Evcil hayvanlar evlerin vazgeçilmez neşesidir. Günümüzde birçok kişi, evinde bir hayvan dostuyla beraber yaşamayı tercih ediyor. Bu neşeli ve sevimli dostlarınızın ev içinde yaratabileceği problemler, tüylerinin dökülmesi ve kumlarının temizliğidir. Kedi ve köpekler, mevsim geçişlerinde ve çeşitli yaş krizlerinde sıklıkla tüy döker. Dökülen tüyler, ev içinde kirli bir ortam oluşturur. Bu sebeple evcil hayvan bulunan evlerin sıklıkla ve detaylı olarak temizlenmesi şarttır. Bu şart, yalnızca insanların değil hayvanların da sağlığı için hayati önem taşır. Mikropların üremesine ortam oluşturan kir ve toz birikimi, herkesin sağlığını tehdit eder. Bu sebeple evcin hayvan sahipleri, sık sık evcil hayvan tüy toplayıcı ürünlerinden destek alır. Tüy toplayıcılar, tüm kıyafetlerden ve koltuklardan dökülen hayvan kalıntılarını temizleyerek evdeki dağınıklığı temizler. Aynı zamanda bu, alerjik insanlar için de önemli bir adımdır.

Tüy ve tozlar, alerjik bünyelerde istenmeyen reaksiyonlara sebep olabilir. Bu problemin önüne geçmek için özel olarak üretilen hayvan taraklarından yardım alabilirsiniz. Bu tarakları kullanarak kedi ve köpeklerinizin tüylerini düzenli olarak tarayabilir ve fazla tüylerin dökülmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemin sonucunda onlara vereceğiniz bir ödül maması, onlar için işin tüm çilesine değmesini sağlar. Özellikle kedi besleyen kişiler için kum temizliği, zorlu bir süreç olabilir. Kedilerin kumunu sıklıkla değiştirmek, hem sağlıkları açısından hem de evin hijyeni açısından önem taşır. Uzun süre değiştirilmeyen bir kum, kötü kokulara sebep olabilir. Aynı zamanda ev içinde ortaya dökülen kumlar, hijyen problemlerine sebep olabilir. Bu problemlerin önüne geçmek için etkili bir evcil hayvan süpürgesi edinebilirsiniz. Aynı zamanda ortamda bulunan tüm tozlardan kurtulmak için ev dekorasyonunu süsleyen eşyalarınızın tozunu alabilirsiniz. Köpekli veya kedili ev dekorasyonu için önerilebilecek ilk adım, halı kullanımı yerine parke zeminler tercih etmektir. Ev dekorasyonu, kedili ve köpekli evlerin hijyenini sağlamak açısından önemli bir konu başlığıdır. Bu konu başlığı doğrultusunda faydalı araştırmalar yaparak kendi eviniz için uygun dekorasyonu belirleyebilirsiniz. 

Kedili Ev Nasıl Temizlenir?

Kedili ev temizliği, ilk olarak hayvanın temizliğini sağlamakla başlar. Evlerin temizliğini sağlamak ise doğru bir zemin tercihi gerektirir. Bu açıdan sert zeminler uygun tercihler olur. Çünkü halılar, kedi ve köpeklerden dökülen tüm tüyleri hapsetme potansiyeli taşır. Bu sebeple halı ile kaplı zeminlerde hiçbir zaman tüylerin gerçekten temizlendiğinden emin olamayabilirsiniz. Bu sebeple gerçek bir temizlik için profesyonel yardım almak gerekebilir. Bu da, evcil hayvan sahibi olan biri olarak çok fazla bütçe ayırmanız gerektiği anlamına gelir. Tüm bu problemlerin önüne geçmek, halıları kaldırmak kadar basit olur. Aynı zamanda halı kullanımı, hayvanlardan dökülen tüylere ek olarak yine alerjik problemlere sebep olabilir. Kedili ve köpekli evler, dekorasyon açısından evcil hayvanların rahatını gözetir. Bu sebeple parke veya lamine zeminler, bu evler için ideal tercihlerdir. Sert zemin döşemeleri, süpürge ile derinlemesine temizlendikten sonra mop temizlik seti ile de kolaylıkla silinebilir. Bu sayede ev içinde derinlemesine ve detaylı bir hijyen sağlamak mümkün olur. Kedilerinizin sizinle aynı evde en az sizin kadar mutlu yaşaması için hijyenik bir ortam oluşturmanız gerekir. Aksi takdirde çeşitli sebeplerden kediler, farklı reaksiyonlar gösterebilir.

Kedinizin dönemsel olarak kumu dışında bir yer kullanması durumunda etkili bir temizleyici ile anlık olarak müdahale edebilirsiniz. Aynı zamanda dönemsel olarak yaşanan tüy problemi için ise çeşitli solüsyonlar ve taraklar bulunur. Bu ürünleri kullanarak kendinizin tüy dökülme probleminin önüne geçebilirsiniz. Evcil hayvan tüy toplama makinesi, otomatik ve pratik bir üründür. Bu gibi ürünlerle vakumlu bir şekilde kedinin tüylerini çekebilirsiniz. Bu sayede tüm ortamlarda tüy probleminin önüne geçmeniz mümkün olur. Hayvanın tükettiği mamalar da dönemsel olarak dışarıya tuvaletini yapmasına veya tüy dökmesine neden olabilir. Evin temizliğini sağlamak için bu gibi etkenleri de göz önünde bulundurabilirsiniz. Sonrasında alıştığınız temizlik rutinini takip ederek toz alma ve evi süpürme gibi işlemlere başlayabilirsiniz. Süpürmek ve toz almak, kedili ev temizliği için oldukça önemli adımlardır. Özellikle halı bulunan evlerde süpürme işleminin etkili olabilmesi için evcil hayvan tüy toplayıcı süpürge başlığı kullanmak gerekir. Bu ürünleri kullanarak perde, koltuk, sandalye ve masa gibi farklı yüzeyler üzerinde etkili bir temizlik sağlayabilirsiniz. Bu sebeple  evcil hayvan besleyenler için elektrik süpürgesi seçimi, oldukça önemlidir. Kablolu dik süpürge modelleri, pratik ve hızlı bir işlem için idealdir. Bu kolay ve pratik ürünlerle evi her gün yorulmadan süpürebilirsiniz. Bu sayede uzun süre tüy ve toz birikmesinin önüne geçebilirsiniz. 

Kedili ve Köpekli Ev İçin Süpürge Tercihleri

Evcil hayvan elektrik süpürgesinin evde sık sık çalıştırılmasına neden olur. Bunun sebebi, hayvan bakımının eğlenceli olduğu kadar meşakatli de bir iş olmasıdır. Kedili ev için elektrik süpürgesinin oldukça güçlü bir emiş gücüne sahip olması gerekir. Yeteri kadar emiş gücüne sahip olmayan bir süpürge, evin derinlemesine temizlenmesini engeller. Çünkü tüyler ve tozlar, evin görünmeyen birçok alanına nüfuz edebilir. Oynar başlıklı ve kaliteli bir süpürge modeli, oldukça etkili bir temizlik sağlar. Özellikle birden fazla kedi veya köpek olan evlerde torbalı veya torbasız bir elektrik süpürgesi kullanmak gerekir. Evi sık sık süpürmek, birçok farklı kir ve toz sıkıntısının önüne geçmenizi sağlar. Bunun için özellikle evcil hayvan süpürge başlığı özelliği gösteren modellere göz atabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birçok kişi, evi derinlemesine süpürmeyi pratik bir uygulamaya indirgeyen robot çeşitlere yönelir. Evcil hayvan robot süpürge kullanılarak kolaylıkla ev içinde hijyeni sağlanabilen sevimli dostunuzdur. Bu modeller, derinlemesine temizliğe ek olarak düzenli şekilde süpürme işlemi gerçekleştirmek isteyenlerin tercihidir. Bunun sebebi, robot süpürgelerin aktif olarak evin her yerinde dolaşabiliyor olmasıdır. Uygun bir elektrikli alet yardımıyla etkili bir köpekli ev temizliği sağlayabilirsiniz. Köpekli veya kedili ev için süpürge modelleri arasından ihtiyacınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

Köpekli ve Kedili Ev Dekorasyonu

Bir şeyleri devirme veya kırma potansiyeli taşıyan bu sevimli dostlar için evde ufak tefek değişiklikler yapmanız gerekebilir. Onların ulaşabileceği alanlardaki dekoratif süslerin yerlerini değiştirerek ev içinde olası kazaların yaşanmasına engel olabilirsiniz. Tüm bu süsleri onların ilgisini çekebilecek alanların dışına yerleştirmek, etkili bir adım olur. Birçok kedi ve köpek, gün içinde evin belli alanlarında uyur ve hareket eder. Bu sebeple o alanları onların huzurunu sağlayacak şekilde dekore etmek gerekir. Özellikle kedili ev koltuk seçiminin oldukça önemli olduğu bir alandır. Çünkü kediler, tırnaklarını kaşımak için koltukları kullanabilir. Bu gibi bir durum yaşanmaması adına birçok evcil hayvan sahibi, koltuklarını dış etkenlerden yıpranmayan materyallerden seçer. Aynı zamanda koyu renk tercihi de bu konuda hayat kurtarıcı olabilir. Mevcut koltuğunu değiştirmek istemeyen kişiler, çeşitli evcil hayvan koltuk örtüsü modellerine göz atabilir. Onların kendilerine ait bir alanları olması için evcil hayvan yatağı çeşitleri de uygun bir tercih olur. Çünkü kedi ve köpekler, zaman zaman sizinle uyumak ister. Çeşitli sebeplerden dolayı nevresim takımının kirlenmesi durumunda için kolay yıkalanabilen kumaşları tercih edebilirsiniz. Halıları evden kaldırmak ve hayvan dostlarınıza çeşitli kaşıma tahtaları satın almak, alabileceğiniz önlemler arasında yer alır. Kedili ev için halı tercih etmek istiyorsanız yapışkanlı modellere göz atabilirsiniz. Tüm bu önlemler, doğrudan kedili ve köpekli ev dekorasyonu için önerilebilir. Özellikle kedili ev için sineklik gerekir. Sineklikler, hayvan dostunuzun olası kazalar geçirmesine engel olan dekorasyon ürünleridir. Bu sayede sevimli dostunuzla birlikte aynı evde huzur içinde yaşayabilirsiniz.