Evinizde, her alan için farklı ihtiyaçlar vardır. Ve her alan için ideal çözümler… Peki, evinizdeki her alanın aydınlatması için neleri düşünmelisiniz? İşte, aydınlatma alışverişiniz öncesi size rehber olacak öneriler…

Oturma grubunuz için:

Salon veya oturma odalarınız için tavan aydınlatması kullanmasanız da olur. Sohbetler için veya tv izlemek için kullanılan bu grupta abajur ve lambader kullanarak ortamı tamamlayabilirsiniz. Böylece hem şık hem sıcak bir atmosfer sağlarsınız.

Yemek masası için:

Yemek masalarının üzerine tavan aydınlatması tercih etmelisiniz. Sofrada az ışık göz yoracaktır ve servis edilenler görünmez. Bu nedenle tavan aydınlatması seçeneklerini, evinizin rengi ve tarzına göre seçebilirsiniz. Yemek masanızın üzeri için ise tavan aydınlatmanızın sayısını ve büyüklüğünü bellirlerken, masanızın bulunduğu alan aydınlık mı karanlık mı olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Banyonuz için:

Banyonuzun aydınlatması, tavan aydınlatması olmalıdır. Sarkan aydınlatma, tavanda led, spot gibi seçenekleri bütçenize göre değerlendirebilirsiniz.

Mutfağınız için:

Mutfak aydınlatmasında birkaç husus dikkate alınmalıdır. Kullanım alanı olan tezgah üstü aydınlatması, mutfak genel aydınlatması, var ise yemek masası aydınlatması, var ise mutfak adası aydınlatması gibi farklı değerlendirilmesi gerektiğini unutmayın.

  • Tezgah üstü aydınlatma, mutfağınızı kullanırken size çok yardımcı olacak.
  • Mutfak yemek masası üstü aydınlatma, günlük kullanımınızı kolaylaştıracaktır.
  • Genel mutfak aydınlatması, tavandan ve birçok farklı noktadan olur ise aydınlık mutfağınızın her alanını kullanabilirsiniz.
  • Ada mutfağınız var ise, davlumbaz ışığı kullanabilir veya tavan aydınlatması ile o alanı desteklersiniz.

Yatak Odası için:

Yatak odası aydınlatmanızı loş seçmeniz uykuya geçişinize yardımcı olacaktır. Başucu abajurları, en ideal seçimdir.

Çocuk Odası için:

Çocuk odasında, oyun alanı olarak da kullanılacağı için ve çocuğunuzun gözlerini yormamak için tavan aydınlatması olmalıdır. Uyku öncesi için başucuna, ufak bir lamba ile destek yapabilirsiniz.