İster az ister çok yapalım, malzemelerimizi saklamak ve makyaj yapmak için bir alana ihtiyacımız olur. Kendimize özen göstermenin ve güzel görünmenin en güzel yollarından biri, pratik bir makyaj masası dekore etmek. Şıklığı ve düzeniyle gurur duyacağınız bir köşe hazırlamak için önerilerimize göz atın.

Rafine ve çarpıcı bir alan oluşturmanın sırları

Evin genelinde nasıl bir tarz hâkim olursa olsun, bu alanı istediğiniz gibi dekore etmekte özgürsünüz! İşe mobilyalardan başlayın. Mobilyada parlak yüzeyli beyaz gibi açık renkleri seçmeniz hem küçük boyuttaki makyaj eşyalarını görmenizi kolaylaştırır hem de sofistike bir görünüm sağlar. Grinin orta tonları, süt beyazı, kireçli pastel tonlarda vazolar, resim çerçeveleri ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Sofistike bir görünüm için vizon rengi veya canlı pembe tercih edebilirsiniz. Bu tarz ekstra renkleri puf gibi mobilya parçalarında kullanmayı deneyin. Kadife bir puf üzerinde kendinizi bir film yıldızı gibi hissedebilirsiniz!

Makyaj masanızı kategorize edin

İrili ufaklı makyaj ve kişisel bakım malzemelerinin elimizin altında olmasını kim istemez? Mobilya seçimi ve genel renkleri belirledikten sonra, sıra geldi çok sevdiğiniz makyaj malzemelerini yerleştirmeye. Bir tuvalet masası veya makyaj köşesinin en önemli özelliği, bol miktarda saklama alanına sahip olmasıdır. Bunu sağlayacak olan en temel eşya da şüphesiz makyaj organizerı ve takı askılarıdır. Takı askısı özellikle vazgeçilmez bir üründür. Çünkü hem takı düzenleyici hem de dekoratif obje olarak oldukça işinize yarar. Çekmeceli makyaj organizerı gibi çeşitler sayesinde tüm malzemeleriniz elinizin altında!

Baş rol aynanın

Bir tuvalet masasının en önemli kısmı elbette ki ayna. Bir makyaj ve bakım köşesini ayna olmadan düşünemeyeceğimiz gibi, aynanın şık olması da güzelliği vurgulamak için iyi bir fırsattır. Desenli dekoratif ayna kullanabilir veya çerçevede ahşap, kanvas gibi farklı malzemelere göre kendi ayna tercihinizi belirleyebilirsiniz. Duvarda kullanacağınız çarpıcı bir aynanın yanı sıra, masanızda bir tane de ayaklı ayna bulundurmayı unutmayın. Günlük cilt bakımınız ve makyajınız için küçük boy aynaya mutlaka ihtiyacınız olur.

Işıklandırma sayesinde mükemmel bakım

Makyaj yaparken en çok ihtiyacınız olan şey, malzemelerden sonra doğru ışığa sahip olmaktır. Doğru ışıklandırmanın olmadığı bir alanda makyajınız hatalı olabilir. Detayların gözden kaçmaması ve renklerin doğal yansıtılması için iyi bir ışıklandırmaya ihtiyaç vardır. Işıklandırma aynı zamanda başlı başına bir dekorasyon öğesi olarak kullanılabilir. Aynanıza ekleyebilmeniz için taşınabilir makyaj aynaları olduğunu biliyor muydunuz? Bunları vantuzları sayesinde aynanıza kolayca sabitleyebilir, bir profesyonel gibi rahatça makyaj yapabilirsiniz. Ayrıca dekoratif olarak bir masa aydınlatması da kullanabilirsiniz.