Günümüzün hızlı ve tempolu dünyasında hayatı kolay ve verimli hale getirmek her zamankinden çok daha önemlidir. Günlük hayatımızda karşılaştığımız bazı sorunlar, pratik çözümlerle kolayca aşılabilir. İşte evinizde kullanabileceğiniz birkaç pratik hile:

Havlu ve Maşa ile Panjurlarınızı Kolayca Temizleyin

Panjur temizliği çoğu zaman oldukça zahmetli bir iştir. Ancak bu sorunu normalde yemek servisinde kullanılan maşa ve havlu ile basit bir şekilde çözebiliriz. Böylelikle daha hızlı ve kolay bir temizlik yapabilirsiniz.

Plastik Pipet ile Çiçeklerinizi Canlandırın

Solgun çiçeklerin dik durmasına yardımcı olmak için plastik pipet kullanabilirsiniz. Çiçeklerin eğilen kısımlarını plastik pipetlere bağlayarak dikleşmesini sağlayabilir ayrıca köklerinin daha iyi su alması için pipetin toprağın içinde kalan kısmı sayesinde köklerini kolaylıkla sulayabilirsiniz.

Manyetik Bant ile Iskalamaya Son

Çivi çakarken çoğu zaman hedefi ıskalayabiliriz. Bu gibi bazı durumlar yaralanmalara bile yol açabilecek seviyeye gelebilir. Tüm bunların önüne geçmek ve daha güvenli bir şekilde iş yapabilmek adına çekiçlerinizin ucuna yapıştıracağınız manyetik bant ile hedeflerinizi şaşırmadan ve kendinize de zarar vermeden kolayca çivi çakabilir, tablolarınızı asabilir ve gerekli tadilat işlerinizi yapabilirsiniz.

Su Şişelerinizden Fıskiye Yapın

Kullanmış olduğunuz su şişelerini atmak yerine, onları bahçelerinizde bir fıskiye olarak kullanabilirsiniz. Su şişesinin ağız kısmını hortuma geçirin ve şişenin belirli bölgelerinden bazı delikler açın. Suyu açtığınızda şişe dolmaya başlarken aynı zamanda farklı bölgelerden açmış olduğunuz delikler ile farklı birçok bölgeyi sulamanızı sağlayacaktır.

İçeceklerinizi Kolayca Soğutun

Ilık bir içeceği hızlı bir şekilde soğutmak için etrafını ıslak bir peçete ile sarabilirsiniz. Sonrasında 15-20 dakika boyunca dondurucuda bekletin. Böylece içecekleriniz kolay ve hızlı bir şekilde soğuyacaktır.

Sabunlar ile Kötü Kokuları Giderin

Kirli sepetinizin veya evinizdeki herhangi bir mobilyanın kötü kokmasından şikayetçiyseniz bu sorunu sabunlar ile hızlıca çözebilirsiniz. Kirli sepetinizin veya herhangi bir mobilyanın içine sabun koyarak rahatsız edici kokuların önüne geçin.

Bant Ucu Sorunlarına Son

Sürekli kaybolan bant uçlarına basit bir ataç yardımıyla son verin. Bantları kullanıp işiniz bittikten sonra uçlarına ataç yerleştirerek bir sonraki kullanımınızda bantların uç kısımlarını kolayca bulabilirsiniz.

Spagetti ile Ellerinizi Yakmadan Mumları Yakın

Mum yakmak çoğu zaman riskli bir iştir. Çakmakla veya kibritle mum yakmaya çalıştığımızda kazara elimizi de yakabiliriz. Bu durumun önüne geçmek için spagetti makarnalar kurtarıcı bir çözüm olacaktır. Spagettinin bir ucunu yakın ve sanki uzun bir kibritmişçesine spagettinin yanmış ucuyla güvenle mumlarınızı yakın.

Yapışmış Bardakları Güvenle ve Kolayca Birbirinden Ayırın

Bazen birbirinin içine geçirilmiş pozisyonda olan bardaklar sıkışmış olabilir ve bu sebeple kolayca birbirlerinden ayrılmazlar. Yapışmış bardakların ayrılmalarını kolaylaştırmak için büyük bir kaba yerleştirin ve üstteki bardağa bir parça buz koyun. Ardından yavaşça sıcak su ekleyin. Böylelikle bardaklar kolayca birbirinden ayrılacaktır.

Bu basit hileler ile günlük yaşamınız oldukça kolaylaşacaktır. Bu pratik ipuçları sayesinde hem zamandan tasarruf edip hem de zor görünen birçok işin üstesinden hızlı bir şekilde gelebilirsiniz.