Yaz mevsiminin başlaması tatil severlerin heyecan duymasına yol açabilir. Tatil sezonunun açılması ile birlikte bireyler ilk olarak valiz hazırlama derdine düşerler. Öncelikle valiziniz yoksa bir adet ihtiyacınızı karşılayabilecek bir ürün satın alabilirsiniz. Pek çok farklı boyutta valiz seçenekleri mevcut olduğu için ihtiyacınız dahilinde bir tercih yapmanız mümkündür.

Valize karar verdikten sonra artık yanınızda götüreceğiniz eşyalara karar verebilirsiniz. Genel olarak bireyler tatile giderken yanlarında her türlü eşyayı götürmek isterler. Günlük hayat içerisinde kullanmadıkları ürünleri dahi ihtiyaç listesi içerisinde ele alabilirler. Bu bakımdan daha mantıklı bir valiz hazırlamanız adına bu yazıyı dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz. 

Her türlü ihtiyacınız göz önünde bulundurularak bazı püf noktalar ile birlikte hoşunuza gidebilecek bir yazıdır. Bu yüzden valiz hazırlarken bu yazıyı baz alabilirsiniz. Öncelikli olarak yanınızda ne kadar eşya taşıdığınızdan çok valizi nasıl yerleştirdiğiniz önemlidir. Yanınızda götürmek istediğiniz eşyaları valiz içerisine dağınık bir şekilde yerleştirmeniz halinde tüm eşyalarınızı sığdıramayabilirsiniz. Bu bakımdan valiz organizasyonu son derece önemlidir. 

Dilerseniz organizer hurçlar ile valiz yönetimini daha iyi yapabilirsiniz. Birkaç parçadan oluşan bu hurçların içerisine, farklı kategorilerde yer alan eşyalarınızı yerleştirebilir ve valiz içerisine o şekilde koyabilirsiniz. Bu şekilde valiz içerisine daha fazla eşya yerleştirmeniz mümkündür. Bu noktada gereken eşyalar listesi yapmanız da oldukça önemlidir. 

Tatilde gerekli olan eşyalar arasında iç çamaşırı, güneş koruyucuları, diş fırçası ve macunu, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, elektronik cihazlar ve plaj malzemeleri yer alır. Bu gibi eşyaları öncelikli olarak yerleştirerek unutma ihtimalini düşük seviyeye indirebilirsiniz. Bununla birlikte seyahat ederken sağlık önlemlerini de göz önünde bulundurmayı ihmal etmemeniz gerekir. Özellikle çocuğunuz ile seyahat ediyorsanız yanınıza bir ilk yardım çantası alabilirsiniz. 

Valiz Paketleme Taktikleri 

Yaz valizi hazırlığı son derece önem verilen durumlardan bir tanesidir. Özellikle yılın bazı dönemleri tatile çıkıldığını düşünecek olursanız, tüm eşyalarınızı yanınıza almak isteyebilirsiniz. Fakat toplu taşıma araçları ile gidecekseniz valizinizi doğru bir şekilde hazırlamanız son derece önemlidir. Öncelikle tek bir valiz içerisine tüm eşyalarınızı sığdırmanız gerekir.

Özellikle tek başınıza gidecekseniz fazladan eşyaları elinizde taşımanız oldukça zorlayıcı olabilir. Bu bakımdan büyük bir valiz tercihinde bulunabilirsiniz. Bu noktada ihtiyacınız olan hafif paketleme taktikleri hakkında bilgi sahibi olmanızdır. Valiz yönetimini doğru yapmanız halinde oldukça fazla eşyayı valiz içerisine sığdırabilirsiniz. Özellikle yazlık kıyafetler, hafif ve ince bir yapıda olduğundan dolayı pek fazla yer kaplamaz. 

Doğru katlama tekniği ile daha da küçük bir alan kaplamalarını sağlayabilirsiniz. Bu bakımdan tişört, elbise ve pantolonları rulo şeklinde valize koymayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde daha az yer kaplamak ile birlikte, tüm kıyafetlerinizi görmeniz noktasında yardımcı olma eğilimindedir. Özellikle valiz içerisinde tüm eşyalarınızı rahat bir şekilde görmek istiyorsanız bu tekniği kullanabilirsiniz. Bununla birlikte saklama kutuları içerisinde de muhafaza edebilirsiniz. 

Tüm kıyafetlerinizi ve kişisel bakım ürünlerinizi saklama kutuları içerisinde valize koymanız halinde, daha az yer kaplaması mümkündür. Aynı zamanda ayakkabılarınızı da hurçlar içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Bu şekilde valiz içerisine ayakkabılarınızı ve terliklerinizi rahatlıkla koyabilirsiniz. Pratik öneriler arasında ayakkabı içerisine, orada kullanacağınız çorapları yerleştirmek de yer alır. Bu şekilde ayakkabı içerisinde yer alan boşluğu doldurabilir ve yer tasarrufu yapabilirsiniz. 

Tatile Götürülmesi Gereken Kozmetik ve Bakım Ürünleri 

Valiz hazırlarken her ne kadar önceliğiniz kıyafetler olsa da tatil kozmetik ve bakım ürünleri bir o kadar önemlidir. Tatil süreci boyunca cildiniz oldukça fazla yorulur. Özellikle güneşe normalden daha fazla maruz kalacağınız hesap edildiğinde, güneşten koruyucu ürünlerin valizinizde mutlaka yer etmesi gerekir. Bu noktada iyi bir güneş kremi almanız önemlidir. 50 faktör güneş kremleri her zaman kurtarıcıdır. Cildinizi güneşten ne kadar korursanız, leke problemini o kadar ortadan kaldırabilirsiniz. 

Genel itibarıyla güneşe fazla maruz kalmanız halinde, cildinizde güneş lekeleri olabilir. Bu bakımdan başta yüz ve boyun bölgeniz olmak üzere vücudunuzun her bölümünü iyi bir şekilde güneşten korumanız gerekir. Özellikle cildiniz lekelenmeye müsait ise güneş kremi haricinde bazı aksesuarlardan da yararlanabilirsiniz. Bu bakımdan şapkalar yüzünüzü güneşten korumak için birebirdir. Şapkaları seyahat aksesuarları içerisinde ele alabilirsiniz. 

Bununla birlikte vücudunuzu bronzlaştırmak da isteyebilirsiniz. Bu yüzden de valizinize bronzlaştırıcı ürünler ekleyebilirsiniz. Öncelikle güneş kremi sürerek üzerine bronzlaştırıcı ürünler sürmeniz önerilir. Bu şekilde hem güneşin zararlı ışınlarından korunabilir hem de sağlıklı bir şekilde bronz olabilirsiniz. Bununla birlikte her ne kadar tatil amaçlı gidilse de akşamları dışarıya çıkmanız mümkündür. Bu bakımdan da yanınıza makyaj malzemeleri almanız yerinde olur. 

Akşam arkadaşlarınızla veya ailenizle birlikte kahve içmeye çıkarken güzel bir makyaj yapabilir ve hoş fotoğraflar çekinerek anılar biriktirebilirsiniz. Bu noktada yanınıza az makyaj malzemeleri alabilirsiniz. Gün içerisinde güneşe maruz kaldığınızdan dolayı cildiniz birkaç ten koyulaşacağı ve kızaracağı için yanınıza allık ve bronzer almanıza gerek kalmaz. Bu bakımdan BB krem, far ve rimel almanız yeterli olur. 

Plajın Gözdesi Olmak için Yanınıza Almanız Gerekenler 

Tatile giderken genellikle tüm yılın yorgunluğunu atmayı planlayabilirsiniz. Fakat tatilde de şıklığınızdan ödün vermek istemezseniz, yanınıza alabileceğiniz bazı ürünleri söylemekte fayda var. Özellikle yanınıza en az iki adet mayo veya bikini almakla başlayabilirsiniz. Tarzınıza uygun olan bir ürün satın alarak plajda tüm gözleri üzerinize çekmeniz mümkündür. Fakat yanınıza en az iki adet ürün almanız önemlidir. Bu sayede birinin kirlenmesi halinde diğerini kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Bununla birlikte deniz ve plaj malzemeleri içerisinde pek çok farklı ürün yer alır. Plaj havlusu bunlardan bir tanesidir. Yanınıza sevdiğiniz bir plaj havlusu alabilir ve plajda tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bu noktada hafif ve küçük boyutlarda olan havlulara yönelmeniz önemlidir. Valizinize sığabilecek ve ağırlık yapmayacak bir ürün olması gerekir. Bununla birlikte yüzme bilmiyorsanız simit ve kolluk gibi ürünleri valizinize ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda eğlence amaçlı da bazı şişme ürünler bulunur. 

Pek çok farklı şekilde karşınıza çıkabilecek olan bu ürünler, tatilin tadını çıkarmak için birebirdir. Dilerseniz yanınıza tatil okumaları ve eğlence ürünlerini de alabilirsiniz. Gerek ev ortamında gerekse plajda kullanabileceğiniz bu ürünler içerisinde pek çok farklı seçenek yer alır. Özellikle sahil kenarında fazla vakit geçiriyorsanız, yanınıza kitap veya dergi alabilirsiniz. Güneşlenirken okuyabilir ve keyifli anlar geçirebilirsiniz. Valizinize çok amaçlı kıyafetler de eklemeniz mümkündür. 

Özellikle bikini giyiyorsanız denizden çıktıktan sonra giymek üzere pareo tarzı kıyafetler almanızda fayda var. Bu şekilde kendinizi daha rahat hissedebilir ve tüm gün sahil kenarında vakit geçirebilirsiniz. Bu bakımdan dilerseniz yakınlarda bulunan bir kafeye giderek kahve dahi içebilirsiniz. Üzerinizdeki bikininin kuruması halinde üzerinize pareo giyerek, tüm gün sahil kenarında bulunan eğlence alanlarında vakit geçirmeniz mümkündür. Bu sayede ekstra olarak yanınıza kıyafet götürmenize gerek kalmaz. 

Valizinizi hazırlarken ihtiyacınız olabilecek pek çok farklı ürün bulunduğundan dolayı bir kağıda ihtiyacınız olan malzemeleri yazabilir ve valiz hazırlarken hızlı ve pratik olabilirsiniz. İhtiyacınız olabilecek tüm malzemeleri Evidea bünyesinde bulabilir ve kolaylıkla satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.