Yılın en romantik günlerinden biri olarak kabul edilen 14 Şubat, tüm dünyada sevgililer günü olarak kutlanmaktadır. Böyle özel günlerde sevdiklerinize bazı jestler yaparak çeşitli hediyeler vermek isteyebilirsiniz. Onlara sevginizi hissettirmek için özel ve kıymetli anlar yaşatarak keyifli bir sinema akşamı veya romantik bir akşam yemeği organize edebilir ya da eğlenceli mekanlarda keyifli vakit geçirebileceğiniz gibi uzun zamandır planlayıp bir türlü hayata geçiremediğiniz seyahat planlarınızı hayata geçirmek için de değerlendirebilirsiniz. Böyle samimi ve kıymetli anların ortak noktası, sevginizi ifade eden veya önemli bir anıyı hatırlatan hediyelerle sevdiklerinize sürprizler yapmaktır.

Unutulmamalıdır ki her sevgi kutlamaya değer ve 14 Şubat sadece sevgililer için değil, tüm sevdikleriniz için yılın en önemli günlerinden biri olarak kabul edilebilir. Sizler de güzel sürprizlerle sevdiklerinizi mutlu etmek istiyorsanız, sevgililer günü harika bir bahane olacaktır.

Birçok kişi, “Sevgililer Günü hediyesi ne alınır?”, “Sevgililer Gününe hediyeler” şeklinde çeşitli sorulara yanıt bulabilmek için hediye arayışı içindedir. İster küçük bir hatıra arıyor ister büyük bir jest yapmayı planlıyor olun, sevgililer günü hediyesi seçiminde sevgilinizin ilgi alanlarını göz atarak başlayabilirsiniz. Hediye seçimi, sevgilinizin tarzını iyi bildikten sonra oldukça pratik bir süreç haline gelir. Sevgililer Günü hediyesi erkekler için de kadınlar için de özeldir. İster “Kadınlar için Sevgililer Günü hediyesi ne alınır?” ister “Erkekler için Sevgililer Günü hediyesi ne alınır?” diye sorun, en özel sevgililer günü hediyesi, onu düşündüğünüzü hissettirebilen, ona değerli olduğunu yansıtan hediyeler olabileceği gibi uzun zamandır almayı planladığı ancak vakit veya bütçe ayıramadığı bir ürünün veya objenin alınmasıyla gelişen hiç beklenmedik sürprizler de olabilir.

Kadınlar İçin Sevgililer Günü Hediyesi

Kadınlar için hediye seçimlerinde oldukça geniş bir yelpazede farklı kategorilerde pek çok hediye tercih edebilirsiniz. Ancak kadınlar için bir hediyenin değeri ince düşünülmüş detaylarda gizlidir diyebiliriz. Bu noktada sevdiğiniz kişinin ilgi alanı, ihtiyacı ve zevkleri doğru hediye seçimi sırasında belirleyici rol oynamaktadır. Bizlerde kadınlar için hediye seçimi sırasında sizlerin işini kolaylaştıracak birkaç fikir önerisiyle geldik.

Deneyim Hediye Edin

Sevdiklerinize kendisini geliştirmesini sağlayacak ve bu doğrultuda onu motive edici bir unsura dönüşecek hediye düşünüyorsanız özenle üzerine düşünülmüş bir deneyimi değerlendirebilirsiniz. Uzun zamandır aklında olan, sürekli başlamayı düşündüğü ve ertelediği şeyler için ona deneyim odaklı teşvik edici hediyeler alabilirsiniz. Örneğin sanata meraklıysa ona seramik yapımı setleri alabilir ya da seramik atölyelerinde güzel bir gün geçirip kendi seramik aksesuarlarınız üretebilirsiniz. Spora başlamaya üşenenler için spor üyelikleri teşvik edici bir hediye seçeneği olacaktır. Sevdiklerinize böyle bir hediye almak aslında onlara verdiğiniz değerin de göstergesi olacağını söyleyebiliriz.

Seyahat Severlere Hediyeler

Aileniz veya arkadaşlarınız arasındaki seyahat tutkunları için gitmeyi çok istediği bir yere hafta sonu kaçamağı planlayabilir, seyahat deneyimlerini daha güzel yaşamasını sağlayacak valiz gibi yardımcı aksesuarlar alabilir ya da daha önceden gezip gördükleri yerler için özel bir seyahat haritası hediye edebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Hediyeler

Kolye, bileklik gibi uzun yıllar saklanmaya uygun hediye seçeneklerini kullandıkça size hatırlamasını istediğiniz tüm sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz. Astroloji ilgilileri için sevdiğinizin yıldız haritasını çıkartmak ona kendini özel hissettirecek başka bir hediye olabilir. Film, dizi tutkunları için çeşitli dijital platformlardan üyelikler alınabilir onların zevklerine göre, fikir verici ve ilgi çekici “izlenecekler listesi” oluşturabilirsiniz.

Erkekler İçin Sevgililer Günü Hediyesi

Erkek sevgiliye hediye bakıldığında pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Doğrul filtrelemeyi yapabilmek için erkek arkadaşınızın ilgi alanlarına uygun kullanışlı hediyeler tercih edebilirsiniz. Kıyafet, aksesuar gibi klasik hediyeler tercih etmenin yanı sıra daha yenilikçi ona kendini değerli hissettiren farklı hediye seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Teknolojik Hediyeler

Diğer kategorilere göre çok daha fazla seçenek sunan teknolojik hediyeler arasından seçim yapabilmek için, sevdiklerinizin istek ve ihtiyaçlarına gözden geçirerek onun için severek kullanacağı hediyeler tercih edebilirsiniz. Müzik dinlemeyi sevenler için kulaklıklar, taşınabilir hoparlörler veya nostalji sevenler için plak takımı da kullandıkça onlara sizi hatırlatacak hediyeler olacaktır. Oyun tutkunları için çeşitli oyun konsolları, bilgisayar oyunları ya da daha fonksiyonel klavye ve mouse gibi çeşitli aksesuarları tercih ederek oyun oynarken ki deneyimleri daha zevkli hale getirebilirsiniz. Tüm bu fikirlerden farklı olarak çay/kahve tutkunları için çay veya kahve makinaları gibi hayat kolaylaştıran çeşitli hediye seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Çalışma Alanına Özel Hediyeler

Gününün büyük bir bölümünü çalışma odasında veya ofisinde geçiren sevdikleriniz için, çalışma alanında ona sevdiklerini hatırlatacak çeşitli dekoratif objeler veya masa aksesuarları hediye etmeyi tercih edebilirsiniz.

Kendin Yap Hediye Önerileri

Sevdiklerinize onlara değer verdiğiniz göstermenin en incelikli yollarından biri de şüphesiz ki “kendin yap” hediyeleridir. Kendin yap hediyelerin bir sınırı yoktur diyebiliriz, her şey sizin hayal gücü ve üretkenliğinize bağlıdır. Sevdikleriniz için özel ve kıymetli hediye zamansız hediyeler oluşturabilir ve gün geçtikçe hediyenizin manevi değerini arttırabilirsiniz. Her sevgi kutlamaya değerdir, işte tam da bu sebeple sizler de sevdiğinizle beraber geçirdiğiniz keyifli anları ölümsüzleştirecek bir fotoğraf albümü hazırlayabilir, içerisine sizin için özel anlamlar içeren notlar ekleyebilirsiniz. Onlara el emeği bileklikler, anahtarlıklar tasarlayabilir, sizlerden mesajlar içeren sene boyunca kullanabileceği ajandalar veya fotoğraf albümleri oluşturabilirsiniz.