Termal ya da başka bir deyişle termos çanta, tıbbi alanda kullanıldığı gibi; günlük hayatta da yiyecek ya da içeceklerin ısısını koruyarak muhafaza edilmesini sağlar. Sıcak havalarda soğuk kalmasını istediğiniz içecekleri soğuk olarak korurken; soğuk havalarda sıcak olarak kalmasını istediğiniz besinleri de sıcak olarak muhafaza eder. 

İçerisinde bulunan ısıyı özel yapısı sayesinde dışarıya vermeyen ve dışarıdaki ortamdan da çanta içine hava girişine müsade etmeyen yapısı ile bu çantalar, birçok alanda kullanılabilir olması ile tüm dikkatleri üzerine toplar. 

Termos çanta nedir, nasıl kullanılır, nereden temin edilir, nasıl temizlenir gibi sorulara cevap alabileceğiniz bu yazımızı okuduktan sonra istediğiniz modeli alabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

Kişisel kullanımlardan ziyade tıbbi alanda da oldukça önemli bir yere sahip olan termos çantalar; kan, doku ve hatta organ nakillerinde bile kullanılacak şekilde tasarlanır. İçerisinde bulunan havanın ısısını hep aynı tutacak şekilde dizayn edilen bu ürün, ısısının korunması gereken organların nakli esnasında sağlık sektörüne oldukça yardımcı olur. 

Ailecek bir pikniğe mi gideceksiniz? Yemek yerken kullanacağınız içecekleriniz soğuk kalsın mı istiyorsunuz? Bu durumda termal ya da termos çanta ürünü tam size göre. Kamp çantası olarak da geçen bu ürün, sıcak yaz günlerinde her daim kurtarıcınız olur. 

Sıcak yaz günlerinde soğuk suyunuzu bu çantaya koyup saatler sonra aynı soğuklukta tüketebilirsiniz. Oldukça kaliteli ve kullanışlı bir şekilde üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan bu ürün sayesinde hayat çok daha kolay bir hale gelir. 

Termos Çanta Nasıl Kullanılır? 

Oldukça farklı kullanım alanlarına sahip olan termos çanta ürününü alanlar, termos çanta nasıl kullanılır sorusunun cevabını arar. En belirgin ve dikkat çeken özelliği ısıyı muhafaza etmek olan bu ürün, uzun yola çıkarken, kampa giderken, tatile giderken gibi günlük hayat aktivitelerinde kullanılabildiği gibi sağlık sektöründe de oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. Ancak bu ürün bir buzdolabı değildir. 

Normal ısıda bir içeceği içine koyup soğumasını bekleyemezsiniz. Bu soğumayı sağlamak için çantanın içine buz kalıpları koyabilirsiniz. Bu buz kalıpları da erimeyecek çünkü çanta ısıyı muhafaza ediyor. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da oldukça faydalı olacak bir ürün. Sıcacık bir çay ya da kahvenizi bu çantaya koyarak üşüdüğünüz an içebilir ve içinizi ısıtabilirsiniz. 

Tek kişi olarak kullanacaksanız, iç hacmi çok büyük bir çanta almanıza gerek yok ancak çok fazla kullanacaksanız ve rahat olsun derseniz iç hacmi geniş olan çantaları da tercih edebilirsiniz. Küçük, orta ve büyük olmak üzere çok farklı hacimlerde üretilen termos ya da termal çantalar, her alanda size çok büyük bir kolaylık sağlaması amacı ile dizayn edilir. 

Taşımanın daha kolay ve zahmetsiz olması için de omuza asılan modelleri ile üretilen bu çantalar tercih edilebilir. Çantanın içindeki ısıyı daha iyi muhafaza edebilmesi için sürekli açılmaması ve sadece ihtiyaç anında kullanılması önerilir. 

Hava akımını sabit tutabilmesi ve işlevini daha iyi gerçekleştirebilmesi için sıcak havalarda da gölgede kullanılması önerilir. Ancak şu unutulmamalıdır ki; termal ya da termos çanta ürünü bir buzdolabı değildir, buzdolabı gibi kullanılmaz. 

Eğer bir besini soğuk olarak tüketmek istiyorsanız öncelikle o besini buzdolabında soğutmalı ve ondan sonra termos çantaya koymalısınız. Termos çanta, ürünlerin ısısını değiştirmez, sadece sahip oldukları sıcaklık değerinin sabit kalmasını sağlar. 

Termos Çanta Nerede Satılır?

Hayatın her alanında kullanıma uygun olacak şekilde dizayn edilen termos çantalar, herkesin rahat bir şekilde kullanabilmesini temel hedef alarak üretilir. Çanta içindeki hava akımı sıfırlanarak içindeki ısıyı muhafaza eden bu termos çanta nerede satılır sorusuna cevap bulmanız için hazırladığımız bu yazımızı okuduktan sonra kolaylıkla bir çanta temin edebilirsiniz. 

Her boyutta ve renk modelinde üretilen termal çantalar, günümüz şartlarında Evidea’dan kolaylıkla temin edilebilir. Tüm modelleri ile üretilen termos çantalar avantajlarla ve indirimler ile dolu Evidea’da sizleri bekler. 

Tek kişilik kullanıma uygun olarak üretilen küçük hacimli termos çantalarınızı, kendi başınıza bir yere gidip keyif yapmak istediğiniz zaman yanınıza alabilir ve çantaya koyacağınız çay ya da kahvenizle bulunduğunuz ortamın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Ortalama üstü hacme sahip olan termos çanta modellerini ise, kalabalık gezilerde, ailecek ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte gittiğiniz kamp, tatil ya da piknik aktivitelerinde kullanabilirsiniz. Çantanın içine aynı anda sıcak ve soğuk besinleri koyabilirsiniz. 

Çanta içinde herhangi bir hava akımı olmadığı için ayrı yerlere koyacağınız sıcak ya da soğuk besinlerin ısıları birbirine karışmaz ve istediğiniz ürünü istediğiniz sıcaklıkta tüketebilirsiniz. Eğer pikniğe gidiyorsanız ve tavuk ya da et gibi yiyeceklerin bozulmasını engellemek için ürünlerin yanına buz kalıpları koymanız size çok yardımcı olacaktır. 

Sırta asılabilen modelleri de bulunan termal ya da termos çanta modellerinin, elde taşınabilen çeşitleri de bulunur. Her türlü kullanıma uygun olarak üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan bu ürünler, Evidea güvencesi ile sizlerle.

Termos Çanta Nasıl Temizlenir?

Deniz kenarında, piknik alanlarında, sağlık alanlarında ve daha birçok alanda oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan termos çanta ürününü kullananların en çok merak ettiği sorulardan biri de şüphesiz ki termos çanta nasıl temizlenir sorusudur. 

Özellikle sağlık sektöründe, organ nakli, kan ya da farklı test maddelerinin taşınması sırasında kullanılan termos çantalar, sürekli temizlenmelidir. Sağlık sektöründe kullanılan çantaların çeşitli temizlik maddeleri ile silinmesi ve yıkanması gerekir. 

Eğer termos çanta ürününü kişisel ihtiyaçlarınız için kullanıyorsanız, kısacası pikniğe giderken ya da deniz kenarına giderken kullanıyorsanız, kullanımdan sonra ürüne zarar vermeden bulaşık deterjanı ile ovalayarak yıkayabilirsiniz. Ürünü narin bir şekilde temizlerseniz, çizilme gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Termos ya da termal çanta ürünü, kalıp olarak üretildiği gibi paket servis elemanlarının kullandığı şekilde normal çanta olarak da üretilebilir. Normal çantaya benzer bir şekilde üretilen termos çanta modellerini temizlerken, ıslak ya da nemli bir bez ile silebilirsiniz. 

Başta sağlık ve kişisel ihtiyaçlarınız için olmak üzere her alanda kullanıma uygun olacak bir şekilde üretilen termos çanta ürünü, çok farklı renklerde, farklı modellerde ve değişik iç hacim ölçülerinde üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulur. 

Bu kadar çeşitli ve değişik kullanım alanına sahip olması sebebiyle ciddi anlamda araştıran ve sürekli kendini geliştiren bir ekip tarafından tasarlanır. Bu nedenle de farklı temizleme yöntemlerinden faydalanılarak temizlenebilir. Deterjan ile silinerek sonrasında da su ile arıtılabilir.

Eğer en küçük hacme sahip olan kalıplı termos çantaya sahipseniz bulaşık makinesinde hassas ayarda yıkayabilir ve ürünü yeniden kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Eğer büyük hacimli bir çantaya sahipseniz, içine su doldurup çalkalayarak temizleyebilirsiniz. 

Ancak yıkama sırasında, ürünün çizilmemesine dikkat etmeniz gerekir. Çizilirse ya da zarar görürse, ürün işlevini yitirebilir ve özelliğini kaybedebilir. Bu nedenle temizlik sırasında hassas olunmalıdır.