Kapalı teras, bir evin en şık alanları arasında yer alır. Dört mevsim kullanım sağlayan bu odaların dekorasyonu, evin havasını değiştirebilir. Bu alanla ilgili uygulanabilecek birçok farklı dekorasyon fikri bulmak mevcuttur. Doğru koltuk takımlarıyla oldukça modern ve şık bir kapalı teras görüntüsü elde edebilirsiniz. Geniş olmayan kapalı alanların ölçüsünü doğru almak, alanı verimli kullanabilmek açısından önemlidir. Bu sebeple terasınızda kullanmak istediğiniz tüm dekoratif eşyaları ölçüsünü alarak tercih etmek, uygun bir adım olur. Kolayca kış bahçesine çevirebileceğiniz bu odada arkadaşlarınızla barbekü keyfi yapabilir ve şömine etrafında ısınabilirsiniz. Kapalı teras barbekü keyfi için ideal alandır. Dört mevsimin vazgeçilmezi teras keyfi, şık bir dekorasyonla tasarlandığında benzersiz bir deneyim olur. Aynı zamanda kapalı bir bahçe, yağışlı ve soğuk günlerde sizi hava koşullarından korur. Burada arkadaşlarınızla oturup keyif yaparak dışarıyı izleyebilirsiniz.

Yaşam kalitesini yükselten kış bahçesi, yaz ve bahar aylarında açılabilen pencere tasarımlarıyla tam potansiyeline ulaşır. Dört mevsim kullanılabilen bir oda görevi gördüğü için bu alanda dilediğiniz dekorasyon fikirlerini uygulayabilirsiniz. Bahçe mobilyaları, koltuk takımları, tekli koltuk ve puf, minderler, kış bahçelerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Evin her odasına olduğu gibi zarif ve şık kış bahçesine de stilinizi yansıtabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullandığınız tüm ürünler, doğrudan kişisel zevklerinizin yansıması olabilir. Farklı ve özgün bir kapalı teras dizaynı sağlamak için beğeninize hitap eden ev eşyalarına göz atabilirsiniz. 

Şık ve Gösterişli Kapalı Teras Dekorasyonu Fikirleri

Birçok kişinin evde vakit geçirmekten en çok hoşlandığı alan olan kış bahçesi tipi teraslar, modern dekorasyonlar ile süslenebilir. Modern bir dokunuş için uygun bir zemin ve duvar rengi tercih etmek gerekir. Bu tercihler, odanın genel atmosferini belirler. Ferah ve dört mevsim kullanıma uygun bir teras dekorasyonu için boydan boya cam tercih edilebilir. Taş duvar kaplaması, yüksek bir görsellik için kış bahçelerinde sıklıkla tercih edilir. Nostaljik dokuların ve modern çizgilerin birleşimi olan taş ve ahşap görünümü, ev dekorasyonlarında oldukça popüler bir alternatiftir. Ahşap ve parke zeminler, kış bahçelerinin vazgeçilmezidir. Bunun sebebi, bu zeminlerin oldukça pratik bir şekilde temizlenebilmesi ve şık görünmesidir. Zemin ve duvar renklerine uygun bir perde tercih etmek, modern bir görünüm için etkili olabilir. Kış bahçenizi kolaylıkla yemek, çalışma veya hobi odasına dönüştürebilirsiniz.

Oldukça işlevsel bir kullanım sağlayan kapalı teraslar, farklı yaşam tarzlarının beklentisini karşılar. Bunun için yalnızca uygun bir dekorasyon planı izlemek gerekir. Bu alanda dostlarınız ve ailenizle keyifli bir akşam yemeği yemek için odanın boyutuna uygun bir yemek masası seçebilirsiniz. Zemine ve duvarlara uygun renk ve model seçimi yaparak bu odada eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bir televizyon, koltuk takımı ve loş bir ışık sistemiyle oldukça modern bir kapalı teras dekorasyonu elde edebilirsiniz. Aydınlatma seçimlerinden dekoratif eşyalara kadar her seçim, bu odanın stilini belirler. Dört mevsim sıklıkla vakit geçireceğiniz kış bahçesinin tasarımıyla bu sebeple yakından ilgilenebilirsiniz.

Sallanan sandalyeler, şömine, şık bir abajur ve dekoratif süsler; odayı tamamlayıcı aksesuarlardır. Bu ürünleri tercih ederek estetik algınızı kış bahçesi dekorasyonuna yansıtabilirsiniz. Bu sayede evin bu bölümünü benimsemeniz oldukça hızlı bir süreç olur. Dostlarınız ve ailenizle keyifli vakitler geçireceğiniz bu odanın tasarımını yapmak, eğlenceli bir etkinliktir. Bu konuda sizinle beraber yaşayan kişilerden fikir alabilirsiniz. Ahşap ağırlıklı teras tasarımlarında ahşap mobilyalar ideal tercih olur. Farklı renk aralıklarını kullanarak kendi içinde ahenk içinde olan bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Cam pencerelerle tasarlanmış kış bahçeleri, manzara izlemek için idealdir. Bu odalarda tüm eşyaları camlara doğru konumlandırabilirsiniz. Farklı stilleri bir arada kullanarak modern ve özgün bir kapalı teras tasarımı elde edebilirsiniz. Bu odayı tasarlarken dört mevsim kullanılabilen ev eşyalarından ve dekoratif süslerden yararlanabilirsiniz. 

Modern Kapalı Teras Görünümleri

Modern ev dekorasyonu, basit fakat etkili çizgilerden oluşur. Az eşya kullanılarak dizayn edilen modern evler, son zamanlarda oldukça popülerdir. Açık renk tonları, çizgisel detaylar, az perde kullanımı ve ahşap zeminler, modern kapalı teras modellerinde da sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda siyah ve beyaz gibi net ve zıt renkler de bu modellerde tercih edilebilir. Modern çizgileri kış bahçenize uygulamak için bu fikirleri değerlendirebilirsiniz. Çeşitli tablo ve dekoratif süslerle zenginleştirebileceğiniz duvarlar, terasların dikkat çeken detayları arasında yer alabilir.

Modern tasarımlarda duvar süsleri oldukça önemlidir. Çeşitli sanat eserleri ve çizimler, kış bahçelerinde tercih edilebilir. Temiz ve ferah bir görünüm sağlamak, terasın dört mevsim kullanılabilirliği açısından önem taşır. Bu sebeple canlı veya açık renkler tercih ederek her mevsimin ruhuna uyum sağlayan bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Dar alanlar için ideal tercihler olan L koltuk, modern ev dekorasyonlarının vazgeçilmezidir. Oldukça rahat ve kullanışlı ürünler olan L koltukları evinizin terası için tercih edebilirsiniz. Bu sayede metrekare olarak küçük bir terasınız varsa, birden fazla koltuk yerleştirme derdinden kurtulabilirsiniz.

Nostaljik eşyaların modern tasarımlarla birleşmesi, şömine gibi detaylarla mümkün olur. Kapalı teras şöminenin kullanılabileceği en şık alandır. Arkadaşlarınızla şömine etrafında saatlerce sohbet ederek kış bahçenizin tadını çıkarabilirsiniz. Minimal ve şık tabure ve sandalyelerle odada boş kalan alanları doldurabilirsiniz. Aynı zamanda kalabalık bir grupla toplandığınızda yer açısından avantaj sağlayabilirsiniz. Uyumlu renkler tercih etmek, odada bulunan tüm aksesuar ve eşyaların birbiriyle uyum içinde olmasını sağlar. Uyumlu renkler, modern ev dekorasyonlarında birçok kişi tarafından aranan özelliklerden biridir. Bu açıdan aynı rengin farklı tonlarını kullanabilir veya birbirine yakıştırdığınız renkleri bir arada kullanabilirsiniz.

Uygun Kapalı Ters Dekorasyonu ile Kişisel Bir Alan

Evin diğer tüm odalarında tercih ettiğiniz tasarımları kış bahçesine de taşımak, evin dizaynına kendi imzanızı atmak için ideal tercihtir. Modern, klasik veya çiftlik tarzları, kolaylıkla kapalı ters dekorasyonlarında da kullanılabilir. Bu açıdan kapalı terası sürekli olarak kullandığınız bir oda haline getirmek için dekorasyonuna kendi stilinizi yansıtabilirsiniz. Bu sayede bu konuda fikre ihtiyacı olan arkadaşlarınıza yardımcı olmanız kolaylaşır.

Evin her odasını farklı şekilde tasarlamak isteyen kişilere, kapalı teras dekorasyonları önerilebilir. Bu alanı bir hobi odasına çevirmek, içinde kullandığınız eşyalarla mümkündür. Kış bahçenize çeşitli oyunlar ve kitaplar yerleştirerek kendinize kişisel bir alan yaratabilirsiniz. Kapalı teras, huzur içinde kitap okumak için evin diğer tüm odalarından daha elverişli bir konumdadır. Şömine karşısında saatlerce okuma yapabilir, işlerinizi halledebilir veya ders çalışabilirsiniz. Kitaplıklar, kış bahçelerinde sıklıkla tercih edilen aksesuarlardır. Bunun sebebi kitaplıkların tüm mobilyalarla uyum sağlayan birçok farklı renk ve modelle tasarlanıyor olmasıdır. Bu odada manzara izleyerek kahve içmek, birçok kişinin keyifle yaptığı bir aktivitedir. Özellikle doğru ısıtma araçlarıyla bu oda, zamanla en çok vakit geçirdiğiniz alan haline gelebilir. Dört mevsim kullanım sağlayan bir hobi odası yaratmak, yalnızca birkaç oyunla mümkün olur. Burada arkadaşlarınızla bir araya gelerek, çeşitli dekorasyon fikirleri hakkında sohbet edebilirsiniz. Duvarlarınızı süsleyen dekoratif eşyalar ve tablolarla onları şık ve eğlenceli bir alana davet edebilirsiniz.