Mevsim değişiklikleri ile birlikte, ev dekorasyonunu değiştirme perileri de gelir. Bireyler, mevsime uygun olan ve ruh hallerine uyacak eşyaları almak ister. Özellikle yaz başlangıcında renkli ve canlı dekorasyon ürünlerini tercih ederken, yaz bitiminde daha koyu renk ve sade tasarımlara sahip olan ürünleri tercih ederler. Dilerseniz siz de mevsime uygun olacak şekilde evinizi dekore edebilirsiniz.

Eylül ayının bitimi ile beraber havaların biraz daha soğuduğunu ve yaprakların döküldüğünü görmeye başlayabilirsiniz. Özellikle doğadan ilham alarak evinizi dekore etmeyi deneyebilirsiniz. Sonbahar aylarında doğada binbir çeşit renk seçeneklerini görebilirsiniz. Bu bakımdan evinizi dekore ederken doğanın renklerinden yola çıkmak en mantıklı yoldur. Bu noktada dekorasyona evin neresinden başlayacağınıza karar vermeniz gerekir. 

Dilerseniz öncelikle mutfağı dekore etmekle başlayabilirsiniz. Genellikle mutfakta az eşya bulunur. Bu sayede istediğinize uygun olacak şekilde dekore edebilirsiniz. Bugünlerde mutfak fayanslarını ve tezgahı yenilemek oldukça popüler durumlardan bir tanesidir. Siz de mutfağınızdaki fayans ve tezgah görünümünden hoşlanmıyorsanız öncelikli olarak o alanı değiştirmekle başlayabilirsiniz. 

Mutfağa girince göze çarpan ilk şey fayans ve tezgah olduğu için onları değiştirmeniz halinde oldukça büyük bir değişiklik yapmış sayabilirsiniz. Bu noktada pratik tüyolar işinize yarayabilir. Fayans ve tezgah yenilemesi denildiğinde aklınıza ilk olarak yeni bir fayans ve tezgah satın almak gelmesi mümkündür. Fakat ikisini de dilediğiniz renge boyayarak istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. 

Ayrıca fayans ve tezgah kaplamalarından da yardım alabilirsiniz. Kaplamalar da oldukça pratiklik sunar. Bu noktada tek yapmanız gereken yapışkanlı kağıdı tezgah ve fayans üzerine yapıştırmak olur. Fakat oldukça titiz bir işçilik yapmanız gerekir. Aksi takdirde kabarcıklar meydana gelebilir. Dilerseniz profesyonel bir destek de alabilirsiniz. 

Özellikle ahşap ve parlak koyu yeşil rengine sahip tezgah ve fayans görünümü oldukça popülerdir. Trendleri takip etmek isterseniz siz de ahşap ve parlak koyu yeşil rengini uygulayabilirsiniz. Bu şekilde oldukça farklı boya seçenekleri bulunduğu için dilediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. 

Mutfağı Olduğundan Büyük Göstermek için Dekorasyon Önerileri 

Apartman dairesinde veya küçük bir evde yaşıyorsanız mutfağınızın biraz küçük olması mümkündür. Bu bakımdan olduğundan büyük göstermek için çaba sarf etmek durumunda kalabilirsiniz. Küçük detaylarla mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Özellikle mutfağınızda hakim olan renk tonu oldukça önemlidir. Bu noktada beyaz renk tonları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Beyaz renk, ortamın daha ferah ve geniş görünmesine yardımcı olur. Ayrıca mutfağın bazı yerlerine dekoratif ayna asmayı deneyebilirsiniz. Bununla beraber mutfak organize etme işlemi de oldukça fazla işinize yarayabilir. Etrafta ne kadar az eşya bulunursa alanın o kadar geniş görünmesi mümkündür. Bu bakımdan etrafta pek fazla eşya tutmamaya özen gösterebilirsiniz. 

Özellikle saklama kabı veya hasır kutular alarak ortamda bulunan eşyaları gizleyebilirsiniz. Dilerseniz sonbahar ruhunu mutfağa yansıtarak oldukça modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Sonbahar mutfak düzenlemesi ile mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz. Küçük mutfaklarda kullanmak üzere ahşap renkli duvar raflarından yardım alabilirsiniz. 

Ahşap renkle sonbahar ruhunu yakalayabilir ve mutfağınızı daha geniş bir alana yayılıyor gibi gösterebilirsiniz. Dilerseniz raf üzerinde de az eşya kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu noktada balkabağı görünümüne sahip mumları tercih edebilirsiniz. Ayrıca sonbahar aylarında kafanızı çevirdiğiniz her yerde renk değiştirmiş yapraklar görebilirsiniz. Küçük ahşap bir kase alarak dökülen yaprakları toplayabilir ve bu kase içerisine yerleştirebilirsiniz. Böylece oldukça estetik bir dekoratif parça elde edebilirsiniz. 

Kendi yaptığınız bir parça olduğu için her gördüğünüzde mutlu olabilirsiniz. Bununla beraber mutfakta işlerinizi oldukça fazla kolaylaştıracak parçalardan bir tanesi tekerlekli mutfak adalarıdır. İçerisine dilediğiniz malzemeleri koyabilir ve mutfağın dilediğiniz alanında konumlandırabilirsiniz. Özellikle baharatlık şeklinde kullanabilir ve yemek yaparken yanınızda tutabilirsiniz. Böylece tüm baharatlara kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde pek çok farklı fikir bulunduğu için size kolay gelen bir tanesinden başlayabilirsiniz.  

Sonbahar Ruhunu Mutfağınıza Taşımak için Pratik Tüyolar 

Mutfağınızda sonbahar esintisini yakalamak isterseniz, kahverengi ve tonlarını tercih etmeyi deneyebilirsiniz. Sonbahar aylarının renkleri arasında bej, turuncu, sarı kahverengi ve yeşil yer alır. Pencereden sokağa baktığınızda dahi tüm bu renkleri görebilirsiniz. Bu bakımdan sonbahar aylarında doğanın büründüğü renklerden yola çıkarak mutfağınızı dekore edebilirsiniz. 

Özellikle mutfak masası üzerini dekore etmekle başlayabilirsiniz. Öncelikle masa örtüsünü değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Dilerseniz sarı gövdeye ve turuncu çizgilere sahip bir model tercihinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde yoğun renklere sahip ürünleri tercihe etmek isterseniz, yaprak motifli ürünleri satın alabilirsiniz. Böylece direkt olarak sonbahar ruhunu mutfağınıza taşımanız mümkündür. 

Bununla beraber sade renk tonlarına sahip olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle bej renkli bir masa örtüsü satın alabilir ve üzerini sonbahar temalı mutfak dekorasyon ürünleri ile dekore edebilirsiniz. Dilerseniz ahşap renkli bir meyve kasesi satın alarak masanın tam ortasına yerleştirebilirsiniz. Üzerine sevdiğiniz meyveleri yıkayarak koyabilirsiniz. Böylece hem dekoratif bir parça görüntüsü elde edebilir hem de meyveleri  mutfağa her girdiğinizde göreceğiniz için meyve tüketiminizi arttırabilirsiniz. 

Sonbahar temalı mutfak elde etmek için perdeleri değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle mutfakta stor perde kullanmak oldukça pratiklik sunar. Diğer perde seçeneklerini de tercih edebileceğiniz gibi stor perdeler mutfakta kullanmak üzere oldukça uygundur. 

Turuncu ve sarı tonlarında bir masa örtüsü tercih edecekseniz perdeyi yeşil renk olacak şekilde seçebilirsiniz. Yeşil ve turuncu oldukça uyumlu bir görüntü oluşturur. Ayrıca turuncu ve kahverengi uyumundan da yararlanabilirsiniz. Bu bakımdan perdeyi kahverengi şeklinde tercih edebilirsiniz. Renk tonlarına dikkat etmeniz halinde sonbahar aylarını yansıtan bir mutfak dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Modern ve Sonbahar Temalı Mutfak Önerileri 

Mutfağınızda modern bir görüntü elde etmek için, trendleri takip etmeniz gerekir. Özellikle bugünlerde ham ahşap, beyaz, gri ve siyah renk tonlarına sahip mutfakların ön planda olduğunu görebilirsiniz. Oldukça temiz bir görüntüye sahip olmakla beraber, mutfağınızın büyük görünmesine olanak sunar. 

Dilerseniz mutfağınızda bulunan mobilyaları beyaz, ahşap, gri veya siyah olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Sonbahar ruhunu ise küçük detaylarla yakalayabilirsiniz. Özellikle mutfak ekipmanı incelemeleri yaparak başlayabilirsiniz. Mutfak ekipmanları ile sonbahar ruhunu elde etmeniz mümkündür. Dilerseniz masa üzerine ahşap, yeşil, kahverengi ve turuncu renklerine sahip bir supla ekleyerek başlayabilirsiniz. 

Kişi sayısına uygun olacak şekilde supla satın alabilir ve masa üzerinde dekoratif bir parça gibi kullanabilirsiniz. Bununla beraber yapay kurumuş yaprak satın alabilir ve bir vazo içerisine yerleştirebilirsiniz. Böylece oldukça şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca vazo tercihinin de son derece önemli olduğunu söylemek mümkündür. Dilerseniz şeffaf modelleri arasından bir seçim yaparak mutfağınızın sade kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Ayrıca asimetrik tasarımlara sahip olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Asimetrik vazo seçenekleri bugünlerde son derece popüler bir hale gelmiş durumdadır. Bu bakımdan modern bir görüntü oluşturmanıza olanak sağlar. Ayrıca dekoratif vazo modelleri de bulunur. İçerisine çiçek eklenmeyen bu modeller, obje görünümüne sahiptir. Böylece dekoratif bir nitelik kazanır. Tüm bu dekoratif ürünleri Evidea bünyesinde bulabilir ve aradığınız pek çok farklı ev eşyasına da ulaşım sağlayabilirsiniz.