Yaşam alanlarının içerisinde kullanımı gerçekleştirilen mobilya çeşitlerinin yanı sıra belirli aksesuar grupları da vardır. Aksesuar seçenekleri arasında bulunan en önemli ürünlerden biri şüphesiz ki halılar ve kilimlerdir. Sınırsız çeşitliliğe sahip halı ve kilimler yeni nesil üretim standartlarında her kullanıcının zevkine ve tercih ettiği dekorasyona uyum sağlar.

Bambu kilimler yumuşak dokusu ve dayanıklı yapısıyla en sevilen ve tercih edilen halı türlerinden biridir. Patchwork modasının yeniden yayılmaya başlamasıyla birlikte bu desen halı ve kilimlerde de kendini gösterir. Evinize şıklık katan bu desenlerle kişisel zevklerinizi özgürce yansıtma fırsatı bulabilirsiniz. 

Bambu malzemeden yapılan halı ve kilimler kadar patchwork deseni içeren mobilyalar da dikkat çeker. Kırlentler, koltuk kaplamaları, TV battanisi gibi ürünlerde bu desene sıklıkla rastlamanız mümkün. 

Birbirinden kaliteli markaların ürün gamında patchwork halı seçenekleri bulabilirsiniz. Özgün tasarımlarla üretimi gerçekleştirilen bu özel nitelikli aksesuar çeşitlerini dekorasyon ve mobilya gruplarınızın renklerine göre seçerek eşsiz bir bütünlük oluşturabilirsiniz. 

Ev dekorasyonunu getirdiği eşsiz doku ve şıklıkla ön plana çıkmayı başaran bambu malzemeli patchwork desenli ürünler arasında ev tekstil ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Yatak örtüleri, battaniyeler gibi tekstil ürünleri arasından zevkinize uygun seçim yapabilirsiniz. 

Mobilya gruplarını da taçlandıran patcwork desenli bambu kumaşları sandalyeleriniz, koltuklarınız ve benzeri mobilya gruplarınızın tekstil ürünleri olarak da tercih edebilirsiniz. Evinize otantik bir esinti katacak olan bu özel desenli ürünleri birçok farklı markanın koleksiyonu arasında özel tasarlanmış olarak bulabilirsiniz. 

Şık Tasarımlı Doğal Bambu Patchwork Desenli Ev Tekstil Ürünleri 

Yeni taşındığınız evi sıcak bir havaya sokmak için ev tekstili ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle İskandinav tarzı dekorasyon özelliklerinin yaygın olduğu yaşam alanlarında patchwork desenlerinin yaygın kullanıldığını görmek mümkün. Evinizi her şekilde ısıtacak ve kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak ürünleri tercih ederek yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Bambu ağacından yapılan kumaşların ham madde olarak yaygın olarak kullanılması son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Birçok ürün için ham madde olarak kullanılabilen bambu, halı ve mobilya endüstrisinde de sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Evidea, bambu halı ve mobilya noktasında oldukça kaliteli ürünleri sizler için sunar. Bambu kilimler, doğal malzemelerin rahatlığı nedeniyle hemen hemen her yerdedir. Gelişen teknoloji ile bambu ürünler, modernden geleneksele her evi tamamlayacak şekilde her türlü desen ve renk seçeneğine sahiptir. 

Evinizi şık bir halı süslerken bazı detaylar ekleyerek de yaşam alanınızı daha eşsiz bir hale getirebilirsiniz. Patchwork desenli ürünler tercih ederek daha da şık ve enerjik bir yaşam alanını kolayca sahip olabilirsiniz. Markaların koleksiyonları içerisinde patchwork desenli halılar, battaniyeler ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Yatak odanız için patchwork yatak örtüsü tercih edebilirsiniz. Bu şekilde daha enerjik ve şık bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Salonunuz için ise patchwork battaniye tercih ederek film izlerken sizi sarıp sarmalaycak bir destek bulabilirsiniz.

Bambu kumaştan patchwork sandalye masa takımı gibi ürünleri kullanarak evinizde daha başarılı bir dekor şıklığı yakalayabilirsiniz. Bambu kumaştan yapılan patchwork desenli aksesuarlar evinizin daha samimi ve sıcak bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Patchwork sandalye çeşitlerini tercih ederek yaşam alanlarınızda farklı ve dikkat çekici bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Patchwork Desenli Bambu Ürünler için Temizlik Önerileri 

Bambu, doğal ve çevre dostu bir elyaftır. Bu nedenle bu malzemeden ürünleri seçmek çevrenizi ve dünyayı korumak için önemlidir. Bu malzemeden yapılmış olan halı ve mobilyalara yaşam alanlarınızda yer vererek çevreye ve doğanın korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Bambu halı ve mobilya kaplamalarının temizliğinin nasıl yapıldığı, kullanıcılar tarafından en sık sorulan sorulardan biridir. İnsanlar bu ürünleri nasıl temizleyeceklerini ve kendileri yapabilirler mi diye merak edebilir. Bambu malzemeden yapılan kumaşlar doğal ipliklerden yapıldığı için çamaşır makinesinde yıkamak doğru değildir. Ürünleri elinizde kendiniz yıkamayı tercih ediyorsanız, yumuşatıcı, deterjan veya kimyasal içermeyen doğal bir sabun kullanmanız da kumaşların formunu koruması için çok önemlidir. 

Bambu kumaştan patchwork desenli halının temizliğinde ilk adım, büyük kalıntıları ve kiri temizlemek olabilir. Bu adım için seçebileceğiniz iki yöntem vardır. Birincisi, lekenin yüzeyini temizlemek için halı süpürmeye uygun bir elektrikli süpürge kullanmak, ikincisi ise halıyı bir yere asıp dövmek olabilir. Dövme işlemi sırasında halının aynı anda havalanabileceği bir yer seçmelisiniz. Balkona veya bahçeye asılan halı, ince bir pamuklu çubukla silinerek temizlenebilir. Hafif ve orta derecede bir darbe, bambu halının yumuşak dokusuna zarar vermez.

İkinci temizleme adımı tüm halı yüzeyini silmek olur. Bu silme işlemi için kullanılabilecek çeşitli özel karışımlar vardır. Halı şampuanı önerilen bir seçenektir, ancak kapsamlı bir temizlik için gerekli değildir. Halı şampuanını ve ılık suyu kasenin içerisinde karıştırabilirsiniz. Ardında da bu karışımı bambu halınızı silmek için kullanabilirsiniz. Bu halı şampuanı ağartıcı içermez. Bu nedenle halılarda renk solması ve lekelenme gibi bazı sorunlar olmaz. Temiz bir bezi bu ılık su ve halı şampuanı karışımına batırıp ve bezi dairesel hareketlerle halının yüzeyinde gezdirebilirsiniz.

Halı lekeliyse, yumuşatmak için önce suya batırabilirsiniz. Bu nedenle, silme işlemi sırasında kolayca lekeleri çıkarabilirsiniz. Lekeyi ıslatırken çok sıcak veya soğuk su kullanmamaya dikkat etmeniz önemlidir. Sıcak su ile halınızı yıkarsınız lekeleri daha rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Sıcak su lekelere soğuk suya kıyasla daha çabuk nüfuz edebilir.

Üçüncü ve son temizlik adımı ise halının kurutulmasıdır. Kurutma işlemi için seçebileceğiniz ideal ortam dış mekandır. Halıyı temiz havaya maruz bırakmanız ve kokusuz olarak kurutmanız önerilir. Kuruturken halıyı uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçınmak önemlidir. 

Güneşte çabuk kuruduğu için ilk bakışta iyi bir fikir gibi görünebilir. Ancak halının parlak renkleri saatlerce güneşte bırakılırsa solabilir. İdeal kurutma yöntemi, doğrudan güneş ışığı altında veya gölgede dışarıda bırakmak olur. 

Bu yöntemlerle evinizdeki halıların yanı sıra patchwork puf gibi ürünleri de temizleyebilirsiniz. Puf patchwork ürünleride aynı halılar gibi hassasiyet gerektiren bir temizlik aşamasına sahiptir. Dekorasyonu zenginlik katacak detaylarla tasarlanmış olan  patchwork puf modelleri de tercihleriniz arasına girebilir. 

Patchwork Mobilya ve Ev Tekstili Ürün Fiyatları

Mobilyalar ve mobilya aksesuarları evinizin dekorasyonu için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden eviniz için  bir halı ya da mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunur. Özellikle satın alacağınız ürünler bambu materyali ise diğer ürünlerin ek faydalarını bilmeli ve ona göre araştırma yapmalısınız. 

Mobilya ve mobilya aksesuarlarını satın alacağınız odanın dekorasyonu, renk kontrası ve stilini de göz önünde bulundurarak seçmenizde fayda vardır. Özellikle bambu materyali tekstil ürünlerinde dikkate alınması gereken hususlar, ürünlerin dayanıklı ve kalite standartlarının yüksekliği olur. 

Patchwork halı modelleri ve fiyatları çeşitli kriterlere bağlı olarak değişebilir. Bambu ürünler fiyatlandırırken en önemli parametrelerden biri ürünlerin  kalite standartları olur. Kalite standardı fiyat oranlarını doğrudan etkiler. Ortalama standartlarda ki ürünler daha uygun fiyat performansları gösterebilir iken yüksek kalite standart ürünler daha yukarıda fiyat performansları gösterebilir. 

Tüm bambu ürünler doğal malzemeler içerir ve insan sağlığına uygun yapıya sahiptir. Halılar, aksesuar ürünleri, mobilya döşemesinde kullanımı gerçekleştirilen tekstil ve kumaş ürünleri gibi birçok farklı alanda hizmet eden bambu malzemeli ürünler gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. 

Evidea’da yer alan bambu malzemeden yapılan patchwork desenli ürünler göz atarak eviniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz. Uygun fiyat fırsatlarından da faydalanabilirsiniz. Her kullanıcının bütçesine ve zevkine hitap edecek bambu malzemeli patchwork ürünleri kolaylıkla ulaşabilmesi mümkündür. Evidea’da yer alan patchwork desenli halı, kilim, battaniye ve diğer aksesuarlardan dilediğinizi seçerek evinize renk katabilirsiniz.