Hayatın monotonluğundan çok mu sıkıldınız? Farklı şeyler yapmak, yeteneğinizi ortaya çıkarmak, üretkenliğinizi konuşturmak mı istiyorsunuz? Bir şeyler üretmenin insana verdiği haz bambaşka bir duygudur. O halde gelin hep birlikte neler yapabileceğimize bir bakalım. Evinizde kullanabileceğiniz, aynı zamanda sevdiklerinize de hediye edebileceğiniz ürünlerle bir başlangıç yapmaya ne dersiniz? Üreteceğiniz şey her ne olursa olsun, sizin ellerinizden çıkmış olması onu değerli bir hale getirir. Çok basit bir tasarım da olabilir, çok özel bir parça da olabilir. Önemli olan bu ürünü sizin üretmiş olmanızdır. Örneğin keçe kullanarak, yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz birçok ürüne imza atabilirsiniz. Alışılmışın dışında bir malzeme olan keçe ile neler yapabileceğinizi hayal ederek işe başlayabilirsiniz. Bir masa örtüsü! Ya da bir runner! Bardak altlığı! Şimdi yaratıcılığınızı göstermenin tam zamanı! 

El Emeği Keçe Runner

İlk kez keçe kullanıyorsanız küçük parçalarla işe başlayabilirsiniz. Böylece elinizi alıştırma fırsatı bulmanız mümkün olabilir. O halde runner tasarımı ile eğlenceli bir başlangıç yapılabilir. Bu başlangıç sizi hiç zorlamaz. Hatta o kadar keyif alabilirsiniz ki, başlamışken hızınızı alamayıp Amerikan servis ya da bardak altlığı gibi ürünlerle devam etmek isteyebilirsiniz. O zaman hemen runner yapımı için size gerekli olan malzemelere bir göz atalım. İstediğiniz renk ve boyutta keçe seçimi yapabilirsiniz. Keçe seçimi sizin için çok keyifli olabilir. Çünkü tüm kontrol sizde! En sevdiğiniz renkleri seçerek, istediğiniz tasarımda runner yapabileceğinizi düşünmek bile sizi heyecanlandırabilir. Dilerseniz tek renk, dilerseniz rengarenk runner modelleri ile yaratıcılığınızı gösterebilirsiniz. Keçe dışında ihtiyaç duyacağınız diğer malzemeler ise silikon tabancası ve silikon, makas, dikiş iğnesi ve dikiş ipliğidir. Gerisi tamamen kendi yaratıcılığınıza kalır. İstediğiniz malzemeyi seçerek oluşturacağınız runner modelini detaylandırmakta özgürsünüz. Çiçek motifleri, halat ip, boncuk ve dekoratif taş çeşitleri, minik aynalar ya da dantel şerit gibi aksesuarlarla muhteşem tasarımlara imza atabilirsiniz. Kendi el emeğinizle hazırlayacağınız keçe runner masa örtüsü ile çevrenizden gelecek olan tebriklere hazır olun!

Keçe Masa Örtüsü ile Farkınızı Ortaya Koyun!

Runner ile başlangıcı yaptığınıza göre artık masa örtüsüne başlayabilirsiniz. Dilerseniz runner ile takım oluşturacak bir masa örtüsü yapmayı tercih edebilir, Amerikan servis ve bardak altlığı ile tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra “Hayır, bambaşka bir tasarıma imza atmak istiyorum” diyebilirsiniz. Tercih sizin! Runner yapımında kullanılan malzemelerin miktarını biraz çoğaltarak keçe masa örtüsü yapımına geçebilirsiniz. Öncelikle yapacağınız masa örtüsünün tasarımını kafanızda belirlemekle işe başlayabilirsiniz. Kullanacağınız masanın boyutuna ve şekline uygun masa örtüsü yaparak, küçük dokunuşlarla yaşam alanınızın dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz. Üstelik bu sayede kimsede olmayan, tasarımı tamamen size ait olan masa örtüsü ile kendinizi ayrıcalıklı hissedebilirsiniz. Yeteneğinizi ortaya çıkararak yepyeni bir hobi sahibi olurken, tasarımlarınız ile gurur duyabilirsiniz. Tıpkı runner yapımında olduğu gibi farklı renk ve motiflerden oluşan keçe masa örtüsü yapımı ile yaşam alanlarınızın şıklığına şıklık katabilirsiniz. Masa örtüsü için keçeyi kalp şeklinde, çiçek şeklinde, yuvarlak ya da kare şekillerde küçük parçalar halinde kesebilir ve bu parçaları birleştirerek bütün haline getirebilirsiniz. Aynı zamanda masanın ebatlarına uygun ölçülerde kumaş üzerine, keçeden yaptığınız kat kat çiçek motifleri, minik puantiyeler ya da küçük kelebek şekilleri hazırlayabilir ve yapıştırabilirsiniz. Haydi, şimdi hayal gücünüzü kullanma zamanı!

Keçe Masa Örtüsü Nasıl Yapılır?

Keçe masa örtüsü yapmak için gerekli malzemeleri edindikten sonra, işin eğlenceli kısmı başlar. Zevkinize göre yapacağınız tasarımlar, en keyif aldığınız anlardan biri olabilir. Tabanı kumaş olan masa örtüsü yapımı, sizin için iyi bir seçim olabilir. İstediğiniz türde seçebileceğiniz kumaş ile kullanacağınız masanın ölçü ve şeklinde masa örtüsünü dikebilirsiniz. Bunun için kumaşın kenarlarına dikiş atmanız yeterli olur. Sonrasında harika tasarımlarla örtüyü süsleyebilirsiniz. Kalın ve ince keçe çeşitlerini seçebilir ve isterseniz özel kalıplarla kesebilirsiniz. Kalıplarla kestikten sonra kendi ellerinizle mükemmel çiçekler yapabilirsiniz. Renkleri uyumlu seçmeniz halinde, sanat eseri görünümünde çiçek tasarımları hazırlamanız kaçınılmaz olabilir. Sevdiğiniz çiçek tasarımlarından sonra yaprak ve dal detayları ile işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu çiçekleri masa örtüsüne sıcak silikon ile yapıştırabileceğiniz gibi isterseniz dikiş atarak da sabitleyebilirsiniz. Masa örtüsünü daha da detaylandırmak isterseniz, saplarını da yapabilir ve kurdele kullanarak ‘’buket’’ görünümü oluşturabilirsiniz. Örtünün üzerinde kabartmalı olan çiçekler, muhteşem bir görünüme kavuşur. Öyle ki masa örtüsünü tamamlayıp sergilediğinizde, görenlerin aynı modelden istemesine hazırlıklı olsanız iyi olur.

Lazer Kesimli Keçe Masa Örtüsü 

Keçe ile yapacağınız masa örtüsü tasarımlarında sınırları aşmaya ne dersiniz? Bunun için profesyonel olmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan şey hazır kalıp çeşitleri olabilir. Keçe masa örtüsü kalıpları sayesinde, profesyonellere taş çıkartacak modeller elde edebilirsiniz. Üstelik bu işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı? Gelin hep birlikte bakalım. Hazır halde birbirinden farklı şekillerden oluşan çeşitli kalıplar bulunur. Bunlar arasında çiçek, hayvan figürü ve geometrik şekiller gibi seçenekler mevcuttur. Bu kalıpları edinerek, keçenin üzerine koyabilir ve çizim gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında çizdiğiniz bölümü keserek çıkarabilir ve istediğiniz şekle pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar! Bu şekilleri masa örtüsüne sabitleyerek, kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Kalıplar arasında lazer kesimler de bulunur. Bu kalıpları kullanarak keçeyi istediğiniz forma sokabilirsiniz. Kalıp çeşitleri özellikle runner modellerinde sık tercih edilir. Mükemmel tasarımlarda runner çeşitleri elde etmeniz mümkün olur. Bunları masa üzerinde kullanabileceğiniz gibi orta sehpalarda, konsollarda ya da TV ünitelerinde değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz set halinde ürünler de hazırlayabilirsiniz. Elinizin bu işe iyice alıştığını fark ettiğinizde masa örtüsü ve sehpalarda aynı modelleri kullanarak kombinler oluşturabilirsiniz. Örneğin masa için yaptığınız runner modelinin daha küçüğünü yaparak sehpalarda kullanabilirsiniz. Bununla birlikte masa örtüsü modellerinin aynısını daha küçük boyutlarda yaparak takım oluşturabilirsiniz.

Yeni Yıla Özel Keçe Runner Masa Örtüsü

Keçeden yapabileceğiniz runner masa örtüsü tasarımları arasında, yeni yıl konseptine uygun modeller de bulunur. Bu modelleri yaparak yeni yıl akşamına özel runner masa örtüsü elde edebilirsiniz. Bu tasarımlar ile yeni yıl akşamlarında hazırlayacağınız yemek masalarını çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. O halde hemen başlayalım. Yapabileceğiniz tasarımlardan biri kış konsepti olabilir. İstediğiniz renkte keçe seçimi yapabilirsiniz ama özellikle kırmızı ve yeşil tonlarını tercih ederek yeni yıl konseptine uyum sağlayabilirsiniz. Rengi seçtikten sonra keçeyi masanın şekline uygun olacak şekilde dikdörtgen, kare ya da yuvarlak bir formda kesebilirsiniz. Sonrasında yeşil ve kırmızı keçeden yeni yıla özel şekiller çıkarabilirsiniz. Kolaylıkla elde edebileceğiniz şekilleri, runner üzerine yapıştırarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. yeni yıl tasarımları dışında, sevdiğiniz başka şekillerde de kullanabilirsiniz. Masanın tüm havasını değiştirecek olan bu runner çeşitlerinin yapımı işte bu kadar kolay olabilir. Ayrıca tamamen zevkinize göre farklı süslemeler de kullanabilirsiniz. Örneğin renkli dekoratif taşlarla keçe runner masa örtüsünü çok şık bir forma sokabilirsiniz. Aynı şekilde boncuk türlerinden yararlanabilirsiniz. Hatta inci kullanarak çok zarif tasarımlar oluşturabilir ve fark yaratabilirsiniz. Dekoratif ince halat ipleri ile istediğiniz şekilleri oluşturabilirsiniz. Şimdi yeteneğinizi ortaya koymanın tam vakti olabilir.