Odanıza yeni bir hava katmak için bazı zamanlar yatak odanızı yeniden dekore etmek isteyebilirsiniz. Bunun için büyük radikal değişimlere gitmenize gerek yok. Yatak odanızı yeni bir görünüme getirmenin en pratik yolu, aslında odanızın merkezinde bulunan yatağınızın görünümünü değiştirmekten geçiyor.

Hızlı ve kolay bir şekilde güzel ve uyumlu bir yatak odası kurmak için yeni nevresim takımları, fazladan birkaç yastık ve farklı tasarımlara sahip koltuk örtüleri veya yatak örtüleri işinize fazlasıyla yarayacaktır. Yatağınızı yeniden dekore ederken dikkat edilmesi gereken önemli detayları gelin beraber inceleyelim.

Bu video içeriğine Evidea Youtube kanalından da ulaşabilirsiniz.

Yatağınız için aldığınız nevresimlerin, yatak örtülerinin, kırlentlerin ve yastıkların birbirleriyle kombin edilebilir olması, göze hoş gelen bir görüntü oluşturmak için oldukça önemlidir. Birbiriyle uyumlu ürünlere karar verdikten sonra farklı boyutlarda yastıklar veya kırlentler ile yatağınızı daha zengin bir görümüne büründürebilirsiniz. Bununla birlikte yatak örtüleriyle odanıza sıcaklık ve rahatlık katabilirsiniz. Ayrıca yatak örtülerini mevsime göre değiştirebilir, canınız istediğinde yeni bir desen veya renk seçerek odanızın görünümünü de bir anda değiştirebilirsiniz.

Özellikle açık renklerin seçimi, hem ferah bir görünüme hem de odanın diğer unsurlarıyla daha kolay uyum sağlanmasına vesile olur. Beyaz kare yastıkların önünde farklı renk ve daha küçük yastık çeşitlerini konumlandırıp bu renkle uyumlu bir desende nevresim tercih edebilir, yorganın üzerine farklı katlama stillerinde yatak örtünüzü yerleştirebilirsiniz.

Her şey hazırsa sıra ürünleri doğru bir şekilde yatağınızda konumlandırmaya geldi. Yatağınızın en başına hem yatağınızı boyutlandırması hem de daha dikkat çekici bir konuma getirmesi için büyük ebatlardaki beyaz kare yastıklarınızı yerleştirebilirsiniz. Ardından farklı renkteki nispeten daha küçük diğer yastık ve kırlentlerinizi boylarına göre sırasıyla, kullandığınız yastık renkleriyle uyumlu desendeki nevresimlerinizin üzerine sıralayabilirsiniz. Soğuk gecelerde üşümenize engel olarak konforlu bir gece geçirmenize yardımcı olan yatak örtülerini de yorganınızın üzerine farklı katlama stillerinde konumlandırarak şık görüntüler elde edip odanızın yeni görünümünün keyfini çıkarabilirsiniz.

İşte size ilham verebilecek farklı yatak düzenleme önerisi:

  • Beyaz ağırlıklı yatağınızda çizgili yastıkları kullanabilirsiniz.
  • Yatak örtünüzü dekoratif yastık veya kırlentlerinizdeki renklerden en az biriyle uyumlu seçmeniz de yatağınızı tamamlayacak bir yöntemdir.
  • Yorganı yatağın üzerine tamamen sermek yerine dışa doğru bir veya iki kat kıvırırsanız, nevresiminiz desenini gösterecektir.
  • Bir başka yöntem olarak da yatağınızda birden fazla farklı desende kırlent veya yastık kullanın. Farklı desenlerin birlikte kullanımı da son zamanların trendlerinden.
  • Yatağın üzerinden kıvrımlı şekilde salınmış battaniye görünümü de favorileriniz arasına girebilir.
  • Örgü battaniye ile ise çizgili nevresim takımını kombin yapabilirsiniz.