Kadınlar için hazırlık çok önemli. Bir davete katılırken, dışarı çıkarken, arkadaşa giderken ya da herhangi bir durumda takılara ihtiyaç duyunca elimizin altında olması da bir o kadar önemli elbette.  Takıların karışmamış vaziyette, hazır biçimde durması da önem taşıyor değil mi? Yoksa kim ister, evden çıkmaya on kala birbirine girmiş narin zincirli kolyeleri ayırmaya çalışmayı?

Ev düzenleme konusunda kadınların baş tacı olan takıları koyacağınız yeri önceden belirlemek, düzgün biçimde yerleştirmek, her kullanımdan sonra da yerine koymak… Böylece en az hazırlanma süresine sahip olduğunuzda da kolayca yetişmenizi sağlamak sizin elinizde olacak. Çünkü kıyafetler kadar takılar da önemli oluyor bazen. Bu nedenle işte size takılarınızı kolayca saklayacağınız fikir önerilerini paylaşıyoruz.

Çekmecelerin içinde yer alan takı bölmelerini kullanın

Bu en kolay olan yöntem aslında çünkü sizin bir çaba harcamanıza gerek kalmadan dolapların içinde kendiliğinden bulabileceğiniz bir çözüm. Bunun dışında dolapların içine siz de takı organizasyonu için bölmeli kutulardan alabilirsiniz.

Duvarınıza takı organizatörü tasarlayın

Bunun için bir marangozdan da yardım alabilirsiniz. Bir tahta parçasını cilalatıp üzerine çivi gibi parçalar taktırıp kolyelerinizi asabilirsiniz. Halka biçiminde aparatlarla küpelerinizi kolayca organize edebilirsiniz. Tabii bunu yaparken görselliğini de sağlamak için çiviler ve halkaların süslü kumaşlar döşemek de mümkün.

Dolaplarınıza minik çiviler çakın

Giysi dolabınızı açınca minik çivilerle kolyelerinizi hem ortadan kaldırabilirsiniz hem de kıyafet seçiminizin ardından kombinlemek de sizin için kolay olabilir.  Minik çivilerinizi zararsız hale getirmek için ufak dokunuşlarla kaplamak da sizin için iyi olabilir.

Küpeler yumuşak yüzeylere

Strafor üzerine yumuşak kumaşlar giydirip küpelerinizi rahatlıkla takabileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. Böylece en minik takı parçanızın elinizin altında olmasını kolaylaştırabilir. Takacağınız minik çivilere, keseler içinde diğer takılarınızı da asıp düzenleme yapabilirsiniz.

Minik keseler kullanın

Bu seçenek için dikiş bilen birinden ya da mahalledeki terzinizden yardım almak işinize yarayabilir. Minik yastıklara bileklik, kolye gibi takıları; keselere de küpeleri yerleştirmek bu minik parçaları ayırmanızı ve kolay ulaşılabilir kılmanızı sağlayabilir.