Dekoratif duvar askıları hem eşyalarınızı düzenlemek için hem de bulunduğunuz ortamın dekorasyonuna hoş bir ayrıntı eklemek için kullanabileceğiniz çok yararlı ve şık aksesuarlardır. Hem fonksiyonel hem de şık olabilen bu askılar, en yaygın olarak antrelerde, kapı arkalarında ve mekanların girişlerinde bazen portmanto gibi kullanılırlar. Anahtarlarınızı, şapkalarınızı, şemsiyelerinizi ve sık kullandığınız kimi eşyalarınızın elinizin altında olmasını sağlarlar. Bu askıları evde tam bir yeri bulunmayan ve sürekli nerede olduğunu düşündüğünüz küçük eşyaların evdeki yeri olarak kullanabilirsiniz. Örneğin evden çıkarken anahtarların nerede olduğunu düşünmenize gerek kalmaz. 

Dekoratif duvar askılarını evinizin her alanında farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Sık kullandığınız günlük kıyafetleri sürekli dolaba yerleştirmek yerine basitçe bir askıya asmak çok daha pratik bir çözümdür. Bazı insanlar giysi dolaplarında sadece temiz ve ütülenmiş kıyafetlerin bulunmasını isterler. Yeniden giymek istedikleri bir kıyafeti bu tür ürünler sayesinde askıda tutarak günlük hayatlarını kolaylaştırabilirler. Banyolar gibi ıslak alanlarda genellikle plastik duvar askıları veya paslanmaz kaplamalarla boyanmış metal duvar askıları kullanılır.

Duvar askıları kullanım amaçlarına göre pek çok farklı malzemeden üretilir. Anahtar gibi hafif ve küçük eşyaları taşımak için tasarlanan askılar genelde kapı girişlerinde kullanılır. Bu tür askılar metal, ahşap, mdf, plastik, pleksi gibi malzemelerden ve hoş tasarımlarla üretilir. Duvar askılarının bazıları kapı askısı olarak da kullanılabilecek tarzda üretilir. Bu tür askılar genellikle krom, beyaz, siyah renkteki metallerden veya ahşaptan üretilirler. Piyasada her zevke uyan, her dekorasyonu tamamlayacak duvar askısı modelleri mevcuttur. Evidea’da evinizin dekorasyonuna hoş dokunuşlar yapacak, kaliteli ve zevkli dekoratif duvar askısı çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Dekoratif Duvar Askıları ile Çalışma Alanlarınızı Canlandırın

Çalışma alanlarında motivasyonu ve keyfi artırıcı, aynı zamanda fonksiyonel olan dekoratif duvar askıları ile sizin için gerçekten önemli olanın ne olduğunu kendinize hatırlatan notlar asabilirsiniz. İşe ve çalışmalarınıza motivasyonunuzu artıran, estetik duruşlarıyla içinizi açan duvar askıları tercih edebilirsiniz. Çok çeşitli ve çok yaratıcı birçok duvar askılı çeşidi vardır. Kedi, kuş, köpek, fil, geyik gibi hayvan figürlü, minimalist, floral, fotoğraf çerçevesi olarak kullanılabilen, panolu, raflı modeller büyük ilgi görür. Çalışma alanlarınızda size ilham veren, yüzünüzü gülümseten figürleri bir an için bile görmek o an ihtiyacınız olan enerjiyi size sunabilir. Sevdiklerinizin fotoğraflarını asabileceğiniz bu askılar hobilerinizle uğraştığınız çalışma alanlarında da keyifli birer yardımcıya dönüşebilirler. 

Mutfak Duvar Askıları Çeşitleri ile Keyifli Mutfaklar

Mutfakta zaman geçirmekten, güzel yemekler hazırlamaktan hoşlanıyorsanız bu alanı da küçük ayrıntılarla zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Mutfak sizin için evin özel bir alanıysa ve bu alanda yaratıcı olmaktan hoşlanıyorsanız mutfaktaki çalışma alanınızı kişiselleştirilmiş yazılar ve mutfak duvar askıları ile tam size göre bir hale getirebilirsiniz. Mutfakta çalışmalarınızı daha geniş bir alanda yapabilmenize olanak sağlayan ve ortamın derli toplu olmasına katkıda bulunan raflar, sık kullandığınız mutfak eşyaları ve pişirme gereçleri zevkinize göre konumlayabileceğiniz duvar askılarına tutturulabilirler. Böylece küçük eşyaları hep yerli yerinde ve ortamı düzenli tutmak çok kolaylaşır. Mutfakta gerek yıkama işlemleri gerekse pişirme sırasındaki buhar nedeniyle paslanmaya dayanıklı özel kaplamalı dekoratif duvar askıları kullanmak avantajlıdır. 

Ahşap Duvar Askılar ile Evinizde Sıcak Bir Ortam Yaratın

Ahşabın bulunduğu ortama daha doğal ve sıcak bir hava verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Ahşap duvar askıları akordiyon şeklinde, tekli veya çoklu olabilirler. Bazı ahşap duvar askıları raflar, dekoratif unsurlar ve panolar da içerebilir. Ahşabın ve metalin birlikte kullanıldığı duvar askıları endüstriyel tasarımlardan hoşlanıyorsanız ortama hoş bir atmosfer yaratmanıza destek olabilir. Ahşap duvar askıları oldukça dayanıklıdır. Evinizin birçok alanında ister raflı olarak ister sadece duvar askısı olarak keyifle kullanabilirsiniz. Çocuk odalarında hiçbir yan etkisi olmayan bu doğal malzemeler sıklıkla tercih edilir. Çoklu kancaları olan duvar askıları birçok eşyayı aynı anda ve fazla yer kaplamadan asabilmenizi sağlar. Evlerin salonlarında veya girişlerinde kullanılan ahşap duvar askılarını minik bir vazo, küçük bir biblo gibi ekleyebileceğiniz küçük dekoratif ayrıntılarla çok daha neşeli bir hale gelir. Ahşap duvar askıları dekoratif raf çeşitleri ile desteklenerek, zemine de ayakkabılar için bir raf eklenerek evlerin girişlerinde vestiyer olarak da kullanılabilirler. Sizde ahşap dekoratif duvar askısı çeşitleri ile evinizin dekorasyonunu en güzel şekilde tamamlayabilirsiniz.