Mutfağınıza Canlılık Katmanın Yolları

Mutfak, evin oldukça fazla ziyaret edilen alanlarından bir tanesidir. Bu bakımdan mutfak dekorasyonu noktasında son derece dikkatli davranılır. Mutfağınızı baştan aşağı yenilemek isterseniz farklı renk tonları ile dekore etmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle sade renk tonlarına sahip bir mutfak dekorasyonunuz varsa canlı renk tonlarını kullanmak size iyi gelebilir. Dilerseniz öncelikle duvar boyasını değiştirmek ile başlayabilirsiniz. 

Sadece duvar boyasını değiştirseniz dahi oldukça büyük bir değişiklik elde edebilirsiniz. Bu noktada açık renk tonlarını tercih etmeyi deneyebilirsiniz. Açık renk tonları odanın olduğundan büyük ve ferah görünmesine olanak sunar. Özellikle beyaz, fildişi ve bej gibi renk tonları ile bu görüntüyü elde edebilirsiniz. Dilerseniz tercihinizi canlı renk tonları yönünde kullanabilirsiniz. 

Sarı, turuncu ve toz pembe gibi renk tonları oldukça etkileyicidir. Bu renkleri tüm odada kullanmak istemezseniz tek bir duvarı için tercih edebilirsiniz. Özellikle tüm mutfağı açık gri renge boyayabilir ve bir duvarında da sarı renk tercihinde bulunabilirsiniz. Böylece oldukça etkileyici bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Dilerseniz sarı renge boyadığınız yeri kahve köşesi olarak değerlendirebilirsiniz. 

Stand üzerine güzel bir kahve makinesi ve yanına çeşit çeşit kahve bardakları koyabilirsiniz. Yanına farklı dekorasyon ürünleri eklemeniz halinde ortamın havasını bambaşka bir boyuta çıkarabilirsiniz. Mum ve ışıklandırmalardan da yardım alabilirsiniz. Dekorasyonu tamamlamak için canlı ya da cansız bitki de ekleyebilirsiniz. Küçük ev bitkileri oldukça estetik bir görüntü sunar. Güzel bir saksı içerisine koymanız halinde hoş bir alan elde edebilirsiniz. 

Özellikle sarkan bitkileri tercih edebilirsiniz. Kahve köşesindeki rafların üzerine yerleştirebilir ve aşağı doğru sarkmasını sağlayabilirsiniz. Son derece etkileyici bir görüntüye sahiptir. Dilerseniz birkaç adet tablo eklemesi de yapabilirsiniz. Bu şekilde mutfağın bir köşesini oldukça estetik bir hale getirebilirsiniz.

Mutfak Canlılığı İçin Etkileyici Çözümler 

Mutfak, genel itibarıyla evin diğer odalarına oranla küçük olur. Bu yüzden eşyalarınızı sığdırma noktasında zorluk çekebilirsiniz. Fakat eşyaları doğru bir şekilde yerleştirmeniz halinde mutfağın olduğundan büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için canlı renk tonlarından yardım alabilirsiniz. Canlı renk tonları, odanın oldukça büyük görünmesine olanak sunar. 

Dilerseniz mutfağın birkaç duvarına ayna asabilirsiniz. Ayna, bulunduğu ortamda bir illüzyon yaratarak ortamın olduğundan büyük görünmesini sağlar. Bu gibi küçük değişimlerle mutfağınızın büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Küçük değişimler yapmak isterseniz dekorasyon değişikliğine gidebilirsiniz. 

Mutfak dekorasyon önerileri doğrultusunda mutfağınızın oldukça iyi bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Özellikle hasır eşyalardan yardım alabilirsiniz. Hasır eşyalar oldukça fazla yaz ruhunu yansıtır. Sizde deniz kenarında bir kafede oturuyormuş gibi hisler uyandırabilir. Bu yüzden bol bol hasır dekoratif ürünlere yer verebilirsiniz. 

Öncelikle hasır bir Amerikan servis satın almayı deneyebilirsiniz. Son derece kullanışlı bir ürün olmakla beraber aynı zamanda estetik bir görüntü sunar. Dilerseniz yanına beyaz bir vazo satın alabilirsiniz. Vazonun içerisine ise gerçek çiçek koyabilirsiniz. Gerçek çiçekler ortamın havasını oldukça fazla değiştirir. 

Vazo ile uyumlu olan çiçekleri tercih etmeniz uygun olur. Bununla beraber duvarlar boş ise birkaç adet tablo satın almayı deneyebilirsiniz. Dilerseniz mutfak ile ilgili yazılar da satın alabilirsiniz. Pek çok kişi mutfak ile ilgili yazıları dekorasyon amaçlı kullanır. Modern bir görüntü elde etmek isterseniz minimalist tablolara yönelebilirsiniz. 

Bunun için soyut yüz, deniz ve çizgilerin yer aldığı tabloları tercih edebilirsiniz. Mavi, beyaz ve siyah gibi renk tonlarının yer aldığı ürünleri tercih etmeniz halinde oldukça minimalist bir ortama sahip olabilirsiniz. Dilerseniz sarı, kırmızı, mavi, yeşil ve pembe gibi renk tonlarına sahip olan dekorasyon ürünlerinden de yardım alabilirsiniz. 

Mobilyalar ile Mutfağınıza Canlılık Katmanın Önerileri 

Mutfağınızda büyük bir değişiklik yapmak için mobilya değişimine gidebilirsiniz. Mutfakta kullanılan mobilyalar oldukça az olduğu için işiniz son derece kolaydır. Mutfak denilince akıllara ilk olarak mutfak masası gelir. Estetik bir mutfak masası ile ortamın havasını oldukça farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. 

Ahşap, siyah ve beyaz gibi renk tonlarına sahip olan mutfak masaları pek çok kişi tarafından tercih edilir. Mutfağınızda farklılık yaratmak isterseniz başka renklere yönelebilirsiniz. Bunun için mutfak masasını yine beyaz, siyah ve ahşap tonlarından tercih edebilirsiniz. Buradaki değişimi sandalyeler ile yapmanız mümkündür. 

Dilerseniz her biri farklı renk olacak şekilde satın alabilirsiniz. Pembe, kırmızı, mavi, yeşil ve sarı gibi renk tonları arasından seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda tüm sandalyeleri tek bir renk olacak şekilde seçebilirsiniz. Özellikle beyaz ve kırmızı uyumundan yardım alabilirsiniz. Yeni bir sandalye satın almak istemezseniz sandalye örtüsü tercihinde bulunabilirsiniz. 

Bununla birlikte halı değişiminde de gidebilirsiniz. Rengarenk bir halı tercih edebilir ve ortamın enerjisini farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Dilerseniz etnik desenli halı seçeneklerine de yönelebilirsiniz. Oldukça etkileyici tasarımlara sahip olduklarını söylemek mümkündür. Mutfağa girdiğiniz anda dikkatinizi direkt olarak çeker. Özellikle kırmızı renkli etnik halılar oldukça dikkat çekicidir. 

Siyah beyaz çizgilere sahip olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Modern bir görüntü elde etmek isteyen bireylerin tercih ettiği modeller arasında yer alır. Dilerseniz halı tercihinde sade renk tonlarını seçebilir ve perde ile ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Perde değişimi oldukça büyük bir fark yaratır. Sarı, mavi, turuncu, kırmızı, pembe ve mor gibi renk tonlarını tercih ederek mutfağınıza canlılık getirebilirsiniz. Halı ile aynı renk tonunu da tercih edebilirsiniz. Bu sayede güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. 

Göz Alıcı Renk Tonları ile Mutfak Dekorasyonu 

Mutfak canlılığı elde etmek için pek çok farklı dekorasyon ürününden yardım alabilirsiniz. Öncelikle güzel bir aydınlatma seçmekle başlayabilirsiniz. Aydınlatma, evin tüm odaları için oldukça fazla önemlidir. Ortamın enerjisini değiştirmek gibi bir özelliği vardır. Bu noktada sarı ya da beyaz ışık seçenekleri arasından seçim yapmanız gerekir. 

Bazı kişiler loş ortamda bulunmayı sever. Loş ışık mutfak için de oldukça uygunluk gösterir. Pek çok birey aspiratör ışığında oturmaktan hoşlanır. Bu etkiyi elde etmek isterseniz sarı ışık seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Avize seçimini de mutfak dekorasyonuna uygun olacak şekilde tercih edebilirsiniz. 

Oldukça loş bir ışık isterseniz lambader seçeneklerine yönelebilirsiniz. Mutfak için oldukça yeterli bir ışık olduğu söylemek mümkündür. Mutfağın bir köşesine koyabilir ve tüm alanın aydınlanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz avize tercihinde de bulunabilirsiniz. 

Avize seçiminde de yine mavi, kırmızı, hardal, pembe ve sarı gibi renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle mavi çizgili bir model tercihinde bulunabilir ve mavi renge sahip dekoratif ürünlerle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Mavi renk bir amerikan servis ya da vazo tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda perde seçimini mavi renkten yana kullanabilirsiniz. Böylece mutfağın oldukça uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. 

Mutfağınızda daha klasik bir dekorasyon elde etmek isterseniz altın renkli avize seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Kenarlarında altın renk kullanılan bir ayna ile görüntüyü tamamlamanız mümkündür. Ayrıca biblo seçerken de yine altın renk tercihinde bulunabilirsiniz. Büyük bir değişiklik isterseniz mutfak dolaplarını değiştirmeyi ya da boyamayı deneyebilirsiniz. 

Dolap, mutfak değişimlerinde oldukça önemlidir. Dolap değişimine gitmeniz halinde tüm mutfağı değiştirmiş gibi hissedebilirsiniz. Özellikle yeşil gibi farklı renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz üst dolaplarda beyaz renk alt dolaplarda yeşil renk tonunu kullanabilirsiniz. Küçük bir değişiklik için ise dolap kulplarını değiştirebilirsiniz. Çiçekli ve desenli kapı kulpu satın alabilirsiniz. Aynı zamanda canlı renk tonlarına sahip olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Mutfak değişimi için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünlere Evidea üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.