Evim için isimli podcast serimizde DJ Mert Hakan’ın bu haftaki konuğu İrem Akdemir oldu. Bu bölümde, İrem Akdemir’in dekorasyona olan ilgisi ve deneyimlerinden bol bol faydalandık. İrem, 10 yıldan uzun süredir Instagram kullanıcısı olduğunu ve dekorasyona olan ilgisinin evlendikten sonra daha da arttığını belirtiyor. Sosyal medyada oldukça aktif bir şekilde içerikler paylaşan İrem Hanım, takipçilerinden genellikle giyim tarzı, dekorasyon tavsiyeleri ve köpeği ile ilgili sorular aldığını ifade ediyor.

Dekorasyonun onun için önemli olduğunu belirten İrem Hanım, evinin kişinin kendisini yansıtması ve ruhuna hitap etmesi gerektiğinin altını çiziyor. Evini şık ve ferah göstermek adına mumlar, aydınlatmalar ve kişiselleştirilmiş objeler kullanmayı tercih ettiğini belirterek dekorasyonu önemseyen kişilere bu yönde fikir veriyor.

Ev dekorasyonu için en çok ilham aldığı kaynaklardan birinin Pinterest olduğunu belirtiyor. Sade ve sakin bir ortamda farklı tarzları bir araya getirmeyi sevdiğini, ferahlık hissi ve rahatlığın onun için önemli olduğunu dile getiriyor. Gri renkleri ve kontrastları sevdiğini söyleyen İrem, New York apartmanları tarzı dekorasyonları kendine yakın hissettiğini ifade ediyor.

Instagram üzerinden ev dekorasyonuna olan ilgisini ve deneyimlerini paylaşan İrem Hanım, dekorasyonda sade ve şık tarzı benimserken, kişisel ve karakterini yansıtan bir ev dekorasyonunu tercih etmektedir. Bu samimi ve keyifli sohbet, herkesin kendi hayallerini gerçekleştirmek için ilham alabilecekleri bir kaynak niteliği taşıyor.