Şubat Ayında Gidilecek En İyi Yerler

Şubat, oldukça soğuk aylardan bir tanesidir. Şubattan baharın gelişiyle havaların biraz daha ısındığını görebilirsiniz. Bu bakımdan kış tatili yapmak isteyenler için şubatın son ay olduğunu söylemek mümkündür. 

Dilerseniz aileniz ile beraber güzel bir kış tatili geçirebilirsiniz. Kayak ve benzeri sporları yapmak için kayak merkezlerine gidebilirsiniz. Dünya genelinde pek çok farklı kayak merkezi olmakla beraber ülke genelinde de oldukça başarılı yerlerin olduğunu söylemek mümkündür. Fırsatınız ve zamanınız varsa yurt dışına yoksa eğer ülke genelindeki bir kayak merkezine gidebilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa onların eğlenmesi ve kayak yapmayı öğrenmesi adına her sene gitmeye özen gösterebilirsiniz. 

Popüler olan kayak merkezleri arasında Uludağ yer almaktadır. Yıl içerisinde oldukça fazla ziyaretçiyi ağırlayan bu yer kalabalık olması ile bilinir. Bu bakımdan erken rezervasyon yapmanız gerekebilir. Dilerseniz yaşadığınız şehre yakın olan bir kayak merkezini de tercih edebilirsiniz. Bolu, Erzurum, Kocaeli, Kayseri ve Kastamonu olmak üzere pek çok farklı kayak merkezi bulunur. Hatta Denizli’nin Tavas ilçesinde dahi bir kayak merkezi olduğunu söylemek gerekir. Ege Bölgesi’nde yaşıyorsanız iki günlüğüne dahi kayak yapmaya gidebilirsiniz.

Şubat ayında gidilecek en i̇yi yerler arasında Antalya’da yer alır. Özellikle kış aylarının soğuk geçtiği bir yerde yaşıyorsanız Antalya’ya gidebilirsiniz. Tarihi yerleri gezmek isterseniz hava şartlarının oldukça uygunluk gösterdiğini söylemek mümkündür. Hem deniz görmek hem de tarihi bir yer gezmek isterseniz, Side Antik Kenti’ne gidebilirsiniz. Büyüleyici bir ambiyansa sahip olan bu yer oldukça büyük bir alana sahiptir. Bu bakımdan tüm gününüzü ayırmanız gerekir. Tarihi mekanları gezerken alışveriş yapabilir ve deniz kenarı bir kafede yemeğinizi yiyebilirsiniz. 

Türkiye’de Şubat Ayında Gezilecek Yerler

Türkiye’de şubat ayında gezilecek yerler oldukça fazladır. Hem sıcak hem de soğuk yerler vardır. Bu bakımdan her kesimden bireye hitap eden bir gezi rehberi bulunur. Özellikle kar görmek isterseniz oldukça fazla mekan olduğunu söylemek mümkündür. 

Kayak merkezi haricinde bir yere gitmek isterseniz öncelikle Kapadokya’yı ziyaret edebilirsiniz. Tarihi bir güzelliği olan bu şehir gören herkesi büyüler. Şehir oldukça küçük olmasına rağmen yapılacak etkinlik sayısı bir hayli fazladır. Tam olarak turist mekanı olduğunu söylemek mümkündür. Kapadokya seyahatinizi oldukça iyi planlamanız gerekir. Özellikle birkaç günlüğüne gidecekseniz günün her saatine farklı bir plan ayarlamanız gerekebilir. Gezilecek yer sayısı bir hayli fazla olduğu için planlı hareket etmek son derece önemlidir. 

Şehrin dört bir yanından görebileceğiniz balonlar eşliğinde kahvenizi yudumlayabilir ve anın tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle şubat ayı Kapadokya için kar yağma zamanları arasında yer alır. Bu bakımdan eşsiz manzaralara hazır olmanız gerekir. 

Stresten uzak ve tüm yılın yorgunluğunu atabileceğiniz bir yer arayışındaysanız tercihinizi Abant yönünde kullanabilirsiniz. Eşsiz manzarası ile ön plana çıkan şehir sessiz ve huzur dolu bir tatil geçirmek için oldukça mantıklı bir tercihtir. Özellikle gölün kenarında yer alan otelleri tercih ederek doğa ile iç içe olabilirsiniz. Oteller genellikle bungalov görünümüne sahiptir. Bu bakımdan doğanın içinde bir tatil yapmak isteyenler için oldukça uygunluk gösterir. 

Türkiye’nin Amsterdamı olarak bilinen Eskişehir de şubat ayında ziyaret edilmek üzere birebirdir. Karla kaplı şehri gezmek son derece keyif vericidir. Kanal boyu yürüyüş yaparak ve lezzetli yemekler yiyerek güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Balmumu Heykel Müzesi, Odunpazarı, Haller Gençlik Merkezi ve Porsuk Çayı gibi gidebileceğiniz pek çok farklı yer bulunur. Şubat ayınızı daha renkli ve eğlenceli bir hale getirmek için tercihinizi Eskişehir yönünde kullanabilirsiniz. 

Şubat ayında gezilecek yerler arasında Rize de yer alır. Şubat ayında her yeri karla kaplı olan bu şehir kesinlikle görülmeye değer. Yaylalara çıkma noktasında zorluk çekseniz de sonuca değer bir yol olduğuna karar verebilirsiniz. Zorlu bir yol sonrası büyüleyici bir manzarada çay içmek tüm o yorgunluğu üzerinizden atmanıza olanak sunar. Sobadan çıkan seslerle beraber sevdiklerinizle hoş sohbetler edebileceğiniz ve güzel anılar biriktirebileceğiniz bir tatil rotasıdır. 

Şubat Ayında Gidilecek Ülkeler 

Şubat ayında tatiliniz fazla ise yurt dışına çıkmayı tercih edebilirsiniz. Böylece macera dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Yeni yerler gezmek oldukça keyif verici olmakla beraber özellikle yurt dışında yeni yerler gezmek daha da eğlenceli ve macera doludur. Yeni insanlarla tanışabileceğiniz ve hiç bilmediğiniz sokaklarda kendinizi kaybetmiş bir şekilde gezebileceğiniz bir tatil haline gelir. Bu noktada sıcak mı yoksa soğuk bir ülkeye gitmek istediğinize karar vermeniz gerekir. Özellikle karlı ve soğuk bir şubat ayında sıcak bir ülkeye kaçmak isteyebilirsiniz.

Şubat ayında gidilecek sıcak ülkeler oldukça fazladır. Dilerseniz popüler olan ülkeler gidebilirsiniz. Sıcak ülke denildiği zaman akıllara ilk gelen yerlerden biride Maldivlerdir. Uzun bir yolculuk olsa da büyüleyici manzarayı gördüğünüz anda tüm yorgunluğunuzun gittiğini söylemek mümkündür. Neredeyse okyanusun içerisinde yer alan otellerde konaklayabilir ve eşsiz manzaralara şahit olabilirsiniz. Bazı otellerin teras kısmında cam zemin yer alır. Böylece ayaklarınızın altından geçen köpekbalıklarını görebilir ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Dilerseniz tercihinizi son yılların en popüler tatil rotaları arasında yer alan Dubai yönünde kullanabilirsiniz. Lüks şehir hayatı ile tanınan bu şehirde pek çok farklı aktivite yapabilirsiniz. Öncelikle güzel bir otel seçimi yapmakla başlayabilirsiniz. Bu şehirde denize girebilir, çöl turu yapabilir ve lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Tüm deneyimleri yaşayabileceğiniz bir şehir olduğu için turistler tarafından oldukça büyük bir ilgiye sahiptir. Dilerseniz sadece alışveriş için dahi tercih edebilirsiniz. 

Farklı bir deneyim yaşamak isterseniz Fiji Adalarına gidebilirsiniz. Özellikle huzurlu ve sessizliğin hakim olduğu bir tatil yapmak isteyenler için birebirdir. 322 adadan oluşan bu ülkedeki adaların 215’i ıssızdır. Berrak suyu, ucu bucağı olmayan kumsalları, palmiye ağaçları arasında yer alan konaklama alanları ile oldukça beğeni toplayan bir tatil yeridir. 

Şubat ayında gidilecek ülkeler arasında Amsterdam da yer alır. Oldukça soğuk olmasına rağmen eğlenceli vakit geçirmek için birebirdir. Mimari güzelliği, tarihi dokusu ve muhteşem gece hayatı ile eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz. 

Şubat Ayında Yıldönümü İçin Gidilecek Yerler 

Şubat ayı sevgililer gününü de içerisinde barındırır. Bu bakımdan yılın en önemli aylarından bir tanesidir. İnsanlar sevdiklerine güzel hediyeler alarak tatil planlaması yapar. Özellikle yıldönümünüz ise güzel bir tatil planı yapmanız gerekebilir. Dilerseniz yıldönümü için gidilecek yerler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu noktada romantik ülkelere seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz. Romantizm denildiği zaman akıllara ilk olarak Paris gelir. 

Paris, aşıklar şehri olarak bilinir. Bu bakımdan yıldönümü için bir hediye almak yerine sevgilinizi Paris için uçak bileti alabilirsiniz. Birlikte güzel anılar biriktirebilir ve hayatınızın en etkileyici anlarını yaşayabilirsiniz.  Romantik şehirlerden bir diğeri ise Venedik olarak bilinir. Kanalları, gondolları ve muhteşem mimarisi ile günlerinizin nasıl geçtiğini dahi bilemeyebilirsiniz. Özellikle gün batımında gondola binebilir ve güzel manzaralara şahit olabilirsiniz. 

Türkiye genelinde de gidebileceğiniz pek çok farklı lokasyon bulunur. Özellikle sevgilinizle birlikte İstanbul’da yer alan Pierre Loti Tepesi’ne gidebilirsiniz. Güzel bir çay bahçesinde oturabilir ve gün batımı eşliğinde hoş anlar geçirebilirsiniz. Hem ülke genelinde hem de yurt dışında pek çok farklı yer bulunur. Zaman ve bütçe doğrultusunda seçimler yapabilir ve sevdiklerinizle birlikte unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.