Dışarıda, evde işte nerede olursanız olun hayatınızda yanlışlıkla çizilen, darbe alan ya da hasar gören yerler olabilir. Bu yüzeyler görünüş açısından dört tarafı da açık yerler olduğu için, küçücük bir yanlışlıkta darbe alması gayet normaldir. Bu yanlışlık üzerine yaptığınız darbeler, bazen küçük bir çizik ya da aşınma şeklinde olur. Özellikle bu hasarlar evinizde mobilyalarda çok fazla görülür. Evinizdeki dekorasyonun önemli bir detayı olan mobilyalar, çizildiğinde çok üzülebilirsiniz. 

Bu hasarlar sürekli gözünüze çarpar ki çok normaldir. Bu olumsuzlukların birden fazla çözümü vardır. Bunlardan biri de ahşap rötuş kalemidir. Söz konusu kalem, hem uygun fiyatlı olması açısından hem de maksimum performans göstermesi açısından fazla tercih edilen bir kalemdir. İçerisindeki maddelerden dolayı anında etki eden bu ürün sayesinde artık, küçücük bir çizik olduğunda bile hemen kapatabilirsiniz. Rötuş kaleminin çok fazla çeşitli vardır. Her alana göre farklılık göstermesi açısından size seçenek sunar. 

Rötuş kaleminizi doğru seçmeniz önemli bir konudur. Aksi takdirde uyguladığınız alandaki çiziklerde maalesef etkisini göremeyebilirsiniz. Ahşap rötuş kalemi daha çok mobilya, parke, kapı, pencere veya çerçeve gibi alanların üzerinde kullanılan bir üründür. Bu yerlerdeki çiziklerin, çukurlukların doldurulmasında çok etkili olan bu ürünü kullandıktan sonra, anında estetik bir görüntü kazandığını siz de fark edebilirsiniz. Bu ürüne kolay bir şekilde Evidea’dan ulaşabilirsiniz. 

Ahşap Mobilya Rötuş Kalemi

Ahşap rötuş kalemi renk açısından da mobilyalar için daha uygundur. Mobilyaların genel olarak yüzeyi koruyucu bir renk ile kaplıdır. Bu alanlar çizilmeye müsait alanlar olduğu için küçücük bir hatada bile hemen çizilebilir. Zamanla eskidiği için kendisi de çeşitli hasarlar oluşturur. Bu açıdan ahşap mobilya rötuş kalemi oldukça gerekli bir üründür. 

Çizilmeler yaşandığında, farklı ve hoş olmayan bir renk ortaya çıktığı için göz zevkinize hitap etmeyen bir görüntü olur. Özellikle büyük boyuttaki hasarlar ev dizaynını olumsuz etkileyebilir ve bu durumdan siz de rahatsız olabilirsiniz. Böyle durumlarda baştan tamir yaptırmak, yüzeyi komple değiştirmek sizin için zor olabilir. Bunun yerine ahşap rötuş kalemi ile kısa bir sürede anında etki alabilirsiniz. Böylelikle tamir işine girmeden eski görüntüsünü verebilirsiniz. Ayrıca yüzeyi ya da mobilyalarınızı komple değiştirmek sizi biraz masrafa sokabilir. Ahşap rötuş kalemi oldukça uygun fiyatlıdır ve size tasarruf yapmanızı sağlar. Bütçe dostu olan bu ürün ile mobilyalarınıza yeni bir görünüm verebilir, keyifli bir şekilde oturabilirsiniz. Ahşap mobilyalar farklı renklere sahip olduğu için bu konuda dikkatli olmanızda fayda vardır. Mobilyanıza uygun bir renk iyi bir sonuç almanız için iyi olur. Mobilyanızın rengini tam olarak bilmiyorsanız hafif tonlarda bir renk seçebilirsiniz. 

Böylelikle yanlış bir seçim yaptığınızda dönmesi sizin için daha kolay olur. Bu durum genel olarak zor renkli mobilyalar için geçerlidir. Eğer mobilyalarınız düz renkli ise bu işlem daha kolay bir hal alır. Rötuş kalemlerinin nasıl kullanıldığı da oldukça merak uyandırıcı bir sorudur. Kullanımı gayet basit olan bu ürünü kullanmadan önce uygulayacağınız yüzeyin tozunu yumuşak bir bez ile almanız önemlidir. Bu şekilde sonucunun daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde uygulamadan önce herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Rötuş kalemi maksimum düzeyde bir performans sergilediği için fiyatları da merak konusu olur. Bu ürün kullanacağınız alana ve renge göre değişir. Ahşap mobilya rötuş kalemi uygun fiyatlı kategoriler arasındadır.  Oldukça pratik bir kullanıma sahip olan bu ürünü Evidea’dan hemen inceleyebilirsiniz. 

Ahşap Rötuş Kalemi Avantajları 

Ahşap rötuş kaleminin avantajları saymakla bitmez. Kullandığınız anda siz de ne kadar avantajlı olduğunu hemen fark edebilirsiniz. Bu ürün yemek masalarında da oldukça işe yarayan bir üründür. En çok vakit geçirilen, keyifle oturulup yemek yenilen bir alan olan yemek masası, sürekli hareket ettirildiğinden dolayı hem parke için hem de sandalye ve masa için küçük çizikler oluşturabilir. Bu çizikleri ilk başta fark etmeyebilirsiniz. Fakat günden güne  artar. İşte tam da burada ahşap rötuş kaleminin avantajlarından söz edilebilir. 

Direkt çözüm olan bu kalem ile artık sizin verdiğiniz ya da kendiliğinden oluşan hasarları düşünmeyebilirsiniz. Kullanımı gayet basit olan bu kalemi uygulamaya başladığınızda kenarlara doğru taşma gösterebilir. Bunu hemen kolayca bir bez yardımı ile silebilirsiniz. Bu taşmalar herhangi bir iz ya da leke bırakmaz. Bu yüzden rahatlıkla ahşap rötuş kaleminizi kullanabilirsiniz. Genel olarak rötuş kalemi hakkında konuşulacak olunursa; bu kalemin kullanım alanı oldukça fazladır. Öncelik ahşap mobilyalar için olmak üzere metal yerlerde, otomobillerde ya da beyaz eşyalarınızda rötuş kalemini rahatlık ile kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hangi alanda kullanacağınızı belirlemenizdir. 

Ahşap rötuş kalemleri uygulama yaptığınız yere doğal bir görüntü verdiği için, eskisi ile hiçbir farkı olmaz. Bu açıdan da avantajlı bir üründür. Bu kalemlerin bazı modelleri doldurulabilir özelliktedir. Dilerseniz bu çeşidini seçebilirsiniz. Böylelikle biten kaleminizi atmadan, içine yeni bir renk doldurabilirsiniz. Ayrıca bu durum aynı zamanda size tasarruf sağlamış olur. Ahşap rötuş kalemlerinin renk skalası oldukça fazladır. Özellikle mobilya renkleri; ahşap mobilya rötuş kalemleri ile adeta bir uyum içerisindedir. Bu yüzden renginizi zorlanmadan bulabilirsiniz. 

Hızlı ve Pratik Kullanımı ile Ahşap Rötuş Kalemi 

Ahşap rötuş kalemini kullanırken hızlı ve pratik bir şekilde yapmanız da sizin için önemlidir. Bu hem size zaman kazandırır hem de yaptığınız işi zorlanmadan yapmanızı sağlar. Rötuş kalemini kullanırken en merak edilen sorulardan bir tanesi de nasıl kullanıldığıdır. Kullanımdan önce, uygulayacağınız yeri temizlemeniz önemlidir. Bazen boyut olarak büyük çukurluklar oluşabilir. Böyle durumlarda kazıma işlemi yapmanız gerekebilir. Sonucunda güzel bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu işlemi yapmanız sizin için daha iyi olur. Bu kısmı tamamen düzgün bir şekilde temizlediğiniz takdirde, hasarlı olan yer tam anlamıyla kendini belli eder.

Hafif ıslak bir bez ile uygulayacağınız yeri sildikten sonra, bir kaç dakika kurumasını beklemeniz sizin kolay yapabilmeniz açısından iyi olur. Kurduktan sonra işleminize başlayabilirsiniz. Yüzey ile aynı renk olan ahşap rötuş boyasını yavaş yavaş çiziğinizin şekli yönünde çizmeniz gerekir. Burada önemli olan tek nokta çok fazla kaleminizi bastırmamanızdır. Bu işlemi tam olarak yüzeyiniz ile aynı tonda olana kadar yapılması, görünüş açısından daha iyi olur. Kısa bir süre içinde kendi rengini kolay bir şekilde alacağı için biraz sabır göstermeniz gerekebilir. 

Ahşap rötuş kaleminizi uyguladığınız yerin boyutu da yapım açısından farklılık gösterebilir. Örneğin bu işlemi mobilyalarınız için uyguluyorsanız ve hasar görülen yer büyük ise elinizi yavaş ve daire şeklinde ilerletmelisiniz. Bu hareketi birkaç defa yaptıktan sonra eliniz alışır ve daha kolay, hızlı yapmaya başlarsınız.  En son ise yaparken taşırdığınız boyayı yüzeyden silerek işleminizi sonlandırabilirsiniz. Oldukça temiz ve yeni duran yüzeyiniz ile kaliteli ve şık bir görüntünün tadını çıkarabilirsiniz. Tüm bu ahşap rötuş kalemine ve çeşitlerini ulaşmak için Evidea üzerinden ürünleri inceleyebilirsiniz.