Kış Aylarında Evde Bakım Önerileri

Kış aylarının gelmesi ile birlikte dondurucu soğuklar baş gösterir. Soğuktan kaynaklı olarak pek çok farklı sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi cilt sorunlarıdır. Hava koşullarından kaynaklı olarak cildiniz oldukça fazla kurur. Bu da daha fazla kışın evde bakım yapmanıza yol açar. Özellikle kuru ciltli iseniz tüm kış yarım saate bir bir nemlendirici krem uygulaması yapmak durumunda kalabilirsiniz. Kuru ciltli bireyler ne kadar nemlendirici sürse de ciltleri onu saniyesinde emer. 

Hem ekonomik açıdan hem de zaman açısından oldukça zorlayıcı olabilir. Bunun önüne geçmek adına bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Kış aylarında cildinizin daha çok kurumasının sebebi sadece soğuk değil siz de olabilirsiniz. Yaz aylarında uyguladığınız bakım ürünlerini kış aylarında kullanmaya devam etmek son derece mantıksızdır. Yaz aylarında cildiniz daha nemli bir bitişe sahip olduğu için pek fazla krem uygulaması yapmanıza gerek kalmaz. Fakat kış aylarında tüm adımları güzel bir şekilde uygulamanız gerekir. 

Özellikle cildinizi kurutabilecek ürünlerden kaçınmakla başlayabilirsiniz. Banyoda sabun kullanıyorsanız, öncelikli olarak bu alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekir. Sabunun içerisinde bulunan PH ile cildinizin PH değeri uygunluk göstermez. Bu da kurulukların meydana gelmesine yol açar. Dilerseniz yüz yıkama jeli gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Vücudunuz için ise vücudunuzun PH seviyesine uygun olan bir duş jeli tercih edebilirsiniz. 

Sabun kullanmaya alıştıysanız PH değeri insan vücudu ile uygunluk gösteren ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece satın aldığınız üründen daha fazla verim almanız mümkündür. Fakat hepsinden önce yapmanız gereken cildinize içeriden bakım yapmak olur. 

Sağlıklı beslenmeniz halinde tüm vücudunuzda meydana gelen değişimi görebilirsiniz. Özellikle sağlıklı meyve suları içmeyi deneyebilirsiniz. Tadı size hitap etmiyorsa, görüntüsünü bir şekilde güzelleştirerek içmeye çalışabilirsiniz. Bunun için güzel bir bardak satın alabilirsiniz. Görsel açıdan size hitap etmesi halinde midenize de hitap eder. Bu şekilde daha lezzetli gelmesi dahi mümkündür. 

Ev Ortamında Yapabileceğiniz Cilt Bakımları 

Kış ayları demek evde daha fazla vakit geçireceğiniz anlamına gelir. Evde geçireceğiniz vakti kendinizin en güzel versiyonunu bulmak için harcayabilirsiniz. Öncelikle yemenize ve içmenize dikkat ederek başlayabilirsiniz. Evinizde bulunan sağlıksız yiyecekleri atıp yerine daha sağlıklı yiyecekler satın alabilirsiniz. 

Yüzünüzde meydana gelen kızarıklık, sivilce ve daha pek çok durumun sebepleri arasında beslenme yer alır. Bunun için bir hafta da olsa sağlıklı beslenmeyi deneyip bol bol su içebilirsiniz.  1 haftanın sonunda hem cildiniz hem de vücudunuzda gelen değişimleri gördükten sonra devam etmeniz dahi mümkündür. Bununla beraber kış aylarında evde bakım önerileri arasında kış aylarına uygun olan cilt bakım yöntemlerini kullanmak yer alır. 

Yaz aylarında kullandığınız bakım ürünlerini kullanmak oldukça mantıksızdır. Bunun yerine daha yoğun ve nemlendirme oranı yüksek olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Aynı zamanda cilt tipinize uygun olan ürünü seçmeniz son derece önemlidir. Yağlı, karma ve kuru ciltli bireylerin farklı bakım ürünlerini kullanması gerekir. Aksi takdirde cilt reaksiyonlarına yol açabilir ya da cildinizde bir iyileşme görülmez. Bunun için öncelikle nasıl bir cilde sahip olduğunuza karar vermekle başlayabilirsiniz. 

Kuru ve yağlı ciltli bireyler bunu direkt olarak kavrayabilir. Fakat karma cilt tipine sahip olan bireyleri direkt olarak bunu anlaması mümkün olmayabilir. Son derece basit bir yöntemle bunu anlayabilirsiniz. Evden çıkmadan önce tüm cildinizin kuru olduğunu görebilirsiniz. Eve geri döndüğünüzde ise sadece T bölgesi, çene ve burun gibi bölgelerin yağlandığına şahit olmanız mümkündür. Bu gibi durumlarla karşılaşmanız halinde karma ciltli olduğunuzdan emin olabilirsiniz. 

Cilt tipinizi öğrendikten sonra o doğrultuda bakım ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Karma bir cildiniz varsa cilt bakım ürünleri arasından karma ciltlere özel olarak üretilen ürünleri satın alabilirsiniz. Bu sayede cildinizi daha iyi bir şekilde nemlendirebilir ve zararlı etkenlerden koruyabilirsiniz. 

Kış Aylarında Bakım Önerisi

Kış aylarında güneşe oldukça az maruz kalsanız dahi güneş kreminizi her gün sürmeniz gerekir. Genellikle bireyler yaz aylarında oldukça fazla güneş kremi kullanmalarına rağmen kış aylarında kullanmayı tercih etmez. Güneşin oldukça az etki ettiğini düşünürler. Fakat kar yağdığında dahi güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeniz mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken cilt tipinize uygunluk gösteren bir güneş kremi kullanmak olur. 

Sabah evden çıkmadan önce güneş kreminizi sürebilir ve gün içerisinde tazeleyebilirsiniz. Sabah evden çıkmadan önce sürdüğünüz güneş kremini gün içerisinde tazelemeniz gerekir. Yaklaşık olarak 3 saatlik etki süresi bulunduğu için gün içerisinde tazelenmesi önerilir. Yüzünüzde makyaj olduğu için tazeleme noktasında zorluk çekiyorsanız makyaj üzerine uygulanabilen güneş kremi seçeneklerini satın alabilirsiniz. 

Tüm bakım ürünlerini kullanmanıza rağmen cildiniz gün geçtikçe daha kötü bir hal alıyorsa bunun başka sebepler olabilir. Özellikle yastık kılıfınızı uzun süredir değiştirmediyseniz, ondan kaynaklı olarak  bozulmalar meydana gelebilir. Fakat düzenli bir şekilde değiştiriyorsanız, ipek yastık kılıfı seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. İpek ürünler cilt sağlığı için son derece faydalıdır. Bu bakımdan pek çok bireyin kullandığını ve önerildiğini görebilirsiniz. 

Bakım önerisi seçenekleri arasında sıklıkla denk gelebileceğiniz bir öneridir. Aynı durum nevresim takımı için de geçerli olabilir. Cildinizde kaşıntı sorunu varsa, öncelikli olarak nevresim takımını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Tüm bunlara dikkat etmeniz halinde kendinize düzenli bir cilt bakım rutini oluşturmanız gerekir. Bunu bir rutine bağlamanız halinde oldukça fazla işe yaradığını görebilirsiniz. 

Bu noktada makyajlı bir şekilde uyumak gibi davranışlardan direkt olarak kaçınmanız gerekir. Aksi takdirde cildiniz nefes alamadığı için kapalı komedon ve gözenek tıkanması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun önüne geçmek adına günlük cilt bakımı rutininizi belirleyebilirsiniz.

Evde Bakım Önerileri 

Bugünlerde pek çok bireyin evde bakım önerileri adı altında yiyecekleri maske olarak kullandığını görebilirsiniz. Bunun son derece tehlikeli olduğunu söylemek mümkündür. Yediğiniz her besin cildinize iyi gelmeyebilir. Sağlıklı bir besin dahi olsa PH değeri cildiniz ile uyum göstermez. Cildinize sürmek yerine ağız yoluyla onun faydasından yararlanabilirsiniz. Yüzünüze sürmek için uğraşmak yerine içeriden bir destek uygulayabilirsiniz. Bu şekilde daha sağlıklı olduğunu söylemek mümkündür. 

Bununla beraber kış aylarının gelmesi ile birlikte pek çok bireyin asitleri kullanmaya başladığını görebilirsiniz. Pek çok birey bilinçsiz bir şekilde asit kullanımı gerçekleştirdiği için cilt bariyerinde bozulmalar meydana gelir. Bunun önüne geçmek için ise daha fazla bakım yapmak gerekir. Başından itibaren bu sorunun ortaya çıkmaması adına, asitleri nasıl kullanacağınızı bilmeyi deneyebilirsiniz. Öncelikle hangi asit olursa olsun en düşük seviyesinden başlamanız gerekir. 

Cildinizin nasıl tepki vereceğini ölçmek adına elinizin bir köşesinde deneme işlemi yapabilirsiniz. Bir gün bu şekilde beklemeniz halinde herhangi bir sorun ortaya çıkmazsa kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda cilt sorununuza uygun olacak şekilde bir asit uygulaması gerçekleştirmeniz gerekir. Sizde olmayan bir sorunu gidermek için üretilen asiti kullanmanız halinde cilt bariyerinizde bozulmalar meydana gelebilir. 

Bu bakımdan asit kullanmak isteyen bireylerin oldukça fazla araştırma yapması gerekir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Kış aylarında evde bakım yapmak için aradığınız tüm nevresim takımı ve benzeri gibi ürün seçeneklerine Evidea üzerinden ulaşım sağlayabilir ve avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.