Ev dekorasyon ürünleri, eve küçük ama benzersiz dokunuşlarda bulunmak için idealdir. Özellikle mobilyalar, dekorasyon ürünlerinin önemli parçaları arasında yer alır. Duvar dekorasyonu, mobilya seçimleri ve evin genel teması, değişime açıktır. Bu sebeple küçük ama gösterişli aksesuarlarla bu değişimi kolayca sağlayabilmeniz mümkündür. Bu ürünler arasından çeşitli alanlara eklemeler yaparak evin havasını değiştirebilirsiniz. Mobilya kulpları, bulunduğu odada şık ve dekoratif bir görünüm sergiler. İlgi çekici görünümünün yanı sıra, mobilyaların kolay kullanılmasını sağlar. Dekorasyon zevklerine hitap eden çizgilerle tasarlanan mobilya kulpları, oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Başucunuzda bulunan şık ve gösterişli komodin tasarımlarını birbirinden farklı kulplarla süsleyebilirsiniz. Sade renkli çekmece ve dolap görünümlerine yaratıcı bir hava katmanın adresi, dekoratif kulp modelleridir. Dekoratif kulp modelleri, evinizin her odasına uyum sağlayan tasarımlara sahiptir. Banyo, çocuk odası, salon ve oturma odası gibi farklı alanlar için farklı stilde kulplar tasarlanır. Göz yormayan pastel renkler, mobilya kulplarında sıklıkla tercih edilen renklerdir. Banyo dekorasyonuna katabileceğiniz pastel renkli kulp modelleri, birçok farklı banyo stiliyle uyum sağlar. Pembe, yeşil ve mavi gibi pastel tonları bulunan renkleri, çocuk odaları için de tercih edebilirsiniz. Pastel renkler kadar sık tercih edilen bir diğer alternatif, siyah kulp modelleridir. Bunun sebebi, siyah aksesuarların eve kattığı modası geçmeyen tavırdır. Birçok farklı dekorasyon ürününde olduğu gibi siyah, mobilya kulplarında da vazgeçilmez bir renktir. Dilediğiniz renkte ve desende bir ürünü tercih ederek ev dekorasyonuna küçük ama etkili bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Mobilya kulpları hakkında fikir edinmek adına sizin için derlediğimiz yazımızı okuyabilir, zevkinize uygun bir tercihte bulunabilirsiniz. 

Farklı Tarzlara Uygun Dekoratif Kulp Modelleri

İnsanlar, günlük hayattaki stillerini yaşadıkları eve de yansıtır. Bu yüzden her evin kendine ait bir konsepti bulunur. Bu konseptler, kişilerin kişisel zevklerine göre şekillenir. Ev ve iş yerinde seçtiğiniz aksesuarlarla tarzınızı vurgulayabilirsiniz. Çünkü tamamlayıcı aksesuarlar, kişisel zevklerinin yansıtılabileceği küçük ögelerdir. Bu sebeple ev ve iş ortamları için dekoratif ürünler oldukça önemlidir. Yaşadığınız veya çalıştığınız yeri benimseyebilmeniz için ruhunuzu yansıtan aksesuarlar tasarlanır. Bu nedenle birçok kişi, evinin genel havasına uygun aksesuarlar arayışına girer. Farklı konseptlerde birçok eve uyum sağlayabilen dekoratif kulp modelleri, oldukça geniş bir renk ve tasarım çeşitliliğine sahiptir. Evin dilediğiniz odası için tercih edebileceğiniz desenli modeller de mevcuttur. Renkli kareli, çiçekli ve çizgili modellerle evin tüm odalarında değişiklik yapabilirsiniz. Desenli modellerin avantajı, sade tasarımlı evlere doğrudan bir değişiklik yapmanızı mümkün kılmasıdır. Küçük boyutlu bu aksesuarlar yardımıyla mobilyalarınızı günün modasına uydurabilirsiniz. Her sezon moda olan desenleri tercih ederek zamansız bir seçimde bulunabilirsiniz. Desenli çeşitlerden hoşlanmayan kişilerin tercihi, düz renkli modeller olur. Siyah veya beyaz gibi klasik ve zamansız kulplar, her mobilya tasarımıyla uyum sağlar. Bu sebeple ev dekorasyonunda siyah ve beyaz, vazgeçilmez renklerdir. Modern ve şık bir kesimli siyah kulplar, tüm mobilyalara dekoratif bir hava katar. Toprak tonlarıyla şık bir ahenk oluşturan beyaz kulp modelleri, oldukça popüler seçeneklerdir. Kulp çeşitlerinde modern kesimler kadar, nostaljik çizgiler de mevcuttur. Bu yüzden herkes kendi tarzına hitap eden dekoratif bir kulp modeli bulabilir. Ev ve iş yerlerinde farklı mobilya kulp tasarımları tercih edilebilir. Bu tasarımlar; modern, klasik ve nostaljik gibi birçok farklı tarza sahiptir.

Dikkat Çekici Mobilya Kulp Tasarımları

Yaşadığınız evin her odasının farklı bir ruhu vardır. Bu ruha uyum sağlayacak dekoratif ürünler, birçok kişinin ortak arayışıdır. Evin en önemli parçalarını oluşturan mobilyalar, bu ruha büyük katkıda bulunur. Bu sebeple mobilya tercihine ek olarak aksesuar olarak kullanılacak ürünler de önem taşır. Kulp tasarımları, bu aksesuarlar arasında oldukça popüler ürünlerdir. Hayat kolaylaştıran pratik kullanımlarıyla beğeni toplar. Birçok farklı materyalden üretilen dekoratif kulp modelleri, her ihtiyacı karşılayacak biçimde tasarlanır. Kulp modelinin tercih edileceği odanın tasarımına bağlı olarak, materyal seçimi yapılabilir. Banyo gibi hijyenin yoğun olarak sağlanması gereken odalarda, plastik materyalden üretilen modeller ideal tercihtir. Salonda şık ve kaliteli bir görünüm için ise porselen ve metal modeller tercih edilebilir. Farklı odalara uyarlanabilecek kulp modelleri, oldukça şık ve gösterişli ürünlerdir. Mobilya kapaklarının kolaylıkla açılmasını sağlayan bu ürünler, ev dekorasyonuna oldukça büyük bir katkıda bulunur. Kolaylıkla monte edilebilen ve yer kaplamayan bu ürünler, pratik bir kullanım sunar. Evinizde eski görünümlü herhangi bir çekmeceye takabileceğiniz bir kulp modeli, mobilyanızı tamamen yeni ve canlı bir görünüme kavuşturur. Bu sebeple çekmece kulpu modelleri, dekoratif anlamda hayat kurtarıcı ürünlerdir. Eve küçük dokunuşlarla farklı bir tarz yaratabilmenizi sağlar. Bu sayede dekorasyon ürünlerine ayıracağınız bütçeyi büyük ölçüde azaltır. Kendinize yeni bir mobilya takımı almak yerine, çeşitli renklerde kulp modellerine göz atarak evinizde düşük bütçeli bir değişiklik yapabilirsiniz. Eğlenceli desenlere ve canlı renklere sahip kulp çeşitleri, ev dekorasyonunda farklılık yaratmak için yeterli olur. Ahşap dokulu mobilyalarınıza dekoratif görünümlü bir kulp eklemesi yaparak ürünü günün stiline uyarlayabilirsiniz. Bu mobilyalara toprak tonlarında veya beyaz renkli bir çekmece kulpu tercih ederek mobilyanın havasını değiştirebilirsiniz. 

Gösterişli ve Kaliteli Çekmece Kulpları

Mobilya tasarımlarında çekmeceler, ev dekorasyonunun tamamlayıcı parçalarıdır. Aynı zamanda, günlük yaşamda evin birçok kalabalığını muhafaza eden mobilyalardır. Bu ürünler, evin tüm odalarında konumlandırılabilir. Özellikle başucunuzda bulunan komodin tasarımları, odanın dikkati üzerine toplayan parçalarından biridir. Bu sebeple bu komodinlerin şık ve gösterişli bir kulp tasarımına ihtiyacı vardır. Düz renkli ve sade tarza sahip bir eviniz varsa, eğlenceli kulp modelleri ideal tercihtir. Çekmecelerin kullanımında işlevselliği sağlayan kulplar, farklı kesimlere sahiptir. Yuvarlak, oval ve çizgi gibi mobilyalarınızın boyutuna göre tercih edebileceğiniz kesimler, tarzınızı vurgular. Özellikle mutfak gibi dekorasyonun ön planda olduğu odalarda, oval ve yuvarlak çekmece kulpları sıklıkla tercih edilir. Düğme şeklinde tasarlanan bu modeller, birçok farklı desenle süslenerek müşterilerin beğenisine sunulur. Çekmece kulpları, oturma odasında bulunan diğer tüm mobilyalar ve dekoratif tablolarla uyum sağlayan tasarımlara sahiptir. Özellikle ahşap çekmece tasarımları, uzun ömürlü ve dayanıklı ürünlerdir. Zamanla eskiyen ve ilk görünümünü yitiren çekmeceler, dekoratif bir kulp yardımıyla dinamik bir görüntüye kavuşturulabilir. Bu amaçla tasarlanan dekoratif çekmece kulpu modelleri, birçok farklı desen ve renkle üretilir. Çiçek desenli tablolarınızla bütünlük sağlayacak çekmece kulpları, odaya ahenkli bir görünüm kazandırır. Bu açıdan tercih edebileceğiniz birçok farklı desen ve renk bulunur. Özellikle plastik, porselen ve metal gibi uzun ömürlü materyallerden üretilen çekmece kulpları, gösterişli bir görünüme sahiptir. Bulunduğu odada birçok kişinin dikkatini çeken farklı tasarımlarıyla göz doldurur. Aynı zamanda ev dekorasyonuna katkıda bulunmak için oldukça uygun fiyatlı birçok alternatifi mevcuttur. Sağlam ve uzun ömürlü ürünler olması, çekmece kulplarını uzun vadede kazançlı bir seçim kılar. Bu çeşitleri tercih ederek hem ev dekorasyonuna katkıda bulunabilir hem de düşük bütçeli bir değişiklik yapabilirsiniz.