Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte çeşitli ısınmalarınızı açmaya ya da kurmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanında kalın kazaklar, pantolonlar, montlar da bu mevsim de ısınmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Bu tarz kalın kıyafetler genellikle dışarıda giyilir. Ev içinde giymek hareketinizi zorlaştırdığı için ısınma yöntemlerinden birisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yöntemlerden birisi de sobadır. 

Soba; özellikle köy ve kasabalarda, mahallelerde sıklıkla kullanılan ısınma araçlarından birisidir. Fazla sıcaklık vermesi ile bilinen bu ısınma aleti; ne kadar odanızı ısındırsa da ev içinde bu kadar sıcaklık veren bir aletin olması biraz tehlikeli bir durum olabilir. Özellikle çocuklu bir ev ise çocuğu sobadan korumak sizi uğraştırabilir. İşte böylesine durumlar için birebir olan soba koruyucu tam da size göre bir modeldir. 

Soba koruyucu anlık durumlarda herhangi bir kazayı önlemek için tasarlanmış olup oldukça faydalı bir alettir. Bu modelin tasarım, renk ve kullanım alanı fazlaca mevcuttur. İhtiyacınıza göre dilediğiniz bir modeli seçebilirsiniz. Soba yakarken, soba koruyucu gibi önlemleri yakmadan önce alırsanız daha temkinli bir ısınma gerçekleştirebilirsiniz. Artık herhangi bir yere zarar gelmiş ya da hata ile sobaya değip canınızı yakma gibi dertlere soba koruyucu sayesinde son verebilirsiniz. Boyut olarak, yaşadığınız alanda çok bir yeri kaplamamasıyla da ön plana çıkar. Bu yüzden uygun yere sobanızı kurup ardından soba koruyucunuzu da hemen koyabilirsiniz. Tüm bu bilgilere ulaşmak için Evidea’ya göz atabilirsiniz. 

Çocuklar için Soba Koruyucu

Soba koruyucu modelleri sizin ihtiyaçlarınıza göre değişebilir. Öncelikle bu aleti ne için kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin henüz daha küçük ve etrafı incelemeye başlayan hareketli bir bebeğiniz var ise; soba ısısından kaynaklanan herhangi bir kazayı engellemek adına tedbirinizi alabilirsiniz. Basit ve etkileyici bir tasarımı olan soba koruyucu; genel olarak delikli ve dört tarafı sobayı çerçeveleyecek tasarımdadır. Bu yüzden herhangi bir bebek ya da çocuk soba konumuna yaklaştığı an da bu koruma ile sizin de içiniz rahat edebilir, çocuğunuz da yanmaya karşı kendini korumuş olabilir. 

Artık bu koruma sayesinde evinizde rahat ve keyifli bir şekilde kendinize sıcacık bir kahve yapıp, oturabilirsiniz. Bu önlem sadece sobadan çıkan sıcaklık ile alakalı bir önlem değildir. Sobanın üzerine koyduğunuz çaydanlık, yemek ya da sıcak su gibi çeşitli türlerin de üzerine düşmesini engeller. Aslında bu koruma sistemi sadece soba için değil, şömineniz var ise bunun için de gerekli bir ihtiyaçtır. Hatta şömine direkt önü açık bir tasarımda olduğu için bebekli ailelerin koruma amaçlı soba koruyucusunu kullanması gereklidir. Yakma esnasında çıkan küllerden, ateşten ve fazla ısıdan bebeğiniz var ise bebeğinizi fazlasıyla korur. Sadece sizin için değil; evcil hayvanınız için de bu konu önemli bir konudur. Hayvanlar genel olarak nereye gideceği belli olmaz ve sobanın bu kadar ısı veren bir alet olduğunu anlayamazlar. Bu yüzden etrafına koyacağınız soba koruyucu ile hayvanınızı da koruyabilirsiniz. Soba koruyucu kafelerde, kayak merkezlerinde çeşitli restoranlarda da sıklıkla kullanılır. 

Dekoratif ve nostaljik bir görüntü verdiği için genel olarak bu tarz mekanlar özellikle kayak merkezleri soba kullanımını arttırır. Fakat sadece soba kurmak ile iş bitmediği için etrafındaki insanları da korumak adına bir soba koruyucu şarttır. Aynı zamanda fiyat olarakta oldukça uygun fiyatlı olduğu için bu alet sobalı mekanların vazgeçilmezidir. Böylesine güvenli bir soba koruyucu modeli arıyorsanız hemen Evidea’dan hem soba modellerine hem de soba koruyucularına bakabilirsiniz. 

Yaşadığınız Alanı Temiz Tutan Soba Duvar Koruyucu

Sobalar; odun ile yanıp belli bir vakitten sonra küle dönüştüğü için bu esnada biraz duman ve is çıkabilir. Böyle durumlarda da evinizde, duvarların kirlenmesini ya da tavanınızın is olmasını istemeyebilirsiniz. Aksi taktirde temizlemesi ve çıkması zor oldu için sizi uğraştırıp, keyfinizi kaçırabilir. İşte tam da böyle durumlarda soba duvar koruyucu duvarınıza gelecek herhangi bir zarar almasını direkt koruyabilir. 

Bunu sadece soba için değil dilerseniz kalorifer peteklerinizin arkasına da yerleştirebilirsiniz. Böylelikle petek; sıcaklığını direkt duvara vermez ve duvarınızın kirlenmesini engeller. Tabii ki de bu model ocağınız içinde birebirdir. Kızartma yemeği yaparken yağın duvara sıçraması gerçekten bazen sinir bozucu olabiliyor. Duvar koruyucunuzu kızartma işlemi yaparken ya da herhangi bir yemeğinizi yaparken ocağınızın arkasına aldığınızda ocak ile duvar bağlantısını anında kesebilirsiniz. Böylelikle rahat bir şekilde yağ duvarınıza yağ gelmesine aldırış etmeden yemeğinizi pişirebilirsiniz. Çünkü buradaki yağ sadece koruyucunuza temas edebilir. Bu koruyucu ile birlikte temizlik yaparken duvarlarına herhangi bir yağ gelmediği için temizliğiniz de kolay olur ve yağları çıkartmak için ekstra bir çaba sarf etmek zorunda kalmazsınız. 

Soba borularının tavana çok yakın olması da tavanlarınızın fazla ısı görmesinden dolayı tehlike teşkil edebilir. Bu yüzden soba borusu tavan koruyucu da tavanlarınızı maksimum seviye koruyarak ev dekorasyonunuza zarar görmesini engeller. Böylelikle evinizde hem sıcak bir şekilde vakit geçirebilir hem de herhangi bir eşyanıza zarar gelmeden dilediğiniz sıcaklıkta sobanızı yakabilirsiniz. Ayrıca sobanızı yakarken güvenli bir şekilde yakmanızı mümkün kılar. Siz de böylesine güven, temizlik ve sıcaklık veren bir koruyucuyu incelemek istiyorsanız hemen Evidea’ya göz atabilirsiniz. 

Soba Koruyucu Tasarımları 

Evinize herhangi küçük bir alet bile alsanız ev dekorasyonunuzu bozmaması açısından önem teşkil eder. Bu yüzden soba koruyucu modellerinin tasarımları oldukça önemlidir. Genel olarak delikli ve siyah renkte olan bu tasarımlar; sobanıza yakın bir şekilde temas ettiği için malzemesinin kaliteli olması gerekir. Aksi takdirde yanabilir. Böylesine olumsuz bir durumu yaşamamak için metal olanları da tercih edebilirsiniz. 

Soba arkası koruyucunun boyutları da sobanıza göre değişim gösterir. Farklı boyutları olan bu modelleri, sobanızın boyuna göre seçebilirsiniz. Soba koruyucular otelde de sıklıkla kullanılan bir üründür. Bundan dolayı tasarımları büyük ölçüde önemlidir. Sadece otel için değil; kafe ve restoranlar için de bu koruyucu gereklidir. Bu mekanları çocuklarda sıklıkla tercih ettiği için herhangi olumsuz durumu engeller. Ayrıca dizayn açısından da şık durur. Farklı renk seçenekleri ile mekânda değişik bir ambiyans yaratabilirsiniz. 

Soba kullanım esnasında, sobanızın kapağını açtığınız an da ya da durduk yere bazen küller çıkabilir. Bu tarz durumları da engellemek için birebir olan soba koruyucuları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Darbelere karşı oldukça dayanıklı olan bu modeli senelerce hiçbir yamulma, çizilme ya da kırılma olmadan kullanabilirsiniz. Soba koruyucular sezonluk olduğu için yani sadece kış mevsiminde kullanıldığı için, bu ürünü kaldırmak istediğinizde temizleyip kaldırabilirsiniz. Bu; hem sizin bir sonraki dönem için temiz bir şekilde kurmanıza yardımcı olur hem de bakımlı olmasını sağlar. 

Temizliği de oldukça basittir. Sadece ılık, nemli bir bez ile metal yüzeyleri silip, kurulayabilirsiniz. Son derece güven teşkil eden soba koruyucu ile artık hem evinizde hem de diğer mekanlarda özgürce harekete edebilir, hatta evinizin duvarını ve tavanını bile düşünmeyebilirsiniz. Tüm bu bilgilere ve soba koruyucusuna, Evidea’dan hemen ulaşabilirsiniz.