşlardan birçok çeşitli objeler de yapılır. Enerjilerini kaybetmemiş bir nevi ölümsüz diyebileceğiniz doğal taşların takı ve çeşitli objelerin yapımında ya da mistik amaçlı kullanıldığını görebilirsiniz. Son yıllarda moda olan doğal taş ev dekorasyonu gibi alanlarda da sıkça kullanılır. Sizler de evinizin aurasını temizlemek ve şifalandırma yapmak için bu doğal taşların enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Birbirinden güzel faydaları bulunan bu taşlar ile evinizin havasını değiştirmeniz mümkündür. Bu bağlamda ev içi doğal taş uygulamaları oldukça iyi geri dönüşlerle de desteklenmektedir. Yaydıkları enerjilerle hayatınızı iyileştirecek bu taşların gizemli etkisinden sizlerde faydalanın. Aynı zamanda dekoratif amaçlı da kullanabileceğiniz bu taşların birbirinden farklı formları da bulunur.

Zihin, beden ve ruh temizliğine iyi geldiğine inanılan doğal taşlar ile günlük hayatından stresinden uzaklaşabilirsiniz. Evinizde kullanacağınız bu doğal ve şifalı taşların insan vücuduna etkileri bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu faydalarından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, doğal taş ev dekorasyon aksesuarları modelleri arasından seçim yapmaktır. Kişisel bir koruma kalkanı olarak da düşünebileceğiniz bu aksesuarları evinizin çeşitleri yerlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Terapi amaçlı kullanılan doğal taşları evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşlem görmemiş halleri çok daha büyük fayda sağlar. Bu nedenle el değmemiş, yalın haliyle kullanmanız çok daha yararlı olur. Bu taşlar enerjiyi yaydıkları için sizlerin üzerinde etkileri bulunur. Bu nedenle evinize gelen misafirlere çok da elletmeyin. Çünkü enerji yaydıkları gibi  çekim gücüne de sahiptirler. Koruyucu özelliğe sahip bu doğal taşları daha çok dekoratif olarak seçmeniz daha güvenli bir yol olur. Öylece durduğu yerde fayda sağlayan doğal taşların ev dekorasyonundaki yeri de her geçen gün artar.  

Doğal Taş Ev Dekorasyonu İçin Gerekli Malzemeler

Doğada el değmemiş halde bulunan ve insan hayatında önemli bir yere sahip doğal taşların kullanım alanları gün geçtikçe artıyor. Süs eşyalarından takıya kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip bu taşlarla ile evinizi hem güzelleştirebilir hem de enerjisini yükseltebilirsiniz. Doğal taş ev aksesuarları başında hiçbir işleme maruz kalmamış, topraktan çıktığı haliyle kullanabileceğiniz formları bulunur. Farklı renkleri ve ışıltılı görselleriyle evinizin güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Birden fazla taşı bir arada kullanabileceğiniz bir dekoratif kutu alarak da görsel bir şölen oluşturabilirsiniz. 

Doğal taş seçimi konusunda amatörseniz eğer, birkaç temel bilgiyi edinmenizde fayda var. Çünkü her taş herkeste aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Bu nedenle ne amaçla ve nerede kullanacağınız büyük önem arz eder. Hastalık tedavisi, enerji yükseltmek, dekorasyon gibi çeşitli amaçlarla tercih edebilirsiniz. Sıkça tercih edildiği alan ise evdir. Mahrem alanlardan biri olan evlerinizin içerisindeki enerjinin yüksek olmasını sağlayacak ve sizlere mistik bir hava katacak olan doğal taşı ev dekorasyonunuzda kullanmak için yapmanız gereken ilk şey kendinize uygun taşı bulmaktır.

Ortamdaki radyasyonu temizlemek özelliği bulunan kuvars taşını tezgah, lavabo gibi çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz. Gece rahat bir uyku çekmek için baş ucunuzda bulundurabilirsiniz. Hiçbir şekilde kullanamıyorsanız salonunuzdaki herhangi bir kasenin içerisine koyun. Bir şekilde ortamdaki manyetik enerjinin temizlenmesine yardımcı olur. Ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz bir diğer güzel taş çeşidi de mozaiktir. Son yıllarda iç ve dış cephe duvar kaplamalarında kullanılan bu doğal taşın faydalarından yararlanmanın yanında şık ve tarz bir duvara da sahip olabilirsiniz. 

Son olarak dekorasyon yapacağınız taşın doğru yerden alınması gerekir. Piyasada bulunan doğal taş görünümlü birçok imitasyon taş bulunur. Güvendiğiniz kişilerden ya da yerlerden alacağınız taşlardan çok daha fazla yarar görürsünüz. Diğer türlü sıradan bir taş için harcama yapar fakat fayda göremezsiniz. Taşın doğallığını anlamak için ise belirli yöntemler bulunur. Birkaç basit gözlemle de taşın doğallığını test edebilirsiniz. 

Doğal Taş Ev Dekorasyon Fikirleri

Evinizi güzelleştirmek ve farklı bir hava katmak için kullanabileceğiniz doğal taşları, dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz. Obje olarak da doğal haliyle kullanabileceğiniz bu taşların çeşitli formları bulunur. Örneğin; sıkça kullanılan hali duvar süslemesidir. Bu sayede hem taşın enerjisinden faydalanabilir hem de güzel bir görsel yakalayabilirsiniz. Farklı renk ve formaları bulunan bu taşları tezgah duvarınız da ya da tv ünitesi arkasında tercih edebilirsiniz.

Doğal taş ev dekorasyon çeşitleri arasında objeler de bulunur. Mumluk, küllük, biblo gibi modelleri bulunan bu doğal taşlar ile ev dekorasyonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Canlı renkleriyle de evinizde görsel bir şölen sunmuş olursunuz. İşlem görmemiş haliyle de kullanmanız mümkündür. Masa ya da sehpa üzerinde öylece durması bile bulunduğunuz ortama ve size fayda sağlar. Daha önce doğal taş kullanımını denememiş biriyseniz eğer mutlaka bir şans vermelisiniz. Evinizde ve yaşantınızda sağladığı değişimi de bu sayede görme şansını yakalarsınız.

Size iyi gelen, enerjisine inandığınız ya da burcunuzla uyumlu bir doğal taşı takı olarak da kullanabilirsiniz. Kendiniz de bu tarz aksesuarları evinizde de yapabilirsiniz. Dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz çerçeve modellerinin üzerine kendinizde doğal taşlardan süsleme yapabilirsiniz. Uygun bir çerçeve ve doğru yapıştırıcı ile dilediğiniz şekilde el emeği bir işçilik ortaya koymuş olursunuz. Yatak odanızda ya da salonunuzda kullanabileceğiniz bu ürün ile sizler de evinizi güzelleştirin.

Doğal Taş Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunda öne çıkan şey kişisel zevklerdir. Herkesin zevkine ve ihtiyacına uygun çeşit çeşit ürünler bulmak mümkündür. Dekoratif ürün çeşitleri arasında artık doğal taşlar da yer alır. Farklı birçok ürünle kullanılan ya da işlenerek form kazandırılan bu ürünlerle evinizi dekore edebilirsiniz. Evinizi dekore ederken aynı zamanda taşların iyileştirici etkisinden de faydalanmış olursunuz. Doğal taş ev dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun cevabı da size iyi gelen taşı bulmanızdır. Doğru taşı bulduktan sonra ne şekilde kullanmak istediğinize karar vermelisiniz.

Doğal ve işlenmemiş taşlarla yapacağınız dekorasyonla evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Özellikle duvarda kullanabileceğiniz doğal taşları, çeşitli obje formlarıyla da tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınızla da uyumlu bir görüntü sağlayacak bu doğal taşların, sağladığı faydalardan da bu sayede yararlanmış olursunuz. İnsanın üzerinde bulunan negatif enerjiyi alması, bulunduğu ortamı temizlemesi ve hastalıkların tedavisinde kullanılması ile bilinen bu taşlar ile evinize farklı bir hava katın. 

Modern ya da klasik bir ev stilinize sahip olmanız doğal taş kullanımı açısından herhangi bir olumsuz etki yaratmaz. Her şekilde kullanıldığı alana uyum sağlayan bu taşların, farklı şekillerde tasarlanmış modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan size sağlayacağı faydadır. Bu nedenle doğal taş ev dekorasyon fiyatları seçtiğiniz taşa ve modele göre farklılık gösterir. Örneğin; büyük bir obje ya da işlenmemiş taş olarak alacağınız ametist ile kolye olarak alabileceğiniz taş arasında fiyat farklılıkları olur. Bunun nedeni zaten halihazırda nadir bulunan ve yüksek enerjiye sahip olmalarıdır.