Yeni yıl ile birlikte yeni kararlar alabilir ve hayaller kurabilirsiniz. Her birey yeni yılda kendisinin en iyi halini görmek ister. Bunun için de hayatı ile ilgili yeni kararlar alır. Özellikle yeni yılda sevdikleriniz ile daha fazla vakit geçirmeyi deneyebilirsiniz. Günlük hayatın koşuşturmasında sevdiklerinize yeterli sevgiyi verememiş olabilirsiniz. Yeni yıldaki hedefleriniz arasına sevdiklerinize daha fazla özen göstermeyi de koyabilirsiniz. 

Yeni yılı sevdiklerinizle beraber kutlayabilir ve eğlenceli aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz evinizde bir parti düzenleyebilir ve tüm sevdiklerinizi bir araya toplayabilirsiniz. Böylece yılın ilk gününde etkileşim halinde olabilirsiniz. Güzel yemekler hazırlayabilir ve evi yeni yıl ruhuna uygun olacak şekilde dekore edebilirsiniz.

Yeni yıl için evinize süslemeler yaparak evinizde hoş bir ortam oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda çay ağacını güzel bir şekilde aydınlatmayı deneyebilirsiniz. Birbirinden farklı tasarıma sahip olan LED lamba seçenekleri arasından kişisel zevkleriniz doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz. Genellikle sarı ışık oldukları için ortamda loş bir ışık elde edebilirsiniz.

Dilerseniz sadece bu ışık ile oturabilirsiniz. Böylece son derece samimi bir ortam elde etmeniz mümkündür. Ayrıca yaprak şeklindeki modellerini de satın alabilirsiniz. Yaprak modeli de aynı bir yeni yıl süsü gibi göründüğünden dolayı istediğiniz verimi alabilirsiniz. Odanın farklı bölgelerine de led lamba ekleyerek daha aydınlık bir ortam oluşturabilirsiniz. 

Odanın bir köşesine lambader de ekleyebilirsiniz. İçinde renkli ışıkların bulunduğu led lamba seçenekleri de oldukça dikkat çekicidir. Sürekli yanıp sönen seçeneklerini satın alabilir ve ortamın enerjisini yükseltebilirsiniz. 

Güzel Anılar Biriktirmek İçin Yeni Yıl Etkinlikleri 

Yeni yıl etkinlikleri ile güzel anılar biriktirebilir ve ileride bu günleri gülerek hatırlayabilirsiniz. Sevdiklerinizle beraber eğlenceli aktiviteler yapabilir ve geriye dönüp baktığınızda bu anları konuşabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte olduğunuz her anı değerlendirmeniz gerekir. Zaman oldukça hızlı aktığı için onlarla geçirdiğiniz her an anı olarak belleklerinizde kalır. Bu bakımdan onlarla daha fazla zaman geçirebilir ve eski günleri telafi edebilirsiniz. 

Özellikle yeni yılı sevdiklerinizle beraber karşılayacağınız özel bir günde çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz. Dilerseniz yeni yılı ev ortamında karşılayabilirisiniz. Bu şekilde daha samimi bir ortam elde edebilirsiniz. Dışarıda kutlamak oldukça zahmetli olabilir. Aynı zamanda oturup sohbet etme imkanı bulamayabilirsiniz. Bunun için ev ortamında kutlamak oldukça mantıklıdır. 

Aileniz, arkadaşlarınız yada sevgilinizle birlikte güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Özellikle arkadaşlarınızla birlikte kutlamak için güzel bir yemek organizasyonu düzenleyebilirsiniz. Herkese yapması için bir yemek görevi verebilir ve masanın oldukça kalabalık olmasını sağlayabilirsiniz. Büyük ve herkese yetebilecek bir hindi satın alabilir ve midelerin bayram ettiği bir yeni yıl akşamı geçirebilirsiniz. Yeni yıl sofraları kurmak dekoratif parçalara da ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Mum, peçete yüzüğü, peçete, şamdan, masa örtüsü, amerikan servis ve bir vazoya ihtiyaç duymanız mümkündür. Özellikle vazo içerisine kokina çiçeği koyabilirsiniz. Yeni yıl denilince akıllara ilk olarak kokina çiçeği gelir. Oldukça hoş bir görüntüye sahip olmakla beraber yeni yıl sofralarınıza renk katar. Dilerseniz misafirlerinize hediye etmek üzere buketler yapabilirsiniz. Onları güzel bir kağıda sararak sevdiklerinize hediye edebilir ve onları sevdiğinizi küçük bir jest ile gösterebilirsiniz. 

Bununla beraber kırmızı yada yeşil bir masa örtüsü tercihinde bulunabilirsiniz. Dilerseniz kırmızı masa örtüsü ve yeşil peçete tercih edebilirsiniz. Bu şekilde oldukça uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz. Mum tercihinde de yine kırmızı ve yeşil renk tonlarından yardım alabilirsiniz.

Eğlenceli Yeni Yıl Aktiviteleri 

Yeni yıl aktiviteleri oldukça çeşitlilik gösterdiği için size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Özellikle birbirinden farklı oyun seçenekleri arasından seçim yaparak yeni yıl akşamınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Tabu, monopoly, okey, kızma birader, tombala ve daha pek çok farklı oyun seçeneği bulunur. Yeni yıl karşılarken evde en çok oynanan oyunlar arasında ise tombala yer alır. En az iki kişi ile oynanan bir oyun olduğu için tercih edilir. Kişi sayısının fazla olması halinde oldukça eğlenceli bir hal alır. Oyun süresinin daha uzun sürdüğünü söylemek mümkündür.

Bununla beraber sevdiklerinizle beraber tabu oynamayı da tercih edebilirsiniz. Tabu, oldukça keyifli oyunlar arasında yer alır. Özellikle sizi iyi tanıyan kişilerle birlikte oynadığınızda daha da keyifli hale geldiğini söylemek mümkündür. Takım halinde oynamak ile beraber anlatmanız gereken bir kelime bulunur. Yasaklı kelimeleri söylemeden seçtiğiniz kelimeyi anlatmanız gerekir. Oldukça zorlu bir süreç olmakla birlikte sizi iyi tanıyan kişilerle daha iyi bir performans elde edebilirsiniz. 

Takımınızdaki kişinin sizi iyi tanıması halinde oyunu kazanabilirsiniz. Bununla beraber dört kişilik bir arkadaş grubu iseniz tercihinizi okeyden yana kullanabilirsiniz. Okey son derece keyifli bir oyun olmakla beraber uzun da sürer. Tüm gece okey oynayabilir ve eğlenceli anlar geçirebilirsiniz. Yanınıza sevdiğiniz atıştırmalıkları alabilir ve anın tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz vampir köylü oyununu da oynayabilirsiniz. 

Özellikle kalabalık arkadaş grubu ile oynanabilecek harika bir oyundur. İki adet vampir ve köylüler bulunur. Kimse birbirinin ne olduğunu bilmez ve iki vampiri bulmaya çalışır. Çeşitli sorular sorarak vampirin kim olduğunu öğrenmeniz gerekir. Bu şekilde birkaç kişiyi öldürerek vampiri bulabilirsiniz. Fakat öldürdüğünüz kişilerin köylü olması halinde vampirler kazanabilir. Bu bakımdan oldukça dikkatli bir şekilde ilerlemeniz gerekir. Pek çok farklı oyun seçeneği arasından istediğinizi seçebilir ve gecenizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Yeni Yıl Ruhunu Evinize Taşımak İçin Dekorasyon Fikirleri 

Aralık ayının girmesi ile birlikte yeni yıl temalı dekorasyon ürünleri satışa sunulur. Sizler de evinizde oturma odası ve evinizin diğer odaları için yeni yıl temalı dekoratif parçalar alabilirsiniz. Mum, çeşitli figürlerde biblolar, yeni yıl temalı TV battaniyesi ve benzeri pek çok farklı dekoratif parça arasından seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz bu aksesuarların yanına kırmızı şamdan mumu da ekleyebilirsiniz. Aldığınız bu dekoratif aksesuarlardan bazılarının orta sehpa üzerine yerleştirebilirsiniz. 

Kar küresi şeklindeki aksesuarlar ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Evin her odasında yeni yıl ruhuna uygun dekoratif parçalar kullanabilirsiniz. Özellikle yeni yıla sevdiklerinizle birlikte evde girecekseniz evin dekorasyonunu bu şekilde yapabilirsiniz. Kırmızı, yeşil ve beyaz renkli balonlar da satın alabilirsiniz. 

Yeni yıl ruhunu evinize taşımak üzere satın almak istediğiniz pek çok farklı dekoratif parçayı Evidea’da bulabilir ve uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.