Başucu lambası; yatak odanızın dekorasyonu için oldukça güzel bir görüntü veren aksesuarlardır. Tarzınıza göre uygun bir başucu lambası alıp, evinizi şık gösterebilirsiniz. Birbirinden farklı başucu lambası modelleri uyuduğunuz, vakit geçirdiğiniz odanın havasını değiştirmek için birebirdir. Başucu lambaları boyutlarına göre değişiklik gösterir. Örneğin; yatağınız çok büyükse ya da yatak odanız çok geniş ise küçük ya da büyük dilediğiniz boyutta bir başucu lambası alabilirsiniz.

Tasarımları oldukça çeşitli olan bu lambaların üç ayaklı olanları da mevcuttur. Üç ayaklı olması yatak odanıza farklı bir hava katar. Tabii şıklığın yanında aydınlatmasının da önemi büyüktür. Yanlış bir abajur veya ampul, yatak odanızın ambiyansını bozabilir ve sizin de gün içindeki davranışlarınızı etkileyebilir. Bu yüzden doğru bir seçim yapmak önemlidir. Doğru bir yatak başucu lambası odanızı daha ferah ve canlı gösterebilir. Aynı zamanda yatak odanızın olduğundan daha geniş durmasına da yardımcı olabilir. Ayrıca iyi bir başucu lambası seçimi; göz sağlığınız ve gün içerisindeki psikolojinizin iyi olmasına yardımcı olarak, konforlu bir vakit geçirmenizi sağlar. Başucu lambası alanınızda bir yeri işgal etmeyerek, odanızın daha dekoratif durmasını mümkün kılar. İhtiyaç duyduğunuz an da kolay bir şekilde direkt yakarak, keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Siz de hem yatak odanızın ambiyansını değiştirmek adına hem de size iyi gelmesi adına bir başucu lambası bakıyorsanız Evidea’ya bakabilirsiniz. 

Pilli Başucu Lambası

Başucu lambaları; özellikle yatmadan önce kitap okumak, küçük çalışmalar yapmak ya da uyumadan önce yaptığınız rutin etkinliklerinizi yapmak için birebirdir. Başucu lambaları çalışma türlerine göre de değişiklik gösterir. Bu türlerden biri olan pilli başucu lambası sadece yatak odası için değil, diğer odalarınıza taşımak için de önemli bir işlev görür. Örneğin televizyon izlemek istediğiniz de salonunuzun büyük aydınlatmasını yakmadan, yatak odası başucu lambanızı rahatlıkla salonunuza götürebilirsiniz. 

Kablolu olmadığı için kolay bir kullanıma sahiptir ve bu yüzden dilediğini alanda kullanabilme şansı yakalayabilirsiniz. Kablolu başucu lambalarından hiçbir farkı olmayan bu model; evinizde farklı bir ambiyans yaratmanızı sağlar ve hareketli bir görünümü mümkün kılar. Ayıca pilli başucu lambalarının başı değiştirilebilir özelliğe sahiptir. Bu açıdan farklı başlıklar alarak sürekli odanızı yenileyebilirsiniz. Bu da sizin için monoton bir yaşam alanında sıyrılmanızı sağlayarak, keyifli dakikalar geçirmenizi sağlar.

Pilli başucu lambası modelleri oldukça çeşitli olduğu için zevkinize göre birini seçebilirsiniz. Örneğin; yatak odanıza nostaljik bir hava katmak istiyorsanız koni şeklinde ya da üçgen şeklinde bir modeli tercih edebilirsiniz. Modern başucu lambası da oldukça fazla kullanılan bir üründür. Bunun için ise silindir veya dairesel tasarımlı abajurları seçebilirsiniz. Böylelikle modern bir görüntü vererek, yatak odanızın tadını çıkarabilirsiniz. 

Pille çalışan başucu lambaları daha rahat bir şekilde hareket ettiği için yatağınızda kitap okuduğunuz vakitler de ya da başka bir iş ile uğraştığınızda kolay bir şekilde hareket ettirebilirsiniz. Bu lamba türleri yatak odanıza hafif bir ışık yayarak; huzurlu bir ortamı mümkün kılar. Ayrıca başucu lambası gece lambası olarak da büyük işlev görür. Hoş bir ışık vermek ile beraber, gece tuvalet ihtiyacınız olduğunda uyku sersemi ile bir yere çarpmanızı engelleyerek etrafı direkt görmenize yardımcı olur. Ayrıca pilli modeller elektrikten tasarruf etmenizi de sağlar. Bu açıdan da işlevselliği büyük bir üründür. Siz de yatak odanızda hem tasarruf etmek hem de huzurlu ve keyifli dakikalar geçirmek istiyorsanız Evidea’dan kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Led Başucu Lambası 

Başucu modellerinden birisi olan LED başucu lambası hem kullanım kolaylığı ve tasarrufu açısından hem de şıklığı açısından oldukça fazla tercih edilen bir modeldir. Led olmasından dolayı maksimum seviyede ışık vermesi size büyük bir avantaj sağlar. Ayrıca bu model uzun yıllar sağlam bir şekilde kullanmanız açısından da avantajlıdır. Suya dayanıklı olması ile de ön plana çıkan LED lambaya hata ile suyunuzu veya başka bir içeceğinizi döktüğünüzde herhangi bir zarar gelmez. Bu açıdan rahatlıkla yatak odanızda tercih edebileceğiniz bir modeldir.  Yatak odanıza modern bir hava katmak ile beraber kablosuz olması ile büyük bir kolaylık sağlar. Bu da taşınabilir olduğunun bir göstergesidir. LED başucu lambaları; ayaklı, ahşap, metal gibi farklı tasarımlara sahiptir. Böylelikle size seçme fırsatı vererek, yatak odanızı dilediğiniz gibi yapmanıza olanak verir. LED lambalar şarjlı sistem ile çalışır. Şarjı bittiğinde kolay bir şekilde prize takarak şarj edebilirsiniz. Yine aynı şekilde bu model de gece lambası görevi görür ve oldukça büyük bir tasarruf sağlar. 

Hiçbir bakıma ihtiyaç duymadıkları gibi ağır metalleri de bünyesinde barındırmazlar. Aynı zamanda ışık sistemi doğal bir ışık olduğu için de göz sağlığınıza herhangi bir zararı olmaz. Her yerden ışık verme kapasitesine sahip olmasıyla beraber, tek bir yönü aydınlatmadan tüm odaya hafif ışık verebilir.  Fiyat açısından da uygun fiyatlı kategoriler arasındadır. Bu abajurun farklı renkleri de vardır. Dilediğiniz bir renkte kalarak gecenize hafif bir ışıkla aydınlatabilirsiniz. Minimum sıcaklık ile ışık kirliliğini önleyebilir. Hatta ısıları neredeyse yok denebilir. Bu açıdan güvenilir olup, dekoratif anlamda da yatak odanıza şık bir hava katabilir. Siz de böylesine rahat kullanımlı bir model arıyorsanız hemen Evidea’ya göz atabilirsiniz. 

Başucu Okuma Lambası 

Yatak odanızın dekorasyonunda kullanabileceğinizin bir lamba türü olan başucu okuma lambası; gece yatakta kitap okumayı sevenler için birebirdir. Kitap okurken; tamamen sessiz bir ortamın yanında kitabınızı görebilmeniz için de bir ışık gereklidir. Bu ışığın göz yormaması ve kitap sayfalarını net bir şekilde göstermesi, kitabınızı anlayarak ve rahat bir şekilde okumanız için avantajdır. Aynı zamanda bu durum yatmadan önce günün yorgunluğunu atmak adına kaliteli ve konforlu bir vakit geçirmenizi sağlar. 

Bu lamba modelini dilerseniz duvara monte başucu lambası olarak kullanabilirsiniz. Böylece yatak odanız yer kaplamaz ve daha ferah bir odada kitap okuyabilirsiniz. Bu modeli sadece kitap okumak için değil; ders çalışmak için de kullanabilirsiniz. Böylelikle rahat bir şekilde yatağınızda ders çalışabilir, aynı zamanda fazla ışıktan da tasarruf edebilirsiniz. Başucu lambalarının birden çok tasarımı ve rengi olduğu için dilediğiniz bir modeli eşyalarınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Bu konuda oldukça özgürsünüz. Son zamanlarda trend olan dokunmatik başucu lambası da kullanımı ve verdiği ambiyansı açısından da tercih edilir. Bu model ile lambanıza zarif bir dokunuş gerçekleştirebilirsiniz. Teknoloji ilerledikçe lambalar da kendisini geliştirir. Bu ilerlemenin bir sonucu olan akıllı başucu lambası ile konforunuzu ikiye katlayabilirsiniz.

Klasik tasarımların dışında kendine özgü bir dizaynı olan bu modeli dilediğiniz kademe de kullanabilirsiniz. Gece lambası rolü ile de gecenize eşlik edebilir. Hafif ışık vermesinden dolayı uykunuzu bölmez ve rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olabilir. Bunların haricinde odanızda fazla dikkat çekici bir model olan sarkıt başucu lambası da dekorasyonunuza ayrı bir hava katar. Sade ve şık görünümü ile dikkat çekmeyi başarır. Sizde başucu lambası abajur modellerine ya da diğer lamba modellerine bakıyorsanız hemen Evidea’dan ulaşabilirsiniz.